Ukraina ÖKY autot Seinäjoella

Anonyymi

Mitä lienevät kalliitta uusia mersuja,bemareita jne ja nuoret pojat niillä ajalee.Onko nämä niitä niin sanottuja pakolaisia jotka sotaa karkuun lähtivät vai mafia kundeja.Ukranaistahan ei pitäsi päästä miesten maasta pois tässä tilanteessa no tietty rahalla varmaan pääsevät.Erikoista kumminkin ennen sotaa ei täällä pyörinyt Ukrainan kilpisä autoja ollenkaan.!!No kannattaa varmaan virkavallanki seurata kyseisen maan autoja etteivät tänne levitä mafia bisnestään kun eivät kotimaassaan sitä enää voi pyörittää!!!!

11

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pahoittelen kun laiton unkarin ensimmäiseen aloitukseen!Mutta totta tosiaan nämä nuoret kundit merkki kuteissaan joita tuossa nähnyt kun öky autoistaan nousseet/menneet,en tiedä mitä he täällä tekevät kun pitäisi puolustaa isänmaataan!!??Rahalla saa ja hevosella pääsee kuulu vanha sanalasku.Tänne tultu bisnestä tekemään kun ei kotomaassa enää uskalla olla ja tehä bisnestä.!!!!!

      • Anonyymi

        Mutta ÖKYautoja on kumminki nähty? Voi tottolokohon!!!


    • Anonyymi

      Juu, näin kanssa Vapun tienoilla.
      Fiat 850 eli ns, munan puolikkaan ja toisen Fiat 1000, Angliakin taisi vilahtaa. Kyllä oli komeita autoja. Kyllä mersut, BMV, Audit kalpeisi rinnalla.

    • Anonyymi

      Seinäjoella on asunut paljon Ukrainalaisia jo ennen sotaa.

      Bullerintiellä on SePu, jossa on ollut paljon työntekijöitä Ukrainasta.
      Ansaitsevat varmaan aika hyvin, joten kunnon autoihinkin on varmasti varaa.

      • Anonyymi

        tää on vaan villi veikkaus,mutta kyllä niitä vuoden päästä e-p aluella 30th on täällä on kohdeltu itämaan tietäjiä hyvin aina vaikka siltä puolen on suomen sodan aikana tultu. ihme?


    • Anonyymi

      Onko aarnion pojat menettämässä bisnekset.. Kyllä siellä asemalla oli Teslaa latausasemineen vielä 2v sitten.

    • Anonyymi

      Kateus on ihmissiiä kyllä katomaton luonoonvara kun pitää noita peltikasojakin kadehtia.

    • Anonyymi

      Mä kysyn sitte sulta kun sun kakara vetää myrkkyjä itteensä mitä nää jobbaa että onko kateus voimavara ei oo vaan kosto

      • Anonyymi

        Ukrainan pojilla on pidempi kuin sulla kun on parempi auto? Eikö sulla nyt oikeasti oo mitään oikeita murheita itkettävänä kuin se millä muut ihmiset ajaa?


    • Anonyymi

      Ukrainan pojat eivät ole Seinäjoella vaan kotikonnuillaan puolustamassa maata. Turhaan heitä täällä mollaat. Eiköhän ne ole ihan näitä omia, jotka isien ökyautoilla rullailevat.

      • Anonyymi

        ja niiden naiset täällä tietää että lakeuksilla on helppo tienata...kun istuu pankin päällä


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2738
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1832
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1729
    4. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      52
      1685
    5. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      119
      1653
    6. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1623
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      70
      1429
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1235
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1168
    10. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1127
    Aihe