päivän paras uutinen : https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b551398b-6755-4115-8e70-f488e113771a , hyvä kun tuo turhake lähti, ehkä nyt alan katsoa ko. ohjelmaa.
paras uutinen
32
96
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä naisesta kertoo paljon seuraava: https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/dcceff09-cfd3-4587-8b75-941b97001182
- Anonyymi
On siis vapaa toimitttaja :))))
- Anonyymi
Nyt nousi ohjelman viihdearvo Soinin myötä, letkauksia odotellessa. Voi taas harkita katsomista, kun kokoonpano uudistuu, aikansa kutakin.
- Anonyymi
Timo Soini on, ystävääni lainatakseni, “hyvän apostoliksi itseään julistava pimeyden ruhtinas”, Abdulkarim kirjoittaa.
Nätisti sanottu, toivottavasti tätä neitoa ei kukaan loukkaa yhtä pahasti!- Anonyymi
Kyllähän tuo petturi-Soinia kuvaa hyvin. Mutta ihan eri syystä. Soini petti isänmaalliset perustamalla siniset uuvatit.
- Anonyymi
Tuo turhake saikin poistua tuosta ja kaikista muistakin ohjelmista!
- Anonyymi
Suomalaisille riitti tuon akan ainainen Suomalaisten rasisteiksi haukkuminen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomalaisille riitti tuon akan ainainen Suomalaisten rasisteiksi haukkuminen.
oikea loppusijoituspaikka tuolle turhakkeelle on Somalia,siellä vastaavanlaisia pellejä.
- Anonyymi
Toimittaja Maryan Abdulkarim jättää suositun keskusteluohjelman suomalaisen Soinin takia.
- Anonyymi
katsojaluvut nousevat kun päästään tuosta kiintiöhimmeästä.
- Anonyymi
Ei varmaan tuollaisen ulostulon jälkeen enään kehtaakkaan asua Suomessa. Vielä vähemmän , kukaan haluaa ottaa tuota ryhmäänsä.
- Anonyymi
Tämän vuoden paras uutinen tähän mennessä!
- Anonyymi
Nyt voikin taas katsoa tuota ohjemaa, viimeksi olen kattonut kun Ritva Santavuori oli siinä mukana.
- Anonyymi
Niimpä Ritva olikin tolkun Suomalainen nainen.
- Anonyymi
Ritva Santavuori oli henkilö ,jota olen usein muistellut .
- Anonyymi
Silloin mullakin loppui.
- Anonyymi
Kuinkas nuo "suvaitsevat" voivat olla noin suvaitsemattomia?
Kuvitelkaas tilanne, jossa Soini olisi sanonut, ettei tule ohjelmaan koska siellä on suvaitsematon nainen. - Anonyymi
Soini ei ole kenenkään tilalle parannus ohjelmaan. Vastenmielisin poliitikko mitä suomesta löytyy.
- Anonyymi
Soinissa on virtaa .....lähtee rotat laivasta , kun Timolle tulee "jytky"
- Anonyymi
Abdulkarim on valmistunut leipuri-kondiittoriksi vuonna 2004. Tämän jälkeen hän on opiskellut (ei kai valmistunut sentään?) sosionomiksi ja työskennellyt Kelan asiakaspalvelijana ja Väestöliiton monikulttuurisuusasiantuntijana.
Niin, että tälläinen "asiantuntija"!- Anonyymi
Maryam on häpeäksi feminismille.
- Anonyymi
"JÄLKIVIISAAT on ollut Abdulkarimin mielestä paikka, jossa hän saanut keskustella yhteiskunnallisista asioista omana itsenään. Hän kokee, että esiintyminen samassa ohjelmassa Soinin kanssa olisi hänen arvojensa vastaista."
Suomennos: maryamin mielestä jälkiviisaat on ollut paikka jossa hän on saanut hokea papukaijana samanmielisten hattarapäiden kanssa ulkoa opeteltuja woke- ajatuksia. Hän kokee että joutuminen vastakkain erimielisen kanssa voisi paljastaa ettei hän ole koskaan ajatellut yhtään omaa ajatusta. - Anonyymi
Kuinka ulkomailta tullut määrää missä ohjelmassa Suomalainen saa olla, tuostahan voi sanoa että se on juuri sitä.
- Anonyymi
Banaanivaltiossa olevat juuret aiheuttavat banaanivaltiomaisen käyttäytymisen. Eihän Afrikasta ole koskaan oikeita ihmisiä tänne tullut.
- Anonyymi
Toisaalta kyllähän suomalainenkin voi olla somalian telkkarissa yhteiskunnallisten asioiden kriitikkona ja kommentaattorina. Vuoroin vieraissa käydään!
- Anonyymi
Missä tuo "toimittaja" on pätevöitynyt toimittajaksi?
"Koulutus ja ura
Abdulkarim on valmistunut leipuri-kondiittoriksi vuonna 2004. Tämän jälkeen hän on opiskellut sosionomiksi ja työskennellyt Kelan asiakaspalvelijana ja Väestöliiton monikulttuurisuusasiantuntijana. Hän on opiskellut sosiologiaa Helsingin yliopistossa."
https://fi.wikipedia.org/wiki/Maryan_Abdulkarim
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417367Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393801Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172158- 321400
Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261397- 321354
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3361175Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.141992Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23928Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7897