Pohdintaa aiheesta ja vähän muutakin

Anonyymi

Löysin tän keskustelualueen ja vähän ihmettelin ensalkuun. Onko prostituutio väärin? Ensiksi piti ihan tarkistaa laki joka kuuluu:
Suomessa prostituutio eli seksin myynti sekä seksin ostaminen on laillista. Seksin ostaminen on kuitenkin kiellettyä parittajan avulla toimivalta seksinmyyjältä tai ihmiskaupan uhrilta. Mielestäni seksin suojaikäraja on liian alhainen.
Tyttö ja Nainen. Ulkonäkö. Itsekin näytin 13 vuotiaana aivan 18 vuotiaalta. Kuukautiset alkoivat varhain, rinnat kasvoivat aika isoiksi, niitä häpeilin, leveä lantio. Piti tietenkin meikata ja 15-vuotiaana näytin 20-vuotiaalta. Onko meillä laki puutteellinen? Milloin kypsä seksiin henkisesti?
Jos ajattelen omalta kohdaltani, niin noin 20-vuotiaana. Sitä ennen se oli sellaista huomion hakua ja estollista. Nyt alle 30 yh ja kahden lapsen jälkeen on kyllä ihan eri meininki. Mutta, miten mies kokee seksin ostamisen? Helppous?
Kyllähän meitä naisia riittää ihmisten ilmoilla ja osa varmaan haluaisi seksiä jatkoilla. Kyllähän siitäkin kuluja tulee, juomat, taksit yms. ja aikaa menee. Myymisessä on aina jokin syy ja vain yksi: taloudellinen. Joka sitten voi liittyä vaikkapa huumeisiin. Tässäkin laki on mielestäni puutteellinen. Käytännön asiat myymisessä. Myyvätkö naiset kotonaan seksiä? Aivan kauheeta ja vaarallista. Yhteisö ympärillä? Naapurit? Lapset hoidossa, koulussa ja äiti kotona...
Asiakkaan luona? Entä hotellissa? Onko siellä laillista? Mielestäni laki on puutteellinen. Prostituutio on väärin.

1

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On väärin ettei naiset anna pillua rumille miehille joten siksi on hyvä että jotkut naiset myy pillua rumille miehille. Eihän prostituutiota olisi jos naiset antaisi myös rumille miehille ilmaiseksi. Rumat miehet ei pääse edes seurustelemaan naisten kanssa joten ostavat sitten seksiä vaikka nainen olisi parituksen uhrikin.

    Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5152
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4597
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1362
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1330
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      19
      991
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      865
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      823
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      789
    Aihe