päivän paras uutinen : https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b551398b-6755-4115-8e70-f488e113771a , hyvä kun tuo turhake lähti, ehkä nyt alan katsoa ko. ohjelmaa.
paras uutinen
32
142
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä naisesta kertoo paljon seuraava: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/dcceff09-cfd3-4587-8b75-941b97001182
- Anonyymi
On siis vapaa toimitttaja :))))
- Anonyymi
Nyt nousi ohjelman viihdearvo Soinin myötä, letkauksia odotellessa. Voi taas harkita katsomista, kun kokoonpano uudistuu, aikansa kutakin.
- Anonyymi
Timo Soini on, ystävääni lainatakseni, “hyvän apostoliksi itseään julistava pimeyden ruhtinas”, Abdulkarim kirjoittaa.
Nätisti sanottu, toivottavasti tätä neitoa ei kukaan loukkaa yhtä pahasti!- Anonyymi
Kyllähän tuo petturi-Soinia kuvaa hyvin. Mutta ihan eri syystä. Soini petti isänmaalliset perustamalla siniset uuvatit.
- Anonyymi
Tuo turhake saikin poistua tuosta ja kaikista muistakin ohjelmista!
- Anonyymi
Suomalaisille riitti tuon akan ainainen Suomalaisten rasisteiksi haukkuminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaisille riitti tuon akan ainainen Suomalaisten rasisteiksi haukkuminen.
oikea loppusijoituspaikka tuolle turhakkeelle on Somalia,siellä vastaavanlaisia pellejä.
- Anonyymi
Toimittaja Maryan Abdulkarim jättää suositun keskusteluohjelman suomalaisen Soinin takia.
- Anonyymi
katsojaluvut nousevat kun päästään tuosta kiintiöhimmeästä.
- Anonyymi
Ei varmaan tuollaisen ulostulon jälkeen enään kehtaakkaan asua Suomessa. Vielä vähemmän , kukaan haluaa ottaa tuota ryhmäänsä.
- Anonyymi
Tämän vuoden paras uutinen tähän mennessä!
- Anonyymi
Nyt voikin taas katsoa tuota ohjemaa, viimeksi olen kattonut kun Ritva Santavuori oli siinä mukana.
- Anonyymi
Niimpä Ritva olikin tolkun Suomalainen nainen.
- Anonyymi
Ritva Santavuori oli henkilö ,jota olen usein muistellut .
- Anonyymi
Silloin mullakin loppui.
- Anonyymi
Kuinkas nuo "suvaitsevat" voivat olla noin suvaitsemattomia?
Kuvitelkaas tilanne, jossa Soini olisi sanonut, ettei tule ohjelmaan koska siellä on suvaitsematon nainen. - Anonyymi
Soini ei ole kenenkään tilalle parannus ohjelmaan. Vastenmielisin poliitikko mitä suomesta löytyy.
- Anonyymi
Soinissa on virtaa .....lähtee rotat laivasta , kun Timolle tulee "jytky"
- Anonyymi
Abdulkarim on valmistunut leipuri-kondiittoriksi vuonna 2004. Tämän jälkeen hän on opiskellut (ei kai valmistunut sentään?) sosionomiksi ja työskennellyt Kelan asiakaspalvelijana ja Väestöliiton monikulttuurisuusasiantuntijana.
Niin, että tälläinen "asiantuntija"!- Anonyymi
Maryam on häpeäksi feminismille.
- Anonyymi
"JÄLKIVIISAAT on ollut Abdulkarimin mielestä paikka, jossa hän saanut keskustella yhteiskunnallisista asioista omana itsenään. Hän kokee, että esiintyminen samassa ohjelmassa Soinin kanssa olisi hänen arvojensa vastaista."
Suomennos: maryamin mielestä jälkiviisaat on ollut paikka jossa hän on saanut hokea papukaijana samanmielisten hattarapäiden kanssa ulkoa opeteltuja woke- ajatuksia. Hän kokee että joutuminen vastakkain erimielisen kanssa voisi paljastaa ettei hän ole koskaan ajatellut yhtään omaa ajatusta. - Anonyymi
Kuinka ulkomailta tullut määrää missä ohjelmassa Suomalainen saa olla, tuostahan voi sanoa että se on juuri sitä.
- Anonyymi
Banaanivaltiossa olevat juuret aiheuttavat banaanivaltiomaisen käyttäytymisen. Eihän Afrikasta ole koskaan oikeita ihmisiä tänne tullut.
- Anonyymi
Toisaalta kyllähän suomalainenkin voi olla somalian telkkarissa yhteiskunnallisten asioiden kriitikkona ja kommentaattorina. Vuoroin vieraissa käydään!
- Anonyymi
Missä tuo "toimittaja" on pätevöitynyt toimittajaksi?
"Koulutus ja ura
Abdulkarim on valmistunut leipuri-kondiittoriksi vuonna 2004. Tämän jälkeen hän on opiskellut sosionomiksi ja työskennellyt Kelan asiakaspalvelijana ja Väestöliiton monikulttuurisuusasiantuntijana. Hän on opiskellut sosiologiaa Helsingin yliopistossa."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Maryan_Abdulkarim
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks315308Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si613863Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut313439Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?933221Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää413168- 682641
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1242132En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri542119Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit261357- 1801237