https://yle.fi/uutiset/3-12439497
Iso-Britannian pääministeri Boris Johnson tulee Suomeen käymään. Lietsooko hän Brexitin kannattajana Fixitin Suomeen?
Nato-jäsenyys, ero eurosta ja EU:sta voisi olla ihan hyvä kombinaatio Suomelle.
Lietsooko Boris Fixitin?
7
65
Vastaukset
- Anonyymi
Boris kyllä tietää että mitä se Brexit tarkoitti Britannian taloudelle, eli ei varmasti suosittele samaa Suomelle.
Borisilla kyllä taisi oma nahka pelastua kun Venäjä sekoitti hommat Euroopassa totaalisesti ja Brexit aiheuttamat ongelmat sekoittuu nyt siihen putinin paskaan.
putin sai Brexitin, mutta sitten hommat menikin vituiks' hänellä, ei saanut saksalaisia eikä ranskalaisia tappelemaan keskenään..
Boris on nyt taas tervetullut Eurooppalaisten kanssa vastustamaan putinin uhkaa.
On tämä kyllä ihme hämmennystä.- Anonyymi
Boris petti kansansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Boris petti kansansa.
piti jatkaa että
Boris petti kansansa brexitillä. - Anonyymi
"Boris on nyt taas tervetullut Eurooppalaisten kanssa vastustamaan putinin uhkaa"
Eihän Britannia Natosta eronnut.:D:D
- Anonyymi
Pikemminkin Nafentryn.
- Anonyymi
Britit olivat kansanäänestyksessä fixuja, kun hoksasivat tuon löyhkäävän eunukkimafian hylätä! Ei tarvi sosiaalipaketteihin osallistua ym.
Mitä hyötyä EU:sta on ollut Suomelle?...niinpä. - Anonyymi
Mistä jotkut suomalaiset ovat keksineet, ettei brexit muka ollut kansan tahto ja suuri menestys? Britit aidosti halusivat eroon Eurokraateista Britannialla on omanlaisensa globaali ulottuvuus, joka miellyttää kansaa enemmän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110935- 408207
- 1255245
- 1433646
- 693558
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353514- 333157
- 552519
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak352011- 281786