se meni että...

skygazer

Maanantaina: Muuttoa kylkiluut paskana, eli pakastimen, pesukoneen ym. repimistä yksin.

Tiistai: Samaa shittiä,ei tee hyvää kylkivammalle.onneks kaverit jeesaa.

Keskiviikko: Duunissa ja illalla muuttoa,kylki todella romuna.

Torstai:Duunissa,mutta ei muuttoa.Järjestelyä kylläkin.Heräilyä yöllä kylkikipuun.

Perjantai:Vapaapäivä,shoppailua auto hajos, onneks bilteman pihalle, korjaustarpeet oli kerranki käden ulottuvilla.
Päätin ruveta dokaamaan.

2

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sofia79

      Joo, mä oon kans muuttanu ja järkänny kamoja koko viikon! Toivottavasti ei tarvii kovin pian tehdä samaa uusiks... Mistä ihmeestä sitä tavaraa tulee??

      • Mia

        Aattelin ettei mulla sitä kampetta ole paljoa ku pienessä huoneessa kotona tähänasti olen asustellut ja kaikki on mahtunu sinne hyvin. Nyt rupesin tonkiin tavaroita niin kylläpä tuota rojua alkoi kaapeista löytymään. Pääsi muutama tuskainen kirosana..=) Onneksi on sentään muuttoapua ruhtinaallinen määrä ettei tartte ihtiä kipeeksi reuhtoa. Onneksi on tuo muutto vielä viikolla niin ei tarvi mennä baariin muuttopäivää edeltävänä iltana..=) Karmeat ovat kokemukset asian tiimoilta..=)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      239
      45198
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      25976
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      164
      10791
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9707
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9481
    7. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      9383
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8468
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe