Uudesti syntyneet vastustaa Natoa?

Anonyymi

Edelleen muut kun periteiset ehllarit vastustaa Natoa? Veikkaan että nämä ovat omineet noiden "oikeitten" sivujen totuuden, jossa virkaheitto amerikkainen ex-upseeri selittä kuinka Venäjä hyökkää heti Suomeen jos maa liittyy Natoon. Ensinnäkin puheista päätellen tuo "asiantuntija" on Kremlin asialla ei tunnu tietävän Suomen puolustusvoimista mitään, eikä pahemmin Natostakaan. Normaali amerikkalainen upseeri taatusti tietää voimasuhteet Nato vs. Venäjä, siinä ei varsinkaan nykyisellä Venäjälle ole mitään jakoa.
Nämä "Googin ja Guuglen"sodat kummittelee edelleen ja etsitään yhtymäkohtia Ukrainan invaasioon. Nämä satusetien selitykset ovat samaa potaskaa kun tuon "amerikkalaisen asiantuntijan" aivopierut. Kun uskot yhteen tarinaan uskot kaikkeen paitsi siihen mikä on totta reaalimaailmassa.

7

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voit syntyä uudelleen vain jos elämäsi on mennyt päin vittua. Loogista.

    • Anonyymi

      Eihän sillä vastustuksella tai puoltamisellakaan ole mitään merkitystä, koska ei sitä asiaa uskovilta kysytty. Gallupitkin edustivat vain niitä kansalaisia, jotka semmoiseen vastasivat.

      Olen iloinen, että uskovat tekivät, ja tekevät edelleen, hengellistä ja maallista varoitustyötä siitä, mitä Venäjä tulee tekemään. Moni kansalainen onkin alkanut varautua, kuten uutisista on voinut lukea, ja hyvä niin, koska varmasti tapahtuu ennemmin tai myöhemmin ikäviä. Minullekin on sanottu, että sekin aika vielä tulee, kun suomalaiset istuvat väestönsuojissa.

      • Anonyymi

        Sinulle on sanottu, mutta oletko ajatellut, että sinulle on saatettu puhua paskaa. Useissa herätysliikkeissä on ollut muotia ennustaa Venäjä (tai NL:n) hyökkäystä jo ainakin 1970 luvun alusta (sieltä asti asiasta omaa kokemusta).
        Hyökkäyksen on pitänyt profetioidenkin mukaan tapahtua jo useita kertoja, vaan eipä ole tapahtunut. Kun Suomi kuuluu NATO:oon, on kynnys vielä paljon korkeampi.


    • Anonyymi

      Ensin vastustin Nato-jäsenyyttä "Egyptin ruokosauvaan nojaamisena" (mikä tarkoittaa ihmisapuun, eikä Jumalan apuun luottamista).

      Mutta sitten aloin rukoilla, että Herran tahto tapahtuisi asiassa ja että loputkin raamatun profetioista alkaisivat jo tapahtumaan niin, että Jeesus voisi palata takaisin. Jätin siis asian kokonaan Herralle. Hän tietää, mitä Suomi tarvitsee pelastuakseen ja mitä maailma tarvitsee pelastuakseen.

      Jos sitten Natoon liittyminen, tai siihen liittymättömyys, käynnistää ikäviä tapahtumia, niin se on sitten vain hyvä, että tämä maailmanaika saadaan vihdoin viimein päätökseen.

      • Anonyymi

        Uskovaiset ovat aina yhtä positiivista sakkia.:D


    • Anonyymi

      Suomella on jo nyt varsin vahvat puolustusvoimat, jos sitä referoidoidaan muihin EU-maihin. Mikä tärkeintä suomalaisten koulutustaso on korkea, käyttämään nykyaikais aasejärjestelmiä. Meillä on Nato yhteensopivaa kalustoa, joten materiaalin lisäys onnituu varsin helposti.

      Venäjän armeija on tällähetkellä sellaisessa alennustilassa että siitä ei ole suurta haittaa vuosiin. Vaikka siellä on vanhaa kalustoa pilvin pimein ja muutama moderni ohjus niillä ei pitkälle pärjätä nykyaikaista armeijaa vastaan, tämän tietää Venäjän rameijan johto varsin hyvin. Kremli valehtelee uhkailee, sitä se on tehnyt kaiken aikaa, onhan siellä puikoissa rosvolauma.

    • Anonyymi

      Venäjällä ei lahkoja hyväksytä. Ei taida sieltä maasta montaa helluntailaista löytyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      185
      6543
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      98
      5457
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3421
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      244
      3309
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2408
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2125
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1796
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      50
      1732
    9. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1684
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe