Euroopan Keskuspankki ei noteeraa ruplaa.
Suomessa ei voi ostaa eikä myydä ruplia.
Putler määrää ruplan "arvon" Moskovassa. Arvo on täysin keinotekoinen.
Venäjä häviää sodan. Suomen kansa liittyy puolustusjärjestö Natoon.
Venäjä on fasistinen natsi diktatuuri. Kirill on saatanasta.
Rupla ei ole vaihdettava valuutta
11
83
Vastaukset
- Anonyymi
" Ruplasta on hyvää vauhtia kehkeytymässä luotettu, ensisijainen kansainvälinen reservivaluutta."
- Pääekonomisti Ahti Eklund.- Anonyymi
Ja tietenkään ekonomisti Ahti Eklundia ei ole olemassakaan.
Ei muualla kuin Putimia ihailevien Suomen Toveroiverkoston jäsenistön omissa pääkopperoissa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja tietenkään ekonomisti Ahti Eklundia ei ole olemassakaan.
Ei muualla kuin Putimia ihailevien Suomen Toveroiverkoston jäsenistön omissa pääkopperoissa.Sano se niille SORTTERin mainoksen tekijöille,,,,,kuka se TV-hahmo sitten on? :D :P
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sano se niille SORTTERin mainoksen tekijöille,,,,,kuka se TV-hahmo sitten on? :D :P
Pyydän anteeksi tosiaan valetiedon levitystäni .....kyseessähän onkin Ahti Ekholm.
Vilpittömät pahoitteluni sekaannuksen johdosta.
https://www.youtube.com/watch?v=0PqUVD47sOo
- Anonyymi
USAdollari joutaa hevonhelvettiin. Maailma on nähnyt tarpeeksi piinaa ja kärsimystä.
- Anonyymi
Täällä on joka päivä näitä ruplasta ja sen arvosta kertovia ketjua. Tämä on niistä ehdottomasti totuudenmukaisin ja paras.
- Anonyymi
Rupla ei ole vaihdettava valuutta. Et voi ostaa tai myydä sitä Suomessa.
Arvo Moskovassa on keinotekoinen. Kremlin määräämä.
Vessapaperia - tosin Putiniassa ei taida olla edes vessoja. Kehitysmaa.
EKP ei edes noteeraa ruplaa!- Anonyymi
Venäjällä käytetään venäläistä vessapaperia. Sitä valmistetaan mm. Svetogorskissa, rajan pinnassa.
- Anonyymi
Rupla on arvoton raha.
- Anonyymi
Voisihan se olla, että " Natasha " ottaa maksun palveluksista ruplissa!?? Saa ehkä rahalla kaalia Pietarissa... Muuten rupla on nolla.
Slava Ukraini!- Anonyymi
Sulla lerpahti pahasti juuri ennen... sitä..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömän työnhakijan pääasiallinen tehtävä on työnhaku
Ja uusi työnhaun malli korostaa sitä. ”Tavoitteena on nopea työllistyminen”, sanoo TE-toimiston johtaja. Ja tässä hän aivan oikeassa, koska työttömyys3682667Stefan Thermanin käräjät on 16/6. On jännät ajat miehellä edessään.
Neljä syytettä on nyt edessä, laittomasta uhkailusta liikenneturvallisuuden vaarantamisesta törkeästä kotirauhan rikkomisesta ja ampuma-aserikoksesta821631Mitä kummaa tapahtui, että Suomalaiset yhtäkkiä Natoon haluaisivat?
Ulkomailla ihmetellään, "mikä teihin rauhanomaisiin suomalaisiin oikein meni kun, yht'äkkiä sotahulluiksi muutuitte"? Erittäin hyvä kysymys joka pitäi6971590No niin.. nyt ihan vakavasti..
Haluisitko mies nähdä ja jutella ihan oikeasti? Kun mä haluisin.. voisitko antaa jonkun vihjeen. Tiedän että oot täällä, mut en tiedä että miksi sä tä841105Ajatus on nähdessä
Jutella ja sopia ajankanssa keskustelu edes kerran, selkiyttäisi asioita. Vain kasvotusten, vain sinulle. Katoamalla päätät toisin, oletko ihan varma52812- 45760
Pääsikö Martti
Esittelemään velaka mersua ja hyyryä hienostoalueella lippisjonnelle🤗😜😎87645Noniin tänään on ensimmäinen päivä
Jolloin aion keskittyä muuhun ja ajatella vähemmän sinua! Ei tosin alkanut kovin vahvasti. 😅 Pakko nyt vaan irrottaa ja unohtaa. Toivoa on vasta sitt45633