Suomelle Uhkasi Natosta.

Anonyymi

https://mvlehti.net/2022/05/12/venalaissenaattori-suomi-pyytaa-maansa-tuhoamista-hakemalla-natoon/

Venäläissenaattori: Suomi pyytää maansa tuhoamista hakemalla Natoon

Venäjän ylähuoneen kansanedustaja, senaattori Vladimir Dzhabarov sanoi, että Suomen liittyminen Natoon olisi kauhistuttava tragedia. Hän varoittaa strategisesta virheestä ja toteaa, että Suomi joutuu Natossa Venäjän kohteeksi. Asiasta kirjoitti The Daily Mail.

Venäläinen korkea-arvoinen lainsäätä Venäjän senaatissa on varoittanut Suomea, että maalle on vastassa vakavia seurauksia, jos se liittyy Natoon ja sanoi, että se tekisi siitä ”kohteen” ja varmistaisi Syomen tuhoutumisen.

Senaattori Vladimir Dzhabarov sanoi, että liittyminen lännen sotilasliittoon olisi ”kauheistuttava tragedia”, jonka seurauksena Ukrainan kaltaiset aggressiot ovat vaarassa toistua: ”Jos Suomen johto menee siihen [Natoon], se on strateginen virhe.”

”Kohteena olisi Suomi, joka on kehittynyt menestyksekkäästi kaikki nämä vuodet läheisten kauppa- ja taloussuhteiden ansiosta Venäjän kanssa. Uskon, että se olisi kauhistuttava tragedia koko Suomen kansalle.”

Senaattori lisäsi, ettei ole todennäköistä, että ”suomalaiset itse allekirjoittavat halun maansa tuhoamisesta”. Samaan aikaan Venäjän ulkoministeriön Euroopan-osaston johtaja Sergei Beljajev sanoi Interfaxille:

”On ilmeistä, että Suomen ja Ruotsin liittymisellä Natoon, joka on ennen kaikkea sotilaallinen organisaatio, olisi vakavia sotilaallisia ja poliittisia seurauksia, jotka edellyttävät kaikkien suhteiden tarkistamista ja ryhtymisen vastatoimiin näitä maita vastaan.”

6

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistä tämä idiootti Vladimir Dzhabarov putkahti ? Eikö hän tiedä että venäjä on terroristi valtio (pahan valtakunta). Ja kukaan täysi järkinen kansalainen ei voi sellaista kannattaa.

      • Anonyymi

        Kyllä se tiedetään kuka näillä palstoilla mollaa Venäjää...


    • Anonyymi

      Kuten ukrainassa oleva suomalainen upseeri totesi, edes hallituksella Suomessa ei ole tilannetaju kohdillaan ukrainan osalta.

    • Anonyymi

      USA ja Natomaat ovat terroristivaltioita, jotka räjäyttelevät kaasuputkia. Niiden päättäjät Haagiin!

    • Anonyymi

      Kun kutsut toisia ihmisiä idiootiksi, tulee mieleen, millainen itse olet??

      • Anonyymi

        En ainakaan venäläismielinen maanpetturi. Joka Venäjää rakastaa, se Suomea vihaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6284
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5348
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4233
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4092
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      62
      3845
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      69
      1127
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      47
      900
    8. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      29
      787
    9. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      781
    10. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      55
      758
    Aihe