helvettiin lehtipuhalmimensa kanssa!!! Eilen pöly lenteli pitkin lapilantietä, kun lehtipuhaltimella hiekkaa ja lehtiä puhallettiin. Harava käteen niin sillä saa lehdet paremmin. Lapilantie 18-20 hallitus voisi kiinnittää huomiota myös naapureihin. Mutta mitäs ne välittää kun talot on kuin venäläisten kasarmeja!!!
talonmiestiimi
4
1127
Vastaukset
- Anonyymi
Olen niin samaamieltä!!!! Lehtipuhaltimen käyttö on kielletty hiekanpoistossa, mutta talonmiestiimi ei siitä välitä. Karsee pöly leijailee kerrostalojen välissä.
- Anonyymi
Talonmiehillä ja huoltomiehillä ei riitä ymmärrys, että pienhiukkaset tappavat kovalla kädellä ihmisiä kaupungeissa. Pienhiukkaset tunkeutuvat keuhkoihin aiheuttaen nopeita tai hitaita kuolemia. Kärsimystä laajassa mitassa. Kyllähän se teidän omiakin keuhkoja rasittaa pitkällä tähtäimellä, vaikka oireita ei heti tulisikaan.
Lehtipuhaltimen käyttö on kielletty Helsingissä hiekoitushiekan jms. moskan käyttöön! - Anonyymi
Kyllä se on roskaruoka ja jatkuva terassilla istuminen, jotka eniten ihmisiä tappaa. Pienhiukkaset murto-osa kuolinsyystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1423790
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1292603- 252188
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.272059Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191638Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s321624Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291600Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?321054- 931012
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai64956