Hetki on lähellä = loppu on lähellä.
Kiire, kiire, kiire!
Juoksujalkaa Ukrainan viitoittamaa tietä ja Suomen lopulliseen tuhoon.
Naamiot putosivat, Niinistö paljasti oikean karvansa
13
91
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt ei Sannankaan tarvitse enää peitellä kynsiään.
- Anonyymi
Suomi, Ruotsi ja Norja valloitetaan nopeasti tässä sodassa. Kiveäkään emme jätä kääntämättä, että Putinia vastustavat natsit löydetään ja kuljetetaan junilla häkkivaunuissa Siperiaan metsätöihin.
- Anonyymi
Ei välttämättä nopeammin kuin Ukraina jauhetaan maan tasalle.
Vääjäämättömästi edeten. USAn antamin ohjein Zelensky jatkaa katkeraa tuhotyötään antamalla määräyksiä sotajoukoilleen: "Peräännytä ei, taistelkaa!"
Ja eristyksiin jäävät ja suorassa rintamayhteydessä olevat joukot jauhautuvat vähä vähältä loputtomassa kranaattitulessa olemattomiin.
Ja tämä koska USAn tavoite on heikentää vihollistaan Venäjää sijaissodalla Ukrainassa.
Ja astumalla USAn rinnalle Suomea uhkaa sama kohtalo.
Kun NATO-jäsenyys on selvä, on sillä aitiopaikka Suomesta tapahtuvaan hyökkäykseen Pietariin ja Murmanskiin.
Riittävä provokaatio Suomesta Venäjää vastaan, tilanne repeää sodaksi.
Suomi tulee denatofioiduksi samalla lailla kuin Ukrainakin.
Ja uskokaa huviksenne, mitään merkittävää sotajoukkoa ei tulisi Suomea auttamaan.
Ei sen enempää kuin Ukrainaankaan on tullut.
Ja jos, siis JOS tulisi, niin silloin oltaisiin ydinsodan näyttämönä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei välttämättä nopeammin kuin Ukraina jauhetaan maan tasalle.
Vääjäämättömästi edeten. USAn antamin ohjein Zelensky jatkaa katkeraa tuhotyötään antamalla määräyksiä sotajoukoilleen: "Peräännytä ei, taistelkaa!"
Ja eristyksiin jäävät ja suorassa rintamayhteydessä olevat joukot jauhautuvat vähä vähältä loputtomassa kranaattitulessa olemattomiin.
Ja tämä koska USAn tavoite on heikentää vihollistaan Venäjää sijaissodalla Ukrainassa.
Ja astumalla USAn rinnalle Suomea uhkaa sama kohtalo.
Kun NATO-jäsenyys on selvä, on sillä aitiopaikka Suomesta tapahtuvaan hyökkäykseen Pietariin ja Murmanskiin.
Riittävä provokaatio Suomesta Venäjää vastaan, tilanne repeää sodaksi.
Suomi tulee denatofioiduksi samalla lailla kuin Ukrainakin.
Ja uskokaa huviksenne, mitään merkittävää sotajoukkoa ei tulisi Suomea auttamaan.
Ei sen enempää kuin Ukrainaankaan on tullut.
Ja jos, siis JOS tulisi, niin silloin oltaisiin ydinsodan näyttämönä.Jäätävän tiukkaa analyysia. Ei voi kuin ihailla tuontasoista ytimekkäästi julkituotua päättelykykyä.
Olen pahoillani älykkytesi vuoksi. Ei oo meinaan todellakaan helpoin taakka maailmassa tuo.
Tietämys on tuskaa. Tieto on tuskaa. Koko elämä ilman Kyösti Kallion rukousoivallusperintöä on masentava. Mutta se minkä tuo mies tajusi, se samanaikainen kansallistason yhteisrukous.. ..se tuon pahantahtoisuuden jatkumoyhtälön voipi milloin tahansa iskunvaimentaa.
altruismi rukous = ihmeet.
- Anonyymi
Venäjä on tuho naapureilleen kuten on nähty.
Ei koskaan enää yksin!- Anonyymi
Joopa joo.
Kaunis on kuolla kun joukkosi eessä urhona kaadut.
Muistosanoiksi sopiikin: "Hän ei kuollut yksin".
