Mitä lienevät kalliitta uusia mersuja,bemareita jne ja nuoret pojat niillä ajalee.Onko nämä niitä niin sanottuja pakolaisia jotka sotaa karkuun lähtivät vai mafia kundeja.Ukranaistahan ei pitäsi päästä miesten maasta pois tässä tilanteessa no tietty rahalla varmaan pääsevät.Erikoista kumminkin ennen sotaa ei täällä pyörinyt Ukrainan kilpisä autoja ollenkaan.!!No kannattaa varmaan virkavallanki seurata kyseisen maan autoja etteivät tänne levitä mafia bisnestään kun eivät kotimaassaan sitä enää voi pyörittää!!!!
Ukraina ÖKY autot Seinäjoella
11
144
Vastaukset
- Anonyymi
Pahoittelen kun laiton unkarin ensimmäiseen aloitukseen!Mutta totta tosiaan nämä nuoret kundit merkki kuteissaan joita tuossa nähnyt kun öky autoistaan nousseet/menneet,en tiedä mitä he täällä tekevät kun pitäisi puolustaa isänmaataan!!??Rahalla saa ja hevosella pääsee kuulu vanha sanalasku.Tänne tultu bisnestä tekemään kun ei kotomaassa enää uskalla olla ja tehä bisnestä.!!!!!
- Anonyymi
Mutta ÖKYautoja on kumminki nähty? Voi tottolokohon!!!
- Anonyymi
Juu, näin kanssa Vapun tienoilla.
Fiat 850 eli ns, munan puolikkaan ja toisen Fiat 1000, Angliakin taisi vilahtaa. Kyllä oli komeita autoja. Kyllä mersut, BMV, Audit kalpeisi rinnalla. - Anonyymi
Seinäjoella on asunut paljon Ukrainalaisia jo ennen sotaa.
Bullerintiellä on SePu, jossa on ollut paljon työntekijöitä Ukrainasta.
Ansaitsevat varmaan aika hyvin, joten kunnon autoihinkin on varmasti varaa.- Anonyymi
tää on vaan villi veikkaus,mutta kyllä niitä vuoden päästä e-p aluella 30th on täällä on kohdeltu itämaan tietäjiä hyvin aina vaikka siltä puolen on suomen sodan aikana tultu. ihme?
- Anonyymi
Onko aarnion pojat menettämässä bisnekset.. Kyllä siellä asemalla oli Teslaa latausasemineen vielä 2v sitten.
- Anonyymi
Kateus on ihmissiiä kyllä katomaton luonoonvara kun pitää noita peltikasojakin kadehtia.
- Anonyymi
Mä kysyn sitte sulta kun sun kakara vetää myrkkyjä itteensä mitä nää jobbaa että onko kateus voimavara ei oo vaan kosto
- Anonyymi
Ukrainan pojilla on pidempi kuin sulla kun on parempi auto? Eikö sulla nyt oikeasti oo mitään oikeita murheita itkettävänä kuin se millä muut ihmiset ajaa?
- Anonyymi
Ukrainan pojat eivät ole Seinäjoella vaan kotikonnuillaan puolustamassa maata. Turhaan heitä täällä mollaat. Eiköhän ne ole ihan näitä omia, jotka isien ökyautoilla rullailevat.
- Anonyymi
ja niiden naiset täällä tietää että lakeuksilla on helppo tienata...kun istuu pankin päällä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1208407Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4187630Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95235Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824889Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294659Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2043009- 1252934
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os342802Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin732760Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242426