Putiini joutaisi tänne kellariin ja hirtettyinä omista munistaan.
Jopas tuli Yleltä TV 1 kova lausunto Ukrainalaiselta Mummolta
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Yle on säälittävä.
- Anonyymi
Vaik Suomessa nato , mm-kisat , euroviisut viikonloppuna ei auta , ajatus lähinnä mariupolin puolustajissa jotka henkensä kaupalla odottavat apuja teurastuksen keskellä !
- Anonyymi
Mummo oli hakemassa perunoita ja sipulia kellarista ja palasi maanpinnalle takaisin!😹😸
- Anonyymi
Ihan hyvä mummo. Kertoi tosiasiat. Olis hyvä, että venäjän mummotkin tietäisivät missä mennään ja sanoisivat totuuden.
- Anonyymi
Ukrainassa on kaikki Venäjää vastaa vauvasta mummoihin asti.
- Anonyymi
Eilen illalla Yle TV1 uutissa näyttivät pätkän tuosta mummon lausunnosta, mutta sitä Suomennonsta ei näyttetty .
- Anonyymi
Kyllä pari kuukautta kellarissa ilman sähköä, vettä ja lämmitystä voisi irroittaa kielenkannat monilta muiltakin. Mun lemppari oli se mummo, joka meni kiovan piirittäjille tarjoamaan auringonkukan siemeniä, että kun kuolevat heistä kasvaa kukkia.
- Anonyymi
Jos itse joutuisi tuollaiseen tilanteeseen, mitähän suomalaiset sanoisivat. Itkisivät kurjaa kohtaloaan.
Ottakaa oppia ukrainan mummoista, heillä on sana hallussaan ja varsinkin taisteluhenki kuten kaikilla näyttää siellä suunnassa olevan.
Missäs on suomalainen sisu ja sitkeys, onko se valunut Ukrainaan.
Onnittelut heille viisuvoitostakin! Oli ansaittua. - Anonyymi
Suomessa raiva toilviainen etsisi mummon käsiinsä ja syyttäisi tätä viharikoksesta.
- Anonyymi
Alfan Ukraina-raportissa vanha nainen ihmetteli että slaavilainen kansa nyt hyökkää toista slaavilaista kansaa vastaan.
Ymmätäisi paremmin jos hyökkääjä olisi "saksalainen tai vietnamilainen"
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot403470Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132858- 282544
- 622060
- 182031
- 422017
- 561871
- 581656
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101518- 171385