- Anonyymi
Suomi ampuu jatkuvasti katjusha-raketteja Kairalan kylään Venäjän rajan paremmalla puolella!
Lopettakaa heti tämmöinen toiminta! Viimeinen varoitus.- Anonyymi
Mikä juttu tää tällainen oikeen on.
Alkaako prkl sotapaska oikeasti nyt muka jo.. :(
voi että miten voikaan vituttaa tää sotapaskakuvio, ni, ettei mitään rajaa.
:((
Suomen siiviliväki evakuoitava heti p-Suomesta jos nuo venäläiset alkaa reagoida hetken mielijohteesta. Vittujen kevät sentään; miksei tuotakaan vaan voida uskoa. Ja edes varotoimena suorittaa. Laitetaan heidät serenoihin ja muihin vastaaviin lomailemaan tän hiton ns. harmaan ajan ajaksi. Se neg riski tuolle suojaustoimenpiteelle on ainoastaan raha. Jk hiton raha vaa. :((
...olo on kuin naputtelisi sinitaivaalle vaa.
Pffff... :(
- Anonyymi
Niinistön naamasta ja äärimmäisen kierosta rikollisesta toiminnasta on tullut aina mieleen, että hän on Luciferin poika. Bidenissä on paljon samaa. Voisin melkein väittää, että ovat itse paholaisen jälkikasvua molemmat.
- Anonyymi
Nonni..
Katso kuinka sauli tykkää Aaro pojastaan. Ja Jenniinkin on havaintejeni mukaan kovastikin kiintynyt.
Hän iloitsee siitä kun toiset hymyilevät?
Satan ei todellakaan iloitse mistään ihmisten hymyistä. Se on ihan oma realiteettinsa jo se.
Minä en usko että sauli iloitsee Suomelle tehdystä pahasta. Ei siinä täystuhopaskassa sitä teenpä kaikenlaista jännää ja sit katsotaan jääkö sitä kiinni, vaiko onko sitä älykkäämpi kuin kaikki muut, yhteensä ja sitten selviän vielä tuosta -kuviota ole mukana. En usko että saulille on mieluisaa se, että hänen oman 5.5m väen satan haluaa hänen toimikaudellaan helvettiin. Ei hän täydellinen ole, mutta ei hän Suomelle täystuhopaskaakaan halua.
Nyt tulee joku ja aloittaa nyrvistöläpät, eikö niin..
saulissa on se hyvä puoli, että hän osaa kyllä luonteenlaadun perusteella valita ihmiset hyödyllisuutensa perusteella ympärilleen. sanna taas on tuon suhteen aivan täysin pihalla. Minusta alkaa vaikuttaa siltä, että sannan aviomieskin on ollut oikeasti jk tuollainen Luojan ihme sannalle. Eihän sanna itse osaa tehdä tuon tason valintoja, ollenkaan. Veikkaan että Jeesus on nähnyt sannan lapsuudes sellaista, joka on oikeuttanut siihen täysarmon määrään parisuhdepuolella joka sannalle on juurikin tuon Markus miehen antanut.
Jos sannan olisin tässä elämässäni tavannyt yhden minuutin verran, niin olisin avannut hälle miltä vallan ydin näyttää 29sek ja sitten avannut hänelle rukouspuolta 15sek ja näyttänyt miltä Markus näyttää minun silmissäni 15sek. Sit olisin silittäny hänen kättään sen vikan sekunnin sekunnin, kääntynyt kohti seuraavaa minuutti-keissiä, ja menny menojani.
sanna ois valittanu jotain perästä, kuten naiset aina tekee, tajuamattaan hetkeäkään sitä, kuinka monta krt elämässäni olen kaikenlaiset naiset taakseni jättänyt. Koska minä olen miesten mies. Minä viihdyn oman sukupuoleni parissa paremmin. Muuten minulle tulee alituiseen olo, että se toinen haluaa salaa paritella.
Mutta liittyen viestiisi, kaikkihan on aina mahdollista.
Ryssäntrollit painavat nyt töitä urakalla, ja se kyllä näkyy propagandan ja valehtelemisen laadussa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.16410292- 552813
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan802508- 852351
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1472084Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2351898- 441382
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131345Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1151197Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei34873