En ole ottanut yhtäkään koronarokotetta

vaan koetan selvitä oman vastustuskyvyn turvin mm. ravintotekijät.
22100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

En minäkään. Meidän työpaikallakin (42 henkilöä) vain 12 oli ottanut vähintään yhden rokotteen ja vain kahdella on ollut kovempioireinen tauti, joka meni kotihoidolla, niin kuin flunssassakin. Heistä toinen oli kertaalleen rokotettu ja toinen kahdesti. Sairaalahoitoa tai tk-käyntejä tasan nolla koronaoireiden vuoksi. Noin kolmasosalla on ollut selkeitä, mutta lieviä oireita ja kaikki loput on sairastanut jooko oireettomana tai ei ole saanut tartuntaa ollenkaan. Kuukausipalaverissa tuli loppuvaiheessa korona aiheeksi ja suurinta ihmettelyä saikin osakseen valtava mediamyllytys, pelkojen lietsonta, taudin vääristely, rokotteiden tehon liioittelu yms.

Äänestä

Hopeavesi ja valkosipuli auttaa,kuulemma myös anaaliseksi .

Äänestä

En ole minäkään ottanut.
En myöskään ole käyttänyt kasvomaskia, käsidesiä sun muuta hölynpölyä.
Eikä nenääni ole tongittu millään tikulla.
Olen terve, mitä nyt vähän siitepölyallergiaa.
Minä en Vappaamuurarien komenteluihin alennu.

Äänestä

Minä juon joka päivä Putinin spermaa joten en tarvitse rokotuksia.

Äänestä
  • Noin voi oikeasti sanoa itse Putinkin.

    Äänestä

Kaksi ekaa kuului ottaa, kun ei vielä parempaa tietoa, ja delta jne. olis vaarallisia. Sen jälkeen ei ole ollut tarpeen, eikä täsmälääkettä ole Suomeen tilattu, eikä käytetty jälkiehkäisyäkään, johon on myös lääke.
On myös luonnollinen rokote, jota kutienkaan ei ensisijassa vedellä myrkkypiikin tilalle, jos niitä on ennenkin ottanut.
Oireet oli selvästi esillä puoli vuotta toisen myrkkypiikin jälkeen, ja tuskin on loput katoamassa vuosiin.
Tiesin, että ei olisi pitänyt ottaa niitä rokotteita, mutta se on jälkitietoa. Sen lisäksi, ollut kevyt delta jo ennen ekaa rokotusta ja kevyt omikron toisen rokotteen jälkeen, eli en kuulu riskiryhmään, enkä tarvii koronarokotteita.

Nyt sit on influenssa muodissa, ja olen sen sairastanut usemman elämäni aikana, kukin kaltaisensa, ja aika rajuakin ollut, mutta mun terveys on ne aina kestänyt.

Katsoo sitten vanhempana, miten rankkaa niiden sairastaminen on, mutta korona on lähes olematon sairaus influenssaan verrattuna, jos ei ole riskiryhmää, josta ei ole viitsitty tehdä testejä kullekin, että tietää, ottaako koronarokote vai ei.

Äänestä

Minäkään en ottanut, yhtään flunssaa ei ole ollut 4 vuoteen. Rokotteilla saa immuunin sekaisin. Olen kerran ottanut sen flunssa piikin ja 2-3 vuotta oli immuunit poissa ja olin kaikenaikaa sairaana. No sitemmin myös törmäsin lääketieteen ammattilaiseen joka valaisi myös aihetta riittävästi. Kiitos hänelle ja perheelleen, sillä palstan suomitrollit uhittelivat aiheella. Tuskin oli putinilasta, ei kai hänen tarvi meidän rokotteista huolehtia. Paitsi tietty niinistö on käynyt yllättävän usein sielä "neuvottelemassa tai pyytämässä neuvoja ".

Äänestä

Miksi te luulette että teidän rokotteiden ottaminen tai ottamata jättäminen jotenkin kiinnostaa muita? Ihnan yks lysti mitä elämällänne teette.

Äänestä
  • Sinua taas kiinnosti sen verran, että kommentoit...minä tapaan hypätä yli sellaisten aloitusten , jotka eivät kiinnosta...kukin tawallaan :).

    Äänestä

Se on ollut pitkään tiedossa, että rokotteen teho laskee muutamassa kuukaudessa. Kuka lähtee siihen rulettiin, että koko elinajan ottaa vuosittain rokotteen muutaman kuukauden välein. On parempi yrittää välttää tartunta toisin keinoin, eikä pumpata itseensä jatkuvasti rokotteita.

Äänestä

Eikös ne jokaisen terveystiedot pitänyt olla omia ja salaisia? Miksi jatkuvasti tyrkytät omiasi, päivästä päivään samalla aloituksella.

Ei mullakasn ole ollut flunssia ainakaan 10 vuoteen eikä koronaa vaikka olen 3 rokotetta ottanut.

En kuitenkaan ole niin tyhmä että revittelisin joka päivä somessa miten erinomainen ihminen olen.

Äänestä
  • Ai että "päivästä päivään" , mars geriatrille nyt pappara!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ai että "päivästä päivään" , mars geriatrille nyt pappara!

    Joka päivähän tuo sama aloitus on, en ota rokotusta vaan luotan immuniteettiin.
    Aloittaja ei hae entistä keskustelua vaan joka päivä tekee uuden aloituksen.
    En ole pappa vaan mummu.

    Äänestä

Onnea yrityksillenne, toivotaan että kaikki menee hyvin.

Tällä hetkellä kuolleisuus koronasta johtuen on suurimmillaan.

Good luck!

Äänestä

Minä en käytä jäänaskaleita pilkkireissuilla koska hukkuneita pilkkijöitä on niin vähän verrattuna kokonaispilkkijämäärään että riski hukkumisesta on niin mitätön.

Juon lisäksi kevytmaitoa ja Light Colaa, niiden ansiosta en uppoa veteen vaan kellun sen pinnalla.

Äänestä

Jaksat tätä joka päivä muistuttaa. Normaalit, järkevät ihmiset ottavat koronarokotteita.

Äänestä

Ihan sama, ehkä rokotekattavuus on ollut huono sinun takiasi. Itse olen ottanut kolme ja en ole sairastanut koronaa Ehkä olet aiheuttanut lähimmäistesi tartunnan?

Äänestä

Miksi aloittajan kaltaiset kuitenkin tarvitsevat lääkäreitä ja terveyskeskuksia vaikka heidän mukaansa vain rokotetut sairastuvat?
Juuri tänään luin: rokote/maskivastainen terveyskeskuksen odotushuoneesta kiukuttelee maskista, ei suostu laittamaan..
Miten nää terveet vitamiinin ja lisäravinteiden syöjät yleensä tarvitsee lääkäriä vaikka kilpaa kuvailevat miten rokotetut sairastelee sitä ja tätä?
( Luulis lääkärin vähän miettivän potilaan psyykeä jos nuori nainen kiukuttelee maskista)

Äänestä
  • Oho, luovuin maskista vasta viikko sitten, oli koko talven.

    Äänestä

Ravintotekijöistä ei ole mitään apua virusten torjunnassa. :D:D Tänä vuonna kuollut enemmän koronaan kuin kahtena edellisenä yhteensä.

Äänestä

Omapahan on arkkusi.

Äänestä

Sitä omaa pissaa suosittelevat marjo urbanski ja kalevi korento nauttimaan rokotuksia pelkääviä. Pelkääjillähän on myös psyykkisiä tuntemuksia rokotettujen lähellä joten noilla havupuujuomilla, nac-tuotteella, urealla oireet paranevat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vaan koetan selvitä oman vastustuskyvyn turvin mm. ravintotekijät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu