Suomessa, Lipposen esikuntaan kuuluvana, ajoi ihan normaalia demari agendaa.
Nyt sellaisena ylimääräisenä "komissaarina" vastaa Afrikka asioista. Suomi on kehitysavun suhteen perinteisesti ollut antelias juurikin tuohon suuntaan. Ukrainan sotaa kannattavia, tai "ei arvostelevia" ei tietysti voi leimata, eikä arvostella. Suhteita pitää ylläpitää, oli ne sitten minkälaisia diktatuureja tahansa. Näin siis Urpilaisen tekstiä tulkitsin.
Jokin vain ei tässä yhtälössä ole oikein. Kertokaahan te asiantuntijat, että lähettääkö suomi ase- ja jälleenrakennusapua Ukrainaan, mikä oikein ja kehitysapua sotaa ihannoiville tai tuleville maille?
Ei kait suomestakaan rahaa riitä moneen paikkaan, vaikka samatenhan tässä käy. Demarihallitus nytkin, vetelee leukoja, on nätisti ja jakaa rahaa. VELALLA.
Seuraavalla hallituksella on taloudellisesti vaikeaa, todella vaikeaa ja kukaan ei muista miksi.
Urpilainen
Anonyymi
2
147
Vastaukset
- Anonyymi
kokkari käteinen oli vasta kolmas varakomissaari.leikki isoa johtajaa suomessa.
- Anonyymi
Jos afrikan maita alettaisiin syrjimään, vaarantaisi se koko euroopan islamisaation?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2737320SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2753827Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti443718"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2832644Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa302045SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1531948Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401927Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1321913Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää151735Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm161385