Sellimurhasta syytetty vanki riehui puukon kanssa oikeussalissa

Anonyymi

Tiistaina Itä-Uudenmaan käräjäoikeudessa, aivan istunnon alussa, 23-vuotias murhasta ja raiskauksesta syytetty Perttu Oskari Pyynönen sai raivokohtauksen.

Jokaisella ihmisellä toki on ihmisarvo mutta kaikki ihmiset eivät ole arvokkaita, on ihmisiä joiden ei olisi pitänyt syntyä ollenkaan. Kuten otsikossa mainittu ja muut murhaajat. Montako ihmistä tämäkin tapaus vielä elämänsä aikana tappaa, kuten se kuristajakin. Aina hyysätään ja päästetään vapaaksi.

Nämä ovat niin luonnevikaisia hirviöitä, ettei heitä voi auttaa ainoa oikea tapa on suojata kansalaisia ja sulkea nämä loppuelämäksi laitokseen. Suomi ei tarvitse tätä ihmistä, me emme menetä mitään vaan saamme paljon jos vain jokainen murhaaja aina automaattisesti suljettaisiin pois yhteiskunnasta lopullisesti.

Se ei tule edes kalliiksi, jos et elä yhteisten pelisääntöjen mukaan et ansaise kaikki perusoikeuksiakaan. Loppusijoituslaitokset yhteiskuntakelvottomille voisi ylläpitää halvalla, itse viljelyllä ja hävikkiruoalla, ravinnon ei tarvitsisi olla ravitsevaa eikä terveydenhuollon kattavaa, asuinrakennusten lämpätila voitaisiin pitää talvella 16 asteessa.

12

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      juuri näin

    • Anonyymi

      Toivottavasti saa vankilassa ansaitsemansa kohtalon.

      • Anonyymi

        Saa.
        Miten luulet että näille tyhmille käy.
        Tyhmä ennenkaikkea kun turvautuu väkivaltaan.


    • Anonyymi

      Eikös meidän pitäisi taas ymmärtää kulttuurellista erilaisuutta ja tekojen monikulttuurista ymmärtämistä?

      • Anonyymi

        Mitä tuo sinusta on muuten kuin liikaa ymmärretty.
        Päätä on jo silitetty eikä auta.
        Tyhmä kun on.


    • Anonyymi

      Tästä päivästä lähtien kaikki syytetyt alasti oikeuden istuntoon p*sesilmäkin ultrakuvattuna. Loppuu räyhääminen.

    • Anonyymi

      Järkyttävä juttu. Joutua vankilaan ja samaan selliin väkivaltaisten hullujen kanssa jossa sut saa rauhassa tappaa. Onko rangaistus vankeutta vai kuolema. Sairasta. Niin sairasta ettei ymmärrä.

    • Anonyymi

      Rauhallista tulee kun zyklon b,tä tiputetaan selliin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      67
      3788
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3159
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      93
      2413
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1639
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1398
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      98
      1270
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      40
      1182
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      50
      1011
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1011
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1010
    Aihe