Luuleeko Abdulkarim rakentavansa tasa-arvoistamaan ymmärtämistä suomalaiseen yhteiskuntaan, jäämällä mielenosoituksellisesti elehtien pois Ylen keskusteluohjelmassa siksi, että Timo Soini liittyy ohjelmaan mukaan.
Olisko aihetta itsekritiikkiin.
Johtopäätökseni vahvistuu. Myrian Abdulkarim toimii kuin tumppu.
Eikö Maryan Abdulkarimin pokka kestä keskustelua Timo Soinin kanssa
6
157
Vastaukset
- Anonyymi
On varmaan päättänyt lähteä kotiinsa Somaliaan. Omien viisaittensa luokse. Adios!
- Anonyymi
Tuollaiset mielipiteet olla tulematta jälkiviisaiden ohjelmaan on ala arvoista. Tyttö saisi katsoa peiliin ja lujaa. Elämme demokratiassa ja tietääkseni Soini ei ole rasisti. Jo toinen muslimi nainen joka tulee kukkoileen. Ensinnäkin, Suomessa ei ole pakko olla voi lähteä kotimaahansa. Suomi on kuitenkin huolehtinut näistä henkilöistä ja antanut mahdollisuuden elämään. Nytkö tullaan nokka kippurassa latelemaan omia ehtoja ja lateleen muslimien sääntöjä. En ole rasisti ja suvussani on ulkomaisia henkilöitä jotka ovat sopeutuneet Suomeen. Näillä naisilla peiliin katsomisen paikka.
- Anonyymi
Juuri näin on. En voi kiistää etteikö maassamme ole henkilöitä, jotka eivät oikein hyvin sulata erilaisen ihmisen läsnäoloa. Abdulkarim ei näytä ymmärtäneen, että maahamme avun tarpeessa tulleissa ja täällä apua saaneissa noiden torjuvien ihmisten prosentti on varmasti suurempi kuin Suomen perusväestössä. Tämän Timo Soinia koskevan lausuntonsa kirjoittamisessa hän ei varmaan halunnut oivaltaa itse kuuluvansa näihin torjuviin ja erotteleviin.
Olen perin juurin hämmästynyt tällaisesta hölmöilystä henkilöltä, jota tämä demokraattinen maa ja kansa on kaikin tavoin auttanut.
Abdulkarim voi puolestani lähteä etsimään maata, jossa hän voi jatkaa kukkoiluaan nolaamatta itseään. Täällä hän nyt nolasi itsensä.
- Anonyymi
Ei kestä. Tähän asti olleet kaikki suvakkeja, mutta eipä Soinikaan enää paljon suvakeista eroa, ehkä pieni järki sentään tallella.
- Anonyymi
Soinihan on wanna be suvakki, ollut jo pitkään kun pääsi eroon persuista…..
- Anonyymi
Kupla menee rikki, jos sinne tulee ulkopuolisia näkemyksiä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390