Ainoa filosofinen ongelma on, miksi minä en tee itsemurhaa................
ainoa ongelma
aahuuh
4184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sanos muuta.. mitä tääl maailmas oikeesti tekee?!? ei oo ketään kuka oikeesti koko sydämmestään haluis mun jäävän... kukaan ei oo koskaan sanonu sitä mulle... niitä kolmea kaunista sanaa, jotka merkitsisivät niin paljon minulle! Miksei kukaan rakasta? Onko vika minussa?
Ehkä eksistentiaalinen ongelmasi johtuu siitä, että olet sijoittanut "sydämeesi" kaksi ämmää, tsekkaa vaikka. Tsekkasitko? No oliko kaksi? Otitko toisen pois? Helpottiko?
Älä hän nyt pillitä. Jos ei kukaan rakasta, niin ei sitten. Ota jatkoaika ja tee 5-vuotissuunnitelma. Asiolla on taimpumus muuttua viidessä vuodessa.
Et voi olla tosissas...? Oman elämän päättäminen ei oo mikään ratkaisu! Joskus on aikoja jolloin kaikki tuntuu pahalta...ei kertakaikkiaan jaksa enää, mut aattele positiivisest. tilanne voi vaan parantua ja rakkaus voi yllättää. Ei sitä koskaan tiiä koska se tuleva puoliso kävelee vastaan... Sen voin sanoa et jos vaivut syvään itsesäliin ei kukaan vilkase toista kertaa. Nyt otat itteetäs niskasta kiinni meet suihkuun ja ulos. ota elämäs haltuu tai muute mun täytyy tulla potkii sua perseelle!