Mutta kukapa muuta odottikaan.
Rahaa vaan pitää saada lisää ja lisää mutta valmista ei tule, vetääkö joku välistä vai mihin ne rahat katoaa?
Kuten aiemminkin olen kirjoittanut, ei ehkä kannata ennakkolippuja kyseiseen sirkukseen ostaa.
Onneksi tuo rata ei ole Kouvolassa.😁😁
Kouvolan sanmomat uutisoi näin:
Perutaanko Kymiringin MotoGP taas? Katso tuoreet kuvat ja video "käyttökelvottomista" varikkopilttuista ja muutenkin keskeneräisestä alueesta
Iitin Kymiringin yläpuolelle kerääntyy jälleen tummia pilviä. Saksalainen Motorsport Magazin kertoo, että heinäkuun kilpailun peruminen on mahdollista.
– Nyt MotoGP:tä voi vielä uhata peruutus. Portimaossa (jossa oli kilpailu huhtikuun lopussa) kuultiin, että Suomen GP:stä tulee jälleen ongelmalapsi, lehti kirjoittaa.
Motorsport Magazin kertoo epävarmuuden syyksi Kymiringin infrastruktuuriongelmat.
– Rata ei ole siinä kunnossa, että se voisi järjestää moottoripyöräilyn maailmanmestaruuskilpailun valmiilla varikolla.
MotoGP Kymiringillä peruuntumassa jälleen!!!!!
43
776
Vastaukset
- Anonyymi
Kisa pidetään. Radantarkastaja suhtautunee luottavaisesti, oliko tulossa lähipäivinä paikan päälle?
- Anonyymi
Onkohan sama tarkastaja kuin Karjalan kunnailla- sarjassa kyläkilpailun tarkastaja?
- Anonyymi
On kyllä uskomatonta touhua , ei voi muuta sanoa.
- Anonyymi
Ei katsomoitakaan. Hiekkakasassa istuttava.
- Anonyymi
Liekö ne kuuluisat meluvallit vieläkin tekemättä..... Ei ratasairaalaa, ei vettä, ei sähköä, ei WC-tiloja, ei katsomoita, ei ravintoloita, ei asfalttia muualla kuin "radalla"...
EI MITÄÄN.
- Anonyymi
No ei kyllä ajeta kansainvälisiä kisoja vielä pitkään aikaan tuolla.
Iso kupla joka poksahtaa tässä lähipäivinä👍- Anonyymi
Ei ajeta koskaan yhtään kansainvälistä kisaa. Onneksi kohta poksahtaa...
- Anonyymi
Ratakin vielä sepelipinnalla. Siinä mopojen renkaat voi puhjeta
- Anonyymi
Asfaltti on mutta eipä mitään muuta
- Anonyymi
Pitää olla varsin uuno jos luulee että noissa puitteissa ajettaisiin yhtään motogp kisaa koskaan. Se tarvii nykyään vähän eri puitteet mitä oli 80-luvulla jolloin jossain Imatralla ajettiin kisaa mm kisaa. Siihen riitti varsin vaatimattomat puitteet siihen aikaan. Lahti eventsin pitäisi muka järjestää kolmet kansainväliset kisat tuolla soramontussa. Miten voisi olla edes mahdollista kun kyseinen pulju on täysin perse auki.
- Anonyymi
Kokkaan meni jo mopomonttu
- Anonyymi
Mutta mihin onkaan kadonnut hankkeen puuhamies Timo Pohjola?
Ei ole enää aikoihin näkynyt Timon lausuntoja mediassa.- Anonyymi
Eiköhän se kohta jotain huuhaata taas jauha miten kaikki on hyvin ja F1 kisat ajetaan kuukauden päästä.
- Anonyymi
Missä nyt ovat ne 🤡🤡🤡 joiden mukaan siellä ajetaan F1- kisakin ihan lähiaikoina
- Anonyymi
Rata ei tule koskaan menestymään, jo liikenne ongelmat kertoo sen eikä liikenne tule sinne joskaan sujumaaan, sanon minä.
- Anonyymi
Äläs nyt, 200 000 katsojaa sopii 4000 linja-autoon helposti.
Tai jos nämä RRT-terminaalin rakennuttamisestakin vastuussa olevat järjen jättiläiset vaikka rakennuttavat rautatien ja lentokentän siihen viereen. Niin ja Metron! Ja velkarahalla tietysti niin ei maksa mittään.
JOS ME EI TÄHÄN LÄHDETÄ NIIN MIHINKÄS SITTEN???
-kuuluisat viimeiset sanat ennen konkurssia
- Anonyymi
Konkka tuli jo!!!!!
- Anonyymi
Asiakastieto.fi kertoo kymiring oy:stä seuravaa.
-vuodesta 2016 alkaen tehnyt tappiota 741 000€
-omavaraisuus 8%
Varsin vakavarainen yritys siis kyseessä😁😁😁😁
Tälläkö on varaa maksaa kynnysraha MotoGP- luokkaan joka on n.5 000 000 euroa vuodessa?!
Ensimmäinen kisa piti ajaa vuonna 2019 mutta himppasen on aikataulu metsässä kuten ratakin. - Anonyymi
Minä vain kysyisin että käykö se vuoden 2019 peruttuun kisaan ostettu ennakkolippu tähän tulevaankin peruttuun kisaan kun se olisi käynyt myös vuosien 2020 ja 2021 peruttuihin kisoihin?
