Näyttää siltä, että joillakin uskovaisilla on samoja ongelmia kuin rokotevastaisillakin, ja heillä, jotka uskovat Venäjä propakandaan. Nimittäin he katselevat näitä vaihtoehto tiedotusvälineiden nettisivuja. Sellaisia, jotka ovat pullollaan salaliittoteorioita. Samalla tavalla heihin uppoaa se uskovaisten vaihtoehtokirjoittelu kuin rokotevastaisten kirjoittelukin. Erityisesti se uppoaa helluntailaisiin ja muihin karismaattisiin.
En ymmärrä sitä, miksi he näin toimivat. Miksi Raamatun puhdas sana ei riitä heille? Miksi juostaan ihmisten omassa lihassa keksimien kuviteltujen "profetioiden perässä"? Eikö teillä ole elämää ilman moista soopaa?
Uskovaiset propakandasivut
5
55
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä! Eikö sen jo pitäisi kertoa jotakin, ettei nuo huuhaa profetiat ole toteutuneet.
- Anonyymi
Meillä on vapaus Kristuksessa tehdä mitä hyväksi näkee. Samoin on nettihörhöilläkin rajoitettu vapaus kirjoittaa mitä lystäävät.
- Anonyymi
Luulisi tuollaisten vaihtoehtosivujen seuraamisen aiheuttavan tarpeetonta ahdistusta niiden lukijoissa.
- Anonyymi
eksyttävissä opetuksissa, kun "eivät tervettä oppia kestä", niin usko vaihtaa kohdetta milloin mihinkin mielettömiin / typeriin asioihin, joita Raamatussa ei edes sanota.
"nuo, jotka ovat AINA opetusta ottamassa, eivätkä koskaan voi päästä TOTUUDEN
tuntemiseen" 2 Tim: 3:7
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.26410874- 762991
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan822668- 882540
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1512252Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2672119- 451461
Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �131425Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta
Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va1321331Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!
Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei35942