USA ei ole Eurooppa vaikka Suomen johtopaikoilla niin kuvitelaankin.
Saksa ja RAnska ovat eri linjoilla Naton kanssa.
#
Macronilta kylmä suihku Ukrainalle – Zelenskyin parhaat ystävät ovat merten takana EU:n ulkopuolella
Ukrainan parhaat ystävät lännessä eivät voi luvata sen suurimman toiveen täyttymistä, kirjoittaa erikoistoimittaja Seppo Varjus.
#
Europuolustus nousussa!
11
85
Vastaukset
- Anonyymi
Suomen kannattaa nyt lykätä natopäätös ensi kevään eduskuntavaalien yhteyteen.
Saksa ja Ranska nousevat ja karistavat Britit ja USA:n kuin paskan kengänpohjasta!- Anonyymi
Tiltun epätoivo näkyy katkeruuden nousuna🤣🤣🤣
- Anonyymi
Ny Suomen päättäjät tarkkana!
Ulkovaltojen pelottelulle ei saa antaa nyt minkäänlaista sijaa. Pää kylmänä! - Anonyymi
Natoon lähtee hakemus parin päivän sisään ja sitten jäsenyys tietysti.
Täytyy varmaan alkaa hallituksen rustaamaan uutta juhlapyhää sitten "Natoon liitymispäivä" nimellä voidaan sitten aina juhlia vuosittain tätä hienoa yhteistä kansainvälistä liittoa .
Sen voisi sijoittaa vaikkapa Vapun yhteyteen se jotenkin sopii siihen työväen juhlapäivän yhteyteen kun kansakin oli niin harvinaisen yhtenäinen Natokannaltaan yli 70% enemmistöllä .- Anonyymi
Lähetä nato Tiltu kaksi hakemusta. Stallarit voi sen toisen hävittää postissa?
Natoasioisa kannattaa olla ultra-vainoharhainen AINA! :D
Ensi kevään eduskuntavaalien yhteydessä pidettävässä Natojäsenyys äänestyksessä se sitten katsotaan, että ollako Nato vai ollako HETERO.
Nato Tiltua pelottaa heterojen olamessaolokin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähetä nato Tiltu kaksi hakemusta. Stallarit voi sen toisen hävittää postissa?
Natoasioisa kannattaa olla ultra-vainoharhainen AINA! :D
Ensi kevään eduskuntavaalien yhteydessä pidettävässä Natojäsenyys äänestyksessä se sitten katsotaan, että ollako Nato vai ollako HETERO.
Nato Tiltua pelottaa heterojen olamessaolokin.MIKSI? Hakemusasioita hoitaa Suomessa valtiovalta eikä palstan keskustelija!
Venäjää fanittavalle stallari Tarkkispojalle ei. Ole ongelmaa se, että onko hetero kun mies on ITSE jutuillaan sijoittunut homppeliluman! Ei noita SINUN persjuttujasi muut kaipaa!
- Anonyymi
Naton voitonpäivän juhla voisi olla 9.5 ✌️
- Anonyymi
Eli kuin holokaustin juhlapäivä juutalaisille, niin teille sionisteille 9.5. olisi niinkuin KAIKKIEN PETTYMYSTEN ÄITIENPÄIVIEN ÄITI.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eli kuin holokaustin juhlapäivä juutalaisille, niin teille sionisteille 9.5. olisi niinkuin KAIKKIEN PETTYMYSTEN ÄITIENPÄIVIEN ÄITI.
Ni ajatuksenakin jotenkin turvallisen oloinen?
- Anonyymi
Tiltut hajoo ihan totaalisesti.
Nyt Natoliput liehumaan, pitääpä kertoa taloyhtiölle jotta valmistautuvat juhlariehaan.
Torilla tavataan✌️✌️✌️
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.845277Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.283508Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j402864Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin252065Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.581840Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2861616- 471596
- 941392
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441366Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.71155