Sanotaan, että jos 13 päivä sattuu olemaan Perjantaina niin se oneopäonnenpäivä, mutta minä en ole taikauskoinen. Tänään nimittäin sain nähdä pitkästä aikaa Viljaa. Vilja ei ollut muuttunut yhtään. Juttelimme lyhyesti tunnekuviosta. Viljan kanssa tilanne ei ainakaan voi eksaloitua, mutta Essin kanssa voi olla toinen juttu, jos en jätä häntä rauhaan. Kaveripohjalta tietysti vosi, jos Essi nyt haluaa sitäkään. Potkuoyörän jarru on korjatttu. Aia miten niinkö jarru? No kun siinä on vain etujarru: tavallinen vannejarru.
PERJANTAI 13 TOUKOKUUTA
1
202
Vastaukset
- Anonyymi
Hieno päivä ja pyöräsi taas kunnossa. Olet kyllä rakastunut Essin ja et huomaa Viljaa.Onko Essi lomalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34761ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10550