kukaan ei ole tienannut eläkettä än 20%maksetaan 80% saadaan Takuueläke 1600€kaikille.muut hommaa itte. Näillä veroilla,35%+Alv24% ym maksuilla -80%yht.on rahaa vaik 500000hallinnon elättää onkin siittä ei tule mitään.
Eläkevakuutus.
7
233
Vastaukset
- Anonyymi
5000€palkasta jää20%käteen .järkee on. Hallinto pyörii omaa tahtia.
- Anonyymi
Kirjoittaisitko saman vähän selvemmin eli suomeksi?
- Anonyymi
Ei millään pysty loumaan järkeviä shanoja.
- Anonyymi
Eli et ole koskaan viitsinyt tehdä mitään elantosi eteen ja nyt haluaisit nauttia siitä, että muut tekevät?
- Anonyymi
Olen maksanut yrittäjäurani aikana eläkemaksuja n. 230 000€ (31 v ).
Olen ollut kuntoutustuella ja osatyökyvyttömyyseläkkeellä nyt 8 vuotta.
Olen saanut tuona 8 vuotena eläkettä n. 91 000€.
Eläkeikääni on vielä 9 vuotta joten tulen saamaan vielä n. 100 000€ osatyökyvyttömyyseläkettä ja jos ajaudun koko eläkkeeseen niin tuo tuplana.
Isäni on 88v ja äitini kuoli alzhaimeriin 8 vuotiaan, isäni vahemmat elivät pitkään ja niin myös äitini vanhemmat.
(oletus) oma elinikäni on jossain 85v paikkeilla.
Vanhuus eläke n. 2000€/kk = 480 000€
Kaikki yhteensä eläkkeeni on 670 000€ - 770 000€
Tosin tulen maksamaan vielä yelliä 0 - 66 960€ riipuen jäänkö työkyvyttömyys eläkkeelle vai jatkanko osatyökyvyttömänä.
Jokainen voi nyt laskea mikä on minun henkilökohtainen palautusprosentti.
Ja tosiaan kyseessä on minun oma tilanteeni, toisilla on parempi ja toisilla huonompi.- Anonyymi
Äitisi on sitten synnyttänyt sinut alle kahdeksan vuotiaana , kun jo kuoli kahdeksan vuotiaana, buhahaa, buhaahaa...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äitisi on sitten synnyttänyt sinut alle kahdeksan vuotiaana , kun jo kuoli kahdeksan vuotiaana, buhahaa, buhaahaa...
Heh heh...
Eipä tullut 3 mukaan eli 83 vuotiaana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömän työnhakijan pääasiallinen tehtävä on työnhaku
Ja uusi työnhaun malli korostaa sitä. ”Tavoitteena on nopea työllistyminen”, sanoo TE-toimiston johtaja. Ja tässä hän aivan oikeassa, koska työttömyys4814269Stefan Thermanin käräjät on 16/6. On jännät ajat miehellä edessään.
Neljä syytettä on nyt edessä, laittomasta uhkailusta liikenneturvallisuuden vaarantamisesta törkeästä kotirauhan rikkomisesta ja ampuma-aserikoksesta1072131Mitä kummaa tapahtui, että Suomalaiset yhtäkkiä Natoon haluaisivat?
Ulkomailla ihmetellään, "mikä teihin rauhanomaisiin suomalaisiin oikein meni kun, yht'äkkiä sotahulluiksi muutuitte"? Erittäin hyvä kysymys joka pitäi7451936No niin.. nyt ihan vakavasti..
Haluisitko mies nähdä ja jutella ihan oikeasti? Kun mä haluisin.. voisitko antaa jonkun vihjeen. Tiedän että oot täällä, mut en tiedä että miksi sä tä851249- 651039
Pääsikö Martti
Esittelemään velaka mersua ja hyyryä hienostoalueella lippisjonnelle🤗😜😎127934Ajatus on nähdessä
Jutella ja sopia ajankanssa keskustelu edes kerran, selkiyttäisi asioita. Vain kasvotusten, vain sinulle. Katoamalla päätät toisin, oletko ihan varma52895Etkö voisi
Mies: Etkö millään voisi, tahtoisi tai haluaisi tavata? Edes hetken, kuten silloin joskus. Etkö voisi pyytää? Itse en voi. Tekisin mitä vain, jos näki70784