Jotai örinää sieltä kuuluu ja pullon aukaisuääniä. Lisäksi 8 minuutin välein VHS-nauhurinpikakelausta aamusta iltaan ja ähinää ja rytmikästä läiskintää siinä välissä, päättyen korahduksiin aika ajoin.
Tunkion lemu leviää rappuun ja välillä joku sammuu portaikkoon. Aamulla ei ole kiire töihin, mitä nyt 5 kertaa viikossa käy ostamassa kaljaa ja vaaleaa leipää paikallisesta marketista. Joskus pahimpina aikoina rämpyttivät kaikkia postiluukkuja rapusta.
Naapurin Mummo
Naapurista kantautuvat äänet
4
151
Vastaukset
- Anonyymi
On siinä vanhalla mummolla kiirettä seurata, mitä naapuri ostaa kaupasta, kuunnella juomalasi korvalla naapurin seinää, laskea kaikki portaikkoon uupuneet. Lisäksi mahdolliset aamulla uloslähtevät on varmistettava tarkoin, kuka lähti ehkä töihin, sekä joku hieman myöhemmin lähtenyt, menikö hän ehkä sossun luukulle, vai hakemaan kaljaa marketista?
- Anonyymi
Soita poliisiin jos yöllä häiritsevät. Tulee piiska-auto paikalle sitten alkaakin kuulua pamputuksen jytke. Se on musiikkia korville se...
- Anonyymi
Jollakulla on aika kuuma pätkä jynkkyä jos jaksaa 8 minuutin nauhaa kelailla edestakaisin aamusta iltaan :D Ja kenellä on enää VHS?
- Anonyymi
Täällä missä nykyään asun, mummoja etsitään helikopterilla metsistä, joihin ovat lähteneet haahuilemaan. Ei ne tarkkaile naapuriensa ääniä.
-Kk
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2862963Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482017- 1151751
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661327
- 611283
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781213