Nato voi käskeä sotavoimia torjumaan Kiovan hallinnon kaatamista.
Nato on sodassa, mutta Nato voi lähettää sotavoimia
Anonyymi
857
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
YK:n yleiskokouksessa ei venäjällä ole veto-oikeutta.
Siellä pitäisi määrätä NATO lopettamaan kansanmurha Ukainassa.
Sodan syy ja syylliset
"Vuoden 2008 huhtikuussa Romanian pääkaupungissa Bukarestissa järjestettyyn Naton kokoukseen:
Siellä USA:n presidentti George W. Bush painosti jäsenmaat julistamaan, että Ukrainasta ja Georgiasta "tulee jäseniä".
Yhdysvaltoja ei Moskovasta piirretty punainen viiva kiinnostanut. Se eteni valitsemallaan tiellä.".
Sota syttyi Euroopassa. Lähde MTV.
Suomen ulkopolitiikan johto ja kenraali aiheuttavat vastaavasti provokaation USAn kanssa. Provosoivat. Näin ei tapahtunut ennen heitä. Silloin oli syvä rauha.
Natohan ollut osapuolena Ukrainan sodassa jo vuosia ja rahdannut sinne aseita paljon. Eiköhän siellä niiden käyttäjäkin liene aika määrä. Se ei kylläkään oikeuta Venäjän tunkeutumista Ukrainan alueelle vaikka NATO ujuttaakin voimaansa jatkuvasti Venäjän rajoille.
Kremlin oppikirjan mukainen trollaus viesti ketju. Ei vaan ole ottanut tulta alleen.😁
Neukut ise saivat Lend&lease ase- ja materiaaliapua saksaa vastaan taistellessa 2. mailmansodan aikana ja väitän että se oli ratkaisevan tärkeää sillon lopputuloksen kannalta .Nyt ukrainan vuoro saada sitä apua.Venäjän turha vinkua siitä.Näillä Neoneukuilla ei ole kaikki muumit laaksossa.
Vaihtelu virkistää. Siksi nyt Ukraina. Huumorintajuinen Putin ymmärtää tämän hienosti.
Nato voittaa sodan ammustakaan ampumalla koska iltalehti niin kirjoitti että venäjän bensat loppuu, tai siis paskaa kirjoitti jo 4vko sitten.
Trollaajat voi lopettaa pas.kan puhumisen kerralla. Totuus vielä paljastuu sokeille valehtelijoille. Nato ei ole sodassa! Vainoharhaiset elää valheessa.
VENÄJÄ on hyökännyt Ukrainaan mutta valehtelee kaiken ja tämä järjetön häpeä on Venäjän! Hyökkääjä ja viattomien ihmisten raaka kansanmurhaaja on ollut Venäjä!