Rikollisvaltion uhka on kaikille pohjoismaille yhteinen. Sivistyneet ja laadukkaat pohjoismaat pitävät yhtä.
Pohjoismaat yhdessä ovat nuijineet valtavan kokoisen roistovaltion urheilussakin 100-0 jo pitkään.
Nato yhdistää pohjoismaat ennen näkemättömällä tavalla
9
70
Vastaukset
- Anonyymi
Pohjoismaat ovat joka tasolla venäjän edellä kun puhutaan hyvistä arvoista ja elämän laadusta. Venäjällä suurin osa 144 miljoonan kansasta elää kurjuudesta. Lupaus paremmista ajoista sotimalla voi mennä siellä läpi, kun katsovat valtion kanavia.
Venäjällä diktaattori Putinin ystävät elävät yltäkylläisyydessä, mutta kansa kurjuudessa- Anonyymi
Jos diktaattori ei löydä syytä kansan kurjuudelle maansa rajojen ulkopuolelta kansa nousee diktaattoria vastaan ja syrjäyttää sen.
- Anonyymi
Silti heillä on ydinaseet ja nyt ne kääntyvät pohjoismaihin?🤦🤦🤦
- Anonyymi
Kuolema on parempi kuin että Putin saisi elää ja venäjä kukoistaa
- Anonyymi
Pohjoismaat yhdessä saa yhden hullun diktaattorin perääntymään
- Anonyymi
Miksi Ruåtsi viivyttelee?
- Anonyymi
Ruotsi ei liity.
- Anonyymi
Pohjoismaiset ihmiset ovat yhtä laadukasta ihmisrotua. Voidaan leikkimielisesti kisailla urheilussa, mutta vakavissa asioissa mennään yhdessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061