Naapurista kantautuvat äänet

Anonyymi

Jotai örinää sieltä kuuluu ja pullon aukaisuääniä. Lisäksi 8 minuutin välein VHS-nauhurinpikakelausta aamusta iltaan ja ähinää ja rytmikästä läiskintää siinä välissä, päättyen korahduksiin aika ajoin.

Tunkion lemu leviää rappuun ja välillä joku sammuu portaikkoon. Aamulla ei ole kiire töihin, mitä nyt 5 kertaa viikossa käy ostamassa kaljaa ja vaaleaa leipää paikallisesta marketista. Joskus pahimpina aikoina rämpyttivät kaikkia postiluukkuja rapusta.

Naapurin Mummo

4

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On siinä vanhalla mummolla kiirettä seurata, mitä naapuri ostaa kaupasta, kuunnella juomalasi korvalla naapurin seinää, laskea kaikki portaikkoon uupuneet. Lisäksi mahdolliset aamulla uloslähtevät on varmistettava tarkoin, kuka lähti ehkä töihin, sekä joku hieman myöhemmin lähtenyt, menikö hän ehkä sossun luukulle, vai hakemaan kaljaa marketista?

    • Anonyymi

      Soita poliisiin jos yöllä häiritsevät. Tulee piiska-auto paikalle sitten alkaakin kuulua pamputuksen jytke. Se on musiikkia korville se...

    • Anonyymi

      Jollakulla on aika kuuma pätkä jynkkyä jos jaksaa 8 minuutin nauhaa kelailla edestakaisin aamusta iltaan :D Ja kenellä on enää VHS?

    • Anonyymi

      Täällä missä nykyään asun, mummoja etsitään helikopterilla metsistä, joihin ovat lähteneet haahuilemaan. Ei ne tarkkaile naapuriensa ääniä.

      -Kk

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6148
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5617
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      58
      2662
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2066
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1788
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      124
      1717
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1277
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1187
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1018
    Aihe