eihän venäläiset?

historia toistaan itseään,isovihan aikaan ja nyt ukrainssa ja moni sanoo ettei oo tavallisen venäläisen kansan syy,mutta mikä siellä sotii,tavallinen ihminen putlerin käskemänä,onko niillä tavallisilla ihmisillä omaa tahtoa?
2111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Valitettavasti ei taida. Maaorjien jälkeläisiä ja aina on ollut joku, joka määrää tahdin. Tässä on tulos. Ja uusi polvi tahdottomia zombeja kasvamassa.

Äänestä
  • Venäläiset on tarkoituksella jalostettu tuollaisiksi tuhannen vuoden aikana. Kaikki sivistyneet on aika ajoin tapettu ja lopputulos on tämä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

historia toistaan itseään,isovihan aikaan ja nyt ukrainssa ja moni sanoo ettei oo tavallisen venäläisen kansan syy,mutta mikä siellä sotii,tavallinen ihminen putlerin käskemänä,onko niillä tavallisilla ihmisillä omaa tahtoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu