Miten meillä on näin tyhmät päättäjät, että aina lapioidaan rahaa ulkomaille. Tällä kertaa Natomaille. Miten persutkin meni tähän hulluuteen mukaan?
Ja mikä niissä ukrainalaisnaisissa niin vetää puoleensa, että niitä pitää ottaa tuhansittain tänne elätettäväksi. Tai tiedänhän mä, syy taitaa löytyä hameen alta…
Taas ollaan nettomaksaja, tällä kertaa Natossa
27
130
Vastaukset
- Anonyymi
Arabimiehiä vihertäville ja ukrainalaisnaisia persuille. Sulle mulle peli jatkuu
- Anonyymi
Tätähän tämä kansan kusetus on. Ei oo enää muut kuin Ano järjissään, muut on klopaliteja.
- Anonyymi
Sdp hallitus ei paperittomia laita kotiinsa, lisää veroja kansalle noistakin, voi natomaksut jäädä pienemmiksi menoeräksi.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sdp hallitus ei paperittomia laita kotiinsa, lisää veroja kansalle noistakin, voi natomaksut jäädä pienemmiksi menoeräksi.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348Eipä yllättänyt mamu-kortin esilleveto. Miksiköhän?
- Anonyymi
''Taas ollaan nettomaksaja....''
Jumalauta !!! Paljonko muille maille maksetaan NATO jäsenyydestä ? Kyllä olisi taas kirveelle töitä !! PS:n tehtävä välikysymys välittömästi !!- Anonyymi
Paljon ja aivan liikaa maksaa. Ei nämä koskaan opi. Tavion ja Putkosen täytyy pitää heti äänestys ja puhe pöntöstä, ettei mihinkään Natoon mennä maksamaan muiden laskuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paljon ja aivan liikaa maksaa. Ei nämä koskaan opi. Tavion ja Putkosen täytyy pitää heti äänestys ja puhe pöntöstä, ettei mihinkään Natoon mennä maksamaan muiden laskuja.
Sdp hallitus tuonkin 7 miljardin laskun järjesti suomalaisille, ei ole varaa niillä maksaa hoitajille, on vappusatanen ja hoitajamitoitus seuraavalle hallitukselle järjestetty, houhou.
https://www.suomenuutiset.fi/eun-tukimiljardit-jattipotti-etela-euroopan-jarjestaytyneelle-rikollisuudelle-mafialla-edessaan-kissanpaivat/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sdp hallitus tuonkin 7 miljardin laskun järjesti suomalaisille, ei ole varaa niillä maksaa hoitajille, on vappusatanen ja hoitajamitoitus seuraavalle hallitukselle järjestetty, houhou.
https://www.suomenuutiset.fi/eun-tukimiljardit-jattipotti-etela-euroopan-jarjestaytyneelle-rikollisuudelle-mafialla-edessaan-kissanpaivat/Aivokääpiölle on turha selittää, mitä tarkoittaa investointi.
- Anonyymi
Eli antaa venäläisten vaan tulla tänne ja tokihan me siihen uksinämme pystytään vastata? Ryssiä vaan on niin paljon, että mehän muut maat vain tarvitsemme yhteistyötä niitä vastaan!!!!!
- Anonyymi
Älä keksi satuja. Venäläiset ei tänne tule eikä koskaan ole tulleetkaan. Vassareiden propagandaa tuo venäläisten syyllistäminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä keksi satuja. Venäläiset ei tänne tule eikä koskaan ole tulleetkaan. Vassareiden propagandaa tuo venäläisten syyllistäminen.
''Venäläiset ei tänne tule eikä koskaan ole tulleetkaan.''
No jaa, jos ihan tarkkoja ollaan, kerran tulivat, nimellä Neuvostoliitto. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
''Venäläiset ei tänne tule eikä koskaan ole tulleetkaan.''
No jaa, jos ihan tarkkoja ollaan, kerran tulivat, nimellä Neuvostoliitto.Tuota en kyllä usko, yksikään tästä meidän kaljaremmistä ei tiedä itänaapurin hyökänneen Suomeen. Ja me sentään kaikki äänestetään persuja.
- Anonyymi
Mistä sä voit muka tuon tietää? Ootko ite niissä sotahommissa? Natokiimasten horinoita nuo venäläisten hyökkäykset, en usko tollaisiin juttuihin.
Anonyymi kirjoitti:
Älä keksi satuja. Venäläiset ei tänne tule eikä koskaan ole tulleetkaan. Vassareiden propagandaa tuo venäläisten syyllistäminen.
Mene venäjälle nuolemaan sitä putlerin persettä. Ei ole ainoastaan vassarit vaan koko hallitus samaa mieltä. Etkö lue lehtiä tai katso uutisia.
Olet pudonnut junasta.
- Anonyymi
Ainakin aikaisemmin se syy on löytynyt housuista! Ehkä nyt tälläkertaa vasenkätinen hallitus, niin nyt hameen alta. Tyhmiä päättäjiä jokatapauksessa, siitä olen samaa mieltä.
- Anonyymi
Kalliiksi tullee köyhälle suomelle, mutta onneksi on iihaanaa leijonilla!🐼🐼
- Anonyymi
Persut muiden mukana myyvät Suomea pala kerrallaan pois, mutta harvaa tuntuu asia kiinnostavan. Onneksi tosiaan Skoda Cup alkaa kohta ja ihmisillä on ilmeisesti tärkeämpääkin ajateltavaa kuin Suomen tulevaisuus?
- Anonyymi
Tiukassa se näkyy istuvan venäjämielisyys joissakin persuissa.
- Anonyymi
Vähän turhan monessa. Koettavat toki pontevasti usein kiistää asian, mutta paistaahan se läpi. Onhan se toisaalta melkoinen katastrofi kun eräästä aatteen peruskivistä putoaa pohja pois.
Olisi kyllä kiva kuulla mikä olisi sinun RATKAISUSI tähän ongelmaan. Miten hoitaisit homman kotiin.
Jos et osaa sanoa mitään olet taas vaan yksi näistä poskensoittajista etkä oikeasti mitään mieltä mistään. Anna kuulua.- Anonyymi
''Jos et osaa sanoa mitään olet taas vaan yksi näistä poskensoittajista ...''
Sinun toinen viesti ketjuun. Pelkkää poskensoittoa......
- Anonyymi
Yle Areenassa on mielenkiintoinen asiaohjelma PS:n poppoolle.
USA:n porukka pitää sekavaa mölinää maahanmuutosta joka on melkein 1 :1 persujen kanssa. Ohjelama: "Theroux: Amerikan somesoturit. Suosittelen ja varmaan löydätte sieltä uusia oppeja puolueen toimintaan. He ovat tosin ehkä vieläkin pöllömpiä kuin rivipersut. - Anonyymi
Persut ovat jälleen kerran Putinin asialla. Putin rahoitti persuja ensin jotta saisi persut ajamaan Suomen EU eroa ja nyt Putin rahoittaa persuja jotta persut haittakirjoittaisivat hybridikirjoituksia Suomen NATO-jäsenyyttä vastaan. Kuulemma maksaa liikaa aivan kuten matumuutto aikoinaan vuonna 2015 Putinin toimenpanemana.
- Anonyymi
Persujen takinhyrräys jälleen kerran on kauheaa katseltavaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996612KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696191Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603063Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112544Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082195- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341345Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237