Venäjäkö ilmoittanut, "etteivät S. ja R. voi liittyä NATOon"??

Anonyymi

Nyt Sauli N. linkkiä väitteeseen tai MUUTOIN MUTUA!!

13

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä, missään mediassa ei ole moista väitettä nähty.
      Sauli kusettaa, se on kokoomuslaisten geeneissä.

      • Anonyymi

        Sinusta se aina paistaa tuo akateeminen sivistys!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinusta se aina paistaa tuo akateeminen sivistys!

        Mitä mahtoi kirjoittaa, kun lukee vaan että ko. viesti poistettiin.

        Mutta koska tässä on oiva tilaisuus tuhota ylpeyttä itsessäni, niin:

        Minä oon istunu niillä luennoilla enemmänki ku tarpeks, eikä siltikään sitten millään paista akateeminen sivistys minusta - vaikka pitimustassa huoneessa oisin. ja kaukoputkella tai elektr.mikroskoopilla joku mitä tahansa välähdystä kui oikeen ettimällä ettis.

        Toisaalta, ottaen huomioon kuinka innostuneesti (lue: epäinnostuneesti) kertomani on otettu vastaan, kuultu ja toteutettu, niin aivan täysin turhaan niillä luennoilla yms. koulutuksissa, seminaareissa, konferensseissa, foorumeissa jne. kävin, kun eipä näemmä yhtikäs mitään kuulemisen arvosta tarttunu messiin.

        Ois pitäny ryhtyy hävittäjälentäjäks; ois ollut hauskempaa, mayhaps. Ja varmasti kevyempi elämä.


    • KVG

    • Anonyymi

      Kahdenvälisiä keskusteluja valtion päämiesten kesken ei ole tapana laittaa nettiin.

    • Anonyymi

      Venäjähän vaati tuossa hiljan sellaista sopimusta, ettei nato laajene enää itään. Eli kielsi Suomen ja Ruotsin nato-option. Kyllä kai tämä tuli kansalle selväksi, paitsi putinisteille ja muillekin Venäjän fasismin edistäjille.

      • Anonyymi

        Ok.


    • Anonyymi

      Nato on Venäjälle uhka. Mutta omilla toimillaan aiheutti sen, että Nato lähestyy. Ei saa hyökätä toisen valtion alueelle. Se ei edistä rauhaa eikä tuo turvalisuuta lähialueille.

      • Anonyymi

        Ruotsi pisti Suomen pioneeriksi tähän koko touhuun. Katsoo siirrot riskittä. Nerokasta.


    • Anonyymi

      Venäjä tulee puuttumaan sotilaallisesti jos NATO laajenee tuuman vertaa itään päin. Ukrainan kohtalo Suomelle, joka on tsuhnien itse aiheuttama. Todella tyhmää kansaa.

      • Anonyymi

        Piereskelee palstatrolli.


      • Anonyymi

        Tsuhna sana mainittu!

        Tuo taitaa tarkoittaa sitä, että se viikko jota teiltä täällä pyysin jo ehkä parikin kuukautta sitten on tältä erää - jos tuosta oikein tulkitsin - päättynyt?

        Noh. Minä kiitän siitä, ettei sotaa tapahtunut jo tuolloin.

        Ja kun viittaat tuossa "tyhmää kansaa" -kohdassasi suomalaisiin, niin tiedä, että täällä on yksi yksilö jolla on älykkyysosamäärän maailmanennätys, ja jopa plus 20p erolla hopeamitalistiin; Tuo valioyksilö on minun ponini, jota lapsia viihdyttämään sirkustapahtuminen kontekstissa aika-ajoin vuokraan.

        Minä olen luonnollisesti poniani tyhmempi, mutta minä rukoilen Jeesusta ja Hän päättäkööt sitten josko täällä asuvista väestä saisikin suurikin osa mainitsemastasi etuoikeuden selviytyä.

        Joka tapauksessa, kiitän siitä viikosta jnk silloin akuuteimpina hetkinä täällä teiltä (jos oikein ymmärrän minkä tahon kanssa olen tässä tekemisissä) pyysin ja sen meille tarjositte, avokätisen ylijäämäisenäkin jopa.

        Minä pyysin meiltä, toistuvasti, delegaatiota itärajan yli neuvottelemaan rauhaa, muttei ehdotustani hyväksytty, vaikka olisin kansanne sitä rauhaa vaikka sitten pyörätuolissa tullut neuvottelemaan.

        Me, kansana, emme ole kollektiivisesti siis eläneet sitä koventavaa ja siten empatiakykyä jalostavaa elämää joka venäjällä on. Täällä ihmiset ovat sen sijaan erityisen syvällisiä. Jos tuo syvällisyys kanavoituu rukoukseen, niin ehkä Jeesus tuolloin iskunvaimentaa tulevan sodan aluelevittäytyneisyyttä. Se olisi hieno asia se.

        Mutta tapahtukoot miten on tapahtuakseen, eikä minun toiveideni mukaisesti. Jeesuksen älykkyysosamäärä kun taitaa olla hiukan suurempi kuin olemattoman ponini.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      54
      6207
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      333
      5193
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      160
      4904
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      139
      4707
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      3940
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      20
      2446
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2228
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1875
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      73
      1832
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      222
      1611
    Aihe