– Vahvistamme, että jos jompikumpi maa joutuu hätätilaan tai hyökkäyksen kohteeksi, Suomi ja Yhdistynyt kuningaskunta auttavat toisiaan eri tavoin kohteeksi joutuneen maan sitä pyytäessä. Tämä avunanto voi sisältää myös sotilaallisia keinoja, julkilausumassa todetaan.
(Siis VOI sisältää)
....
Tämä asiakirja on poliittinen julkilausuma, joka ei ole oikeudellisesti sitova kansainväliseen oikeuteen perustuva sitoumus.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008809635.html
Idioottilakimiehet luulevat aivan väärin tuon asian sitovuudesta.
Typerykset uskovat brittien varmaan apuun
1
101
Vastaukset
- Anonyymi
Parempi se silti on kuin Venäjän lupaukset.
Mikä tahansa, vessapaperikin, on parempi kuin Venäjän lupaukset tai sopimukset.
Usko nyt vaan, mikään anelu tai pelotteu ettei Suomi liitty NATOon on ihan turhaa sen jälkeen kun Putin alkoi pommittamaan Ukrainan siviilejä. Ainut tapa estää Suomen NATO liitos vielä tänään on tappaa Putin heti. Nyt. Älä odottele huomiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614448KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1533303Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?572602Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492564- 1122335
- 241903
- 241691
- 301636
- 1691550
- 361275