Elintarvikkeiden hinnan nousua yritetään piilotella pienentämällä pakkauskokoa. Emme ole tyhmiä kuluttajia.
Älkää huijatko meitä
13
69
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa kusetetaan kansaa monin tavoin. Eu n esimerkillä..
- Anonyymi
Kohta tyhjä sipsipussi maksaa 3 euroa, mutta onpahan ainakin terveellistä.
- Anonyymi
Vessa- ja talouspaperirullat, aina vain pienenevät. Kahvipakettikin on pienentynyt. Hintoja nostetaan käyttäen tekosyynä sotaa ja koronaa.
- Anonyymi
Meillä on nyt menossa Venäjä-Ukraina taistelu, kuka siinä välissä ehtii ruoan hinnasta kiinnostua? Sitäpaitsi pääministeri Marin sanoi jo aikoja sitten, että Suomi on rikas maa, joten kaikilla on varaa ostaa sapuskansa, oli hinta mikä tahansa.
Tämä on sosiaalidemokratiaa. Jos se ei sinulle sovi, niin mars leipäjonoon! - Anonyymi
Olen huomannut saman.
- Anonyymi
Kannattaisiko jo viimeinkin yrittää lisätä tuloja, esimerkiksi menemällä töihin?
- Anonyymi
Näyttää ainakin täällä olla jokunen tyhmä kuluttaja ilmoittautunut.
- Anonyymi
Itseäsikö tarkoitit?
- Anonyymi
Rikkaimpia ollaan.
On varaa .
Jos nyt yksittäinen jokunen on likviteetti kapeikossa ei se koske kaikkia.
Taannoin luin lehdestä 7 lapsista perheestä jossa pari jälkikasvun edustajaa potee jotakin parantumatonta ja erikoista , miten he muuten onnistuisivat keskituloisten varoilla elämään ellei meidän yhteiskuntamme auta, sadointuhansin euroin jos riittääkään , tätäkin kohtaloa.- Anonyymi
Saahan seitsemästä lapsesta aika messevät lapsilisät, ja toki kasa erityistukia päälle jos vammaisiakin on.
- Anonyymi
Pakkaus keventynyt esim.kahvin kohdalla.Se halvempi onkin 450g.On tietysti se normi 500g mutta hintavampaa.eli näitä lähekkäin niin et heti huomaa mistä kyse.Yleistynyt moneen pakkaukseen.
- Anonyymi
Välillä hintakin silti nousee vaikka pakkauskoko pienee. Ruoka yksinkertaisesti loppuu, liikakansoitukselle on tehtävä jotain.
- Anonyymi
Niin ja pakkauksen täyttöaste on pienentynyt. Latz kissanruokapakkauskin koki muutoksen. Ennen sisällä oli 12 pussia märkäruokaa joissa jokaisessa oli 100 gr mutta nyt on 12 pussia mutta sisällä onkin vain 80 gr/ pussi.
Miesten Rexona aerosol deodorantti on nykyään vain puolillaan kun se oli ennen täynnä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18611156Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210602Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356040Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814850Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313336- 1723325
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402153Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991713Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61560Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161484