- Anonyymi
Totta kai käy, samoin myös 2023 peruttuun kisaan.
- Anonyymi
Voihan kouvostoliitos, kaikki menee plörinäksi finlundias?🌋🌋
- Anonyymi
350€ 3 päivän lipusta paikkaan jossa ei ole edes vesivessoja. HAHHAAHHAAA
- Anonyymi
En ole jaksanut edes lipun hintoja katsoa kun kisa ei toteudu ikinä! Mutta voi hyvä luoja sentään! Ymmärtäisin lipun hinnan jos kyseessä olisi noin 200 miljoonaa maksanut F1 rata Dubaissa.
- Anonyymi
Korian ja Kausalan aakkosbaarit on melko lähellä, varikkomopo alle ja siitä sit hurauttaa mukavuuslaitokseen suht tasaista vt12 baanaa.
- Anonyymi
Hukkainvestointi koko monttu. Voihan siinä Lahteen päin oikealle katsellessaan ihailla moottorirataa, jolla ei koskaan ollut oikeita kisoja.
- Anonyymi
Käykö 2015 kisoihin ostettu lippu 2028 kisoihin jos niitäkin ei peruta?
- Anonyymi
2035 ehkä mopot pärisee jo
- Anonyymi
Ei vielä silloin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vielä silloin.
Liian aikaista
- Anonyymi
Ei ajeta tänäkään vuonna. Mutta se ei varmaankaan ollut mikään yllätys.
- Anonyymi
Ei yllättänyt. Ratakin vielä sepelipinnalla. Siinä puhkeaa helposti mopoista renkaat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei yllättänyt. Ratakin vielä sepelipinnalla. Siinä puhkeaa helposti mopoista renkaat
Radassa ei ollut mitään vikaa tänään tehdyssä tarkastuksessa. Paljon on vielä muuta tekemistä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Radassa ei ollut mitään vikaa tänään tehdyssä tarkastuksessa. Paljon on vielä muuta tekemistä
Vikaa on siinäkin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vikaa on siinäkin
Ratahan on aivan perseestä. Siitä ei pääse mihinkään. Itse en usko kisojen toteutumiseen edelleenkään.
- Anonyymi
Kuinka monta moottorirataa on Suomeen vuosien kuluessa rakennettu?
Entä kuinka monta niistä toimii taloudellisesti kestävällä pohjalla? - Anonyymi
Tulette näkemään... tai siis ette tule näkemään vuonna 2022 Suomessa ajettavaa MotoGP-kilpailua.
- Anonyymi
Joku oli kuullut kun joku metsurin veli oli puhunut kyläkaupassa, että asvaltti ois laitettu ylösalaisin
- Anonyymi
Ratamo ja Kymsote tietysti perseestä. Mutta miksi tuo viha pitää purkaa tuohon Iitin menestykseen. Mikä ei lopulta liity nykyiseen Kouvolaan mitenkään.
- Anonyymi
Kisat peruttu... KONKURSSI TULI MOPOMONTULLE.
- Anonyymi
Peruttu.
- Anonyymi
Olet Suomi24 palstan edustaja "parhaimmillaan, kun oma pahaa oloasi tuot julki.
- Anonyymi
Miksi tähän kisaan myydään lippuja kun kisat on peruutettu!?
- Anonyymi
Taas peruttiin!!!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjän sotilaiden raiskaama 1 vuotias poika kuoli vammoihinsa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fac86480-df24-41b8-be6c-6ab6ff6476e4 Järkyttävää tämä jatkuva raiskaaminen. patriarkka Kirilin mielestä p4256365Lasta odottava Johanna Harlin hehkuu Cannesin juhlissa - Some ylistää: "Maailman kaunein mama"
Oi, mitkä kuvat suoraan Ranskan Rivieralta. Onnea loppuodotukseen, Johanna ja Renny Harlin! Oletko muuten katsonut The Harlins -realityä? Mielipiteit753953- 1132271
Meidän Hanko
Siis toi ämmä. Mitähän Stefu maksoi (ehkä ponin), että astuu tiluksilleen kuittailemaan Sohville. Nyt on pappa siinä kunnossa, että kannattanee olla h1532017Soffe on nähty ulkomaisia lätkänpelaajia vonkaamassa
Mahtaakohan joku huolia?901939Sano mies jotain mistä tietäisin että tykkäät
Olen itse kirjoittanut tosi tunnisteellisesti, tiedät mun naisen olevan täällä, jos olet hän. Ihan siksi että uskallan paremmin irl, jos tiedän että t1751526Onko Suomi huonompi kotimaa kuin Venäjä?
Täällä kirjoittelee muutama ihminen Suomesta siihen sävyyn, että kysymys on pakko esittää. Jos siis vertailet toisiinsa näitä kahta maata, onko Venä4731035Suomen kuherruskuukausi Ukrainan kanssa on ohi. Väitän, että suomalaisia on harhautettu.
Aivan ensimmäiseksi haluan sanoa, että jokaisella on oikeus mielipiteeseen. Voi myös olla sitä mieltä, että saa haluta Suomen liittymistä Natoon. Enne237981- 93974
- 27955