Nyt Venäjää kyrsii myös Liettua, kuinkas muuten

Anonyymi

Venäjän mediassa kirjoitellaan Liettuan tunnustamisen peruuttamisesta itsenäisenä maana.

Johtunee tästä: Liettua tunnustaa Ukrainan sodan kansanmurhaksi ja Venäjän terroristivaltioksi

2

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Baltian kuten Ukrinkaan maiden ns. Itsenäisyys ei mennyt ihan normaalisti. Se oli globalistien junailema petos. Tarkoitus oli että globot pääsisi sotimaan Venäjää vastaan. Tappamaan ihmisiä ja sitå ne ukronazit ovat toistaneet. Venäjää vihaa vain korruptoidut poliitikot ja pedofiilit koska heidän saasta ei mene läpi siellä. Globalistit ovat syntyperältäån kasari askenaaseja etenkin Ukrainassa. Ne omistaa lähes kaiken maailmassa. Pahan tekijöitä olleet ajan ja siksi heistä ei ole kirjoitettu historiassa. Päättele. Meitä aivopestään.

    • Anonyymi

      On järjetöntä hautoa kaunaa kymmenien vuosikymmenten takaisista asioista ja juuttua pakkomielteisesti menneeseen kuten Putin tekee! Eikö Venäjä ole jo liiankin iso ja sisäiset asiat rempallaan siksi!
      Eikö ydinasia ole että pienet maat voivat hyvin! Pitää iloita naapureiden parhaasta!
      Eikä pakottaa väkivallalla alistukseen. Se on rikos henk. koht. asioissakin, ase ohimolla uhkaillen pakottamisesta rikostuomio!
      Jos kaikki maat alkaisivat vaatia takaisin menetettyjä alueitaan, olisi totaalinen kaaos. Rajat ovat kautta maailman olleet muutoksessa. Suomi menetti kauniin Karjalan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      162
      9287
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      122
      4146
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      114
      3942
    4. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      405
      3563
    5. 55
      3413
    6. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      43
      2740
    7. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      49
      1999
    8. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      12
      1982
    9. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      57
      1957
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      20
      1551
    Aihe