Nyt olis tilaisuus ottaa menetetyt alueet takaisin. Venäjä on kiinni Ukrainassa ja turpiin saamassa. Panssarivaunuissa on pesukoneiden osia ja mikään ei tunnu toimivan. Tappiot ovat karseita ja etenemistä ei tapahdu, perääntymään joutuvat. Loppuu miehet ja kalusto, ehjistäkin tekniikkaa rosvottu ja korjauksiin tarvitsevat varastettuja pesukoneita ym. elektronisia siruja sisältäviä kodinkoneita.
руки верх
Hyökätäänkö Venäjälle?
3
188
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tietenkään hyökätä Venäjälle, me ei olla naapureilla vihamielinen tai turvallisuuspoliittisesti epäluotettava valtio kuten naapurimaihinsa hyökkäävät ovat.
- Anonyymi
Venäjä miehittää Suomelle kuuluvia alueita,
mutta emme halua sotaa missään tapauksessa.
Ei valtion rajoilla ole niin suuri merkitys, että sen vuoksi voisi hyökätä naapurimaahan.
Sellainen väkivalta on raskas rikos.
Länsi-Euroopan naapurisopu on hyvä esimerkki sivistyneemmästä tavasta elää.
Vielä jonain päivänä Venäjä siirtyy nykyaikaan ja sivistys poistaa heidän sotimistarpeensa. - Anonyymi
Venäjälle todennäköisesti hyökätään 2023 olen itse sitä mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site826025Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers794860Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto524422SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun574182SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963789Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost63522Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi912561SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502503Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352409Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat472139