Uskovaiset propakandasivut

Anonyymi

Näyttää siltä, että joillakin uskovaisilla on samoja ongelmia kuin rokotevastaisillakin, ja heillä, jotka uskovat