Kannetaan rajalle kaikki käytetyt kodinkoneet ja vessakalusteet. Bolsupojat lähtevät kuljettamaan kotiin ja sota loppuu siihen.
Sota Venäjän kanssa on helppo estää
Anonyymi
8143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Yle uutisoi tänään jotakin siihen malliin että "panssarivaunuista on löytynyt astianpesukoneiden siruja". Ajattelin venäläisten varastaneen niitä ja sulloneen ne panskin ahtaasta luukusta sisälle. Mutta kyse olikin mikrosiruista. Onko se niin vaikeaa sanoa mikropiiri?
Lisäksi laatikkotolkulla Koskenkorvaa. Ovat niin tillin tallin ettei koko hommasta tule muutenkaan mitään.
Multa liikenee vanha risa pulsaattorikone panssariesteeksi...
Onhan sen käyttöjännite oikea?
Tai sitten vaan lopetatte sen sodanlietsomisen.
Sanat siis suunnattuna Kremlin Putputtimelle ja Lievroville
Mitä onko putin nyt ihan punasena ja hykkäämässä nyt suomeen? Oikeen lietsottu voi bukkeri vaaria olaanpas me ilkeitä onnekesi kim setä antaa vladimirille oikeen ison jaxuhalin.
Venäjällä lienee jo runsaastikin joukkoja suomessa valmiudessa, koska venäläisiä on muuttanut suomeen viime vuosina paljon. Perusteita muuttoaallolle en tiedä, mutta kun ei ole schengen- maa, niin maahanmuutto ei ole vapaata. Lienevätkö kaikki turvapaikanhalkijoitakaan?