Uusi EU Iso-Britannian johdolla?

Anonyymi

Iso-Britannia teki älykkään siirron EU:n ulkopuolisena valtiona. Nyt samassa turvallisuusalliansissa on pohjoismaat ja Iso-Britannia. Tähän kun lisätään vielä Balttia, Puola ja muutama muu "nuuka" EU maa, saadaan kokoon vahva pohjoisallianssi, joka voi vaikka perustaa oman EU:n. Ei tarvitse vängätä eteläeuroopan maiden kanssa heidän taloutensa tukemisessa.

3

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      B. Johnson ym. kaverit ei olisi halunnut Brexittiä mutta oli syitä miksi Brexit tapahtui ja se täytyi tehdä. Tiedän em. asian kulun ym. Mitä EUlla tehdään? Hah.hah se EU hulluus loppuu varmasti, odota vain. Kun tiedätte miksi. Natoa ei tarvita. Ei nykyisen kaltaista jonka perustivat samat roistot kuin EU ja YK ym.
      Tässä nyt nähdään miten se globohomojen NWO tarkoitus on ollut koko ajan satoja vuosia. Ne saatananpalvojat haluaa tuhota venäläiset koska ne taivu kasari askenaasi psykopaattien tahtoon. Historia on valhetta ja väärennettyä. Asialla ihmisvihaajat, ei humanit tahot.

    • Anonyymi

      "Uusi EU Iso-Britannian johdolla" ?

      Siis mitä vittua!

      Vaikka edellinen BREXIT on vieläkin maksamatta?

    • Anonyymi

      No, ainakin Iso-Britannia on saanut hyvän painostuskeinon Suomea kohtaan. Ilman Naton tukea voimme päätyä huonon kehityksen myötä yksin Venäjän viholliseksi koska Niinistö tuntuu hylänneen kokonaan hyvät suhteet Venäjään. Olisi ollut paljon parempi pitäytyä koko Venäjän arvostelusta. Sodan tuomitseminen hyväksytään Venäjälläkin paitsi Putinin joukoissa. Kansalaislta ei oikeasti ole kysytty mitään eikä kerrottu mitä Nato lopulta on esimerkiksi kymmenen vuoden kuluttua. Muuri itärajalla lienee jo varma. Kun EU hajoaa, alkaa Natokin narista liitoksistaan. Kovin on lyhytnäköistä politiikkaa. Venäjä ei ole Usan ja GB:n naapurimaa vaan meidän on ja ihan iholla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      65
      5265
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2426
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      111
      2219
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1905
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1859
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1770
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1214
    8. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      262
      1202
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      51
      1094
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      72
      980
    Aihe