Mitenkä muilla perheillä kokemusta Kangasalan lastensuojelusta? Toimiiko teillä asiat lastensuojelun kanssa, tarttuvatko lasten etuun vai kiinnostaako siellä ketään mikään muu kuin turhan lässytys? Tuntuu olevan asiat aivan surkeella pohjalla ns. Timanttikaupungissa!!
Vastaukset 3
- Anonyymi
Ei toimi ei! Edes valvottuja tapaamisia eivät puolla vaikka toinen vanhempi on pahasti päihdeongelmainen.
- Anonyymi
Ei toimi ja henkilökunta vaihtuu liian usein.. Sossut vaihtuu. Asiat aloitettava aina alusta.
Perhetyö oli joskus hyvä nyt sieltäkin työntekijät vaihtunut. Taso laskenu kuin lehmän häntä! Käynnit lopetettiin sen takia kun ahdistuttiin työntekijän liiasta puhumisesta. Ei mitään apua kun ei kuunnellut vaan puhui itse vaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS672007Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13850Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.52756Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke43682- 43651
- 47614
- 80606
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35564Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su29546- 48531