Ukraina ÖKY autot Seinäjoella

Anonyymi

Mitä lienevät kalliitta uusia mersuja,bemareita jne ja nuoret pojat niillä ajalee.Onko nämä niitä niin sanottuja pakolaisia jotka sotaa karkuun lähtivät vai mafia kundeja.Ukranaistahan ei pitäsi päästä miesten maasta pois tässä tilanteessa no tietty rahalla varmaan pääsevät.Erikoista kumminkin ennen sotaa ei täällä pyörinyt Ukrainan kilpisä autoja ollenkaan.!!No kannattaa varmaan virkavallanki seurata kyseisen maan autoja etteivät tänne levitä mafia bisnestään kun eivät kotimaassaan sitä enää voi pyörittää!!!!

11

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pahoittelen kun laiton unkarin ensimmäiseen aloitukseen!Mutta totta tosiaan nämä nuoret kundit merkki kuteissaan joita tuossa nähnyt kun öky autoistaan nousseet/menneet,en tiedä mitä he täällä tekevät kun pitäisi puolustaa isänmaataan!!??Rahalla saa ja hevosella pääsee kuulu vanha sanalasku.Tänne tultu bisnestä tekemään kun ei kotomaassa enää uskalla olla ja tehä bisnestä.!!!!!

      • Anonyymi

        Mutta ÖKYautoja on kumminki nähty? Voi tottolokohon!!!


    • Anonyymi

      Juu, näin kanssa Vapun tienoilla.
      Fiat 850 eli ns, munan puolikkaan ja toisen Fiat 1000, Angliakin taisi vilahtaa. Kyllä oli komeita autoja. Kyllä mersut, BMV, Audit kalpeisi rinnalla.

    • Anonyymi

      Seinäjoella on asunut paljon Ukrainalaisia jo ennen sotaa.

      Bullerintiellä on SePu, jossa on ollut paljon työntekijöitä Ukrainasta.
      Ansaitsevat varmaan aika hyvin, joten kunnon autoihinkin on varmasti varaa.

      • Anonyymi

        tää on vaan villi veikkaus,mutta kyllä niitä vuoden päästä e-p aluella 30th on täällä on kohdeltu itämaan tietäjiä hyvin aina vaikka siltä puolen on suomen sodan aikana tultu. ihme?


    • Anonyymi

      Onko aarnion pojat menettämässä bisnekset.. Kyllä siellä asemalla oli Teslaa latausasemineen vielä 2v sitten.

    • Anonyymi

      Kateus on ihmissiiä kyllä katomaton luonoonvara kun pitää noita peltikasojakin kadehtia.

    • Anonyymi

      Mä kysyn sitte sulta kun sun kakara vetää myrkkyjä itteensä mitä nää jobbaa että onko kateus voimavara ei oo vaan kosto

      • Anonyymi

        Ukrainan pojilla on pidempi kuin sulla kun on parempi auto? Eikö sulla nyt oikeasti oo mitään oikeita murheita itkettävänä kuin se millä muut ihmiset ajaa?


    • Anonyymi

      Ukrainan pojat eivät ole Seinäjoella vaan kotikonnuillaan puolustamassa maata. Turhaan heitä täällä mollaat. Eiköhän ne ole ihan näitä omia, jotka isien ökyautoilla rullailevat.

      • Anonyymi

        ja niiden naiset täällä tietää että lakeuksilla on helppo tienata...kun istuu pankin päällä


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      298
      14699
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      184
      4328
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      140
      3931
    4. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      459
      1923
    5. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      1918
    6. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      35
      1786
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      52
      1405
    8. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      153
      1267
    9. Taas pedofiliatuomio Haapaveelle

      Vastenmielisiä ja vakavia rikostapauksia pikkupaikkakunnan alueellekin näyttää riittävän. Tämän alan rikoksien tuomiot
      Haapavesi
      35
      1201
    10. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      67
      1190
    Aihe