Tiistaina Itä-Uudenmaan käräjäoikeudessa, aivan istunnon alussa, 23-vuotias murhasta ja raiskauksesta syytetty Perttu Oskari Pyynönen sai raivokohtauksen.
Jokaisella ihmisellä toki on ihmisarvo mutta kaikki ihmiset eivät ole arvokkaita, on ihmisiä joiden ei olisi pitänyt syntyä ollenkaan. Kuten otsikossa mainittu ja muut murhaajat. Montako ihmistä tämäkin tapaus vielä elämänsä aikana tappaa, kuten se kuristajakin. Aina hyysätään ja päästetään vapaaksi.
Nämä ovat niin luonnevikaisia hirviöitä, ettei heitä voi auttaa ainoa oikea tapa on suojata kansalaisia ja sulkea nämä loppuelämäksi laitokseen. Suomi ei tarvitse tätä ihmistä, me emme menetä mitään vaan saamme paljon jos vain jokainen murhaaja aina automaattisesti suljettaisiin pois yhteiskunnasta lopullisesti.
Se ei tule edes kalliiksi, jos et elä yhteisten pelisääntöjen mukaan et ansaise kaikki perusoikeuksiakaan. Loppusijoituslaitokset yhteiskuntakelvottomille voisi ylläpitää halvalla, itse viljelyllä ja hävikkiruoalla, ravinnon ei tarvitsisi olla ravitsevaa eikä terveydenhuollon kattavaa, asuinrakennusten lämpätila voitaisiin pitää talvella 16 asteessa.
Sellimurhasta syytetty vanki riehui puukon kanssa oikeussalissa
12
354
Vastaukset
- Anonyymi
juuri näin
- Anonyymi
Toivottavasti saa vankilassa ansaitsemansa kohtalon.
- Anonyymi
Saa.
Miten luulet että näille tyhmille käy.
Tyhmä ennenkaikkea kun turvautuu väkivaltaan.
- Anonyymi
Eikös meidän pitäisi taas ymmärtää kulttuurellista erilaisuutta ja tekojen monikulttuurista ymmärtämistä?
- Anonyymi
Mitä tuo sinusta on muuten kuin liikaa ymmärretty.
Päätä on jo silitetty eikä auta.
Tyhmä kun on.
- Anonyymi
Tästä päivästä lähtien kaikki syytetyt alasti oikeuden istuntoon p*sesilmäkin ultrakuvattuna. Loppuu räyhääminen.
- Anonyymi
Järkyttävä juttu. Joutua vankilaan ja samaan selliin väkivaltaisten hullujen kanssa jossa sut saa rauhassa tappaa. Onko rangaistus vankeutta vai kuolema. Sairasta. Niin sairasta ettei ymmärrä.
- Anonyymi
Rauhallista tulee kun zyklon b,tä tiputetaan selliin.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t645680Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1073575Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel573448Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset52663Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L932662SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral742530IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k132420Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti422394Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi861967Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei3401894