Näin vanhempana ihmisenä en voi ymmärtää miten Venäjän kansaa johdetaan harhaan mitä tekeevät Ukrainassa, On käsittämätöntä ettei Venäjän kansa saa tietää mitä heidän muutamat henkilöt saavat pehdä hirmu tekoja Ukrainassa, Länsimainen tiedotusväline Venäjällä ja tiedon kulku kaikille kansalle estetty, luulisi että nyky länsimaisella tekniikalla tämäkin olis hoidettavissa niin että Venäjän kansalle tiedotetaan todellista tietoa mitä heidä puuttin tekee
Venäjän propakanda
Anonyymi
1
89
Vastaukset
- Anonyymi
Jos paraati oli nyt suhteellisen pieni edellisiin vuosiin verrattuna, niin voisi kuvitella, että nyt aletaan perääntyyn Ukrainasta vähin äänin? Ei haluttu nostattaa sotakiihkoa ja muutenkin halutaan alkaa hyssytteleen koko operaatiota? Ehkä Putinille riittäisi nyt vain se Donbasi jossa asuu muutenkin venäläisiä? Kannattaisko Ukrainan antaa sen verran periksi ja tulla siinä vastaan? Ukraina kuiteskin sotii usan ja euroopanrahoilla, joten kohtuullista olisi jossain vaiheessa antaa myöskin myönnytyksiä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1148153Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4167381Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804634Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294389Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-73969Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032779- 1152607
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332545Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps232204Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m12067