Rottia vilistää halpahallin huudeilla ympäriinsä.
Siinä vaan söi jotain hampurilaista ja ei piitannu mitään vaikka hus hus.
Hyi. Laittakaa nyt ihmeessä jotain loukkua ettei kohta hukuta rottiin koko keskuta.
Ei ole kyseessä faunattaren lemmikkirotat kuitenkaan.
Rotta populaatio
17
1069
Vastaukset
- Anonyymi
Älä täällä öyhötä. Kaupungin terveystarkastaja on oikea osoite.
- Anonyymi
Mitä ihmeen öyhöttämistä on kertoa että ruokakaupassa tulee vastaan rotta. Vissiin ihan normaalia. Kiinassa niitä syödään, kai se tapa on rantaunut lapuallekkin.
- Anonyymi
Ihmiset ei käytä roskiksia, kaikki nakellaan maahan. Kansalaisopiston kannattais järkätä siisteysopintoja taajaman asukeille. Roskis on kyllä aika vanha keksintö. Intiassa näkee samanlaista roskaamista.
- Anonyymi
se on isännöinnin vika kun ei roskalaatikkoja tyhjätä tarpeeksi usein ja sitten ollaan kannet auki ja rotat hakee ruokaa..yritetään säästää kustannuksissa ja toisesta päästä laitetaan asuntosihteerin virka pois ja perustetaan yhtiö hoitamaan vuokra-asuntoja kovapalkkasineen turhanpäiväisine toimitusjohtajineen !
- Anonyymi
Mitä säkään ny mukamas mistään mitään tiärät. Hä!? Senkinnkusipääjapaskapää. Ha!
- Anonyymi
Veränkö läsihin ja lesin viälä kaupan päälle. Hä!
- Anonyymi
Ennen vanhaan kissit hoiti hommat. Nyt ei kissoja saa enää pitää vapaana ja hiiret ja rotat jyllää.
- Anonyymi
Täällä joku kissan omistaja todisti, ettei hänen kissansa mitään luonnoneläintä tapa tai syö vapaana liikkuessaan. Felineä vaan kotonaan syö.
- Anonyymi
ne on myymäläpäällikön lemmikkiä.
- Anonyymi
No ei ole sitten ihme ettei loukuteta.
Toki lemmikkirotat saa olla ja kulkea vapaana. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei ole sitten ihme ettei loukuteta.
Toki lemmikkirotat saa olla ja kulkea vapaana.Vastuullinen omistaja ei anna rottien kulkea vapaana.
- Anonyymi
Ja se on hyvä asia!
- Anonyymi
Kiitos rottaloukkujen tuojille. Toivottavasti menevät niihin, jos ei, niin päästän "terminaattorin" ulos.
- Anonyymi
Siinä se oli tänäänkin rotta samalla paikalla, vain yksi ja sama ja iso ja pullea oli.
Aika säyseän oloinen tyyppi, onkohan tämän kaiffarin joku hylännyt tähän.
Ei muuten mahdu edes hiirenloukkuun eikä sitä varmaan sinne edes kiinnosta mennä. - Anonyymi
Rotalle lopputili, että hiiret pääsee hommiin
- Anonyymi
Halpahallin lähitienoon rottien työaika mieluusti vois jo finito.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halpahallin lähitienoon rottien työaika mieluusti vois jo finito.
Eikun taas pitää rotan itte mennä sinne loukkuun ensin
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 371782
- 50818
- 69776
- 108740
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!7651Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t33629Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27580Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti
2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.15559Olen työtön ilman työnhakuvelvoitetta
Saan 600e/kk. En voi tehdä töitä. En osaa laittaa ruokaa. En pysty kävelemään tai olemaan jalkeilla tuntia pidempään.141461- 51453