Ruotsin pääministeri Magdalena Andersson sai erikoislämpimän kunnianosoituksen Britannian pääministeri Boris Johnsonilta. Pääministeri Johnson vei Magdalenan souturetkelle Harpsundissa, 100 km päässä Tukholmasta.
https://urly.fi/2Cd8
On sitä järviä ja vesistöjä meillä Suomessakin. Miksi ei Niinistöä myös viety souturetkelle Tuusulanjärvelle tai Suomenlinnan edustalle?
Onkohan tää Suomen NATO-hakemus nyt kuitenkaan ihan virallinen? Jäi NATO-hakemukseen kuuluva, perinteinen ja soutuveneellä tehtävä hakijamaan päämiehen akkreditointi eli pätevyyden toteaminen tekemättä.
Miksi ei Niinistön kanssa käyty soutelemassa?
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Johnson kävi soytelemassa myös Tshekin ulkoministeri Ivo Sramekin kanssa.
https://metro.co.uk/2017/10/16/boris-johnson-insists-czech-minister-join-him-in-tiny-rowing-boat-7004512/
Näillä tempauksilla luodaan sopivaa meemi-kamaa, jolla voidaan viedä kansalaisten kiinnostus pois ikävistä korruptiojutuista ja muusta. - Anonyymi
Eihän se nyt sovi että nainen soutaa ja mies istuu perätuhdolla.
- Anonyymi
Joka ikinen verkkojenlaskuvene jota meidän mökkijärvellä liikkuu, niin eukko on airoissa, ja isäntä istuu perätuhdolla. Naisetkin saattavat osata laskea ja nostaa verkot, mutta eivät halua sitä tehdä.
Soutaminen on suomalaiskansallisesti perinteistä naisten jhommaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joka ikinen verkkojenlaskuvene jota meidän mökkijärvellä liikkuu, niin eukko on airoissa, ja isäntä istuu perätuhdolla. Naisetkin saattavat osata laskea ja nostaa verkot, mutta eivät halua sitä tehdä.
Soutaminen on suomalaiskansallisesti perinteistä naisten jhommaa.Verkkojen lasku on asia erikseen. Nyt ei oltu laskemassa verkkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2014559Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313200Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma322918PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist792823Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602786Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902635Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142371Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002149- 1161357
- 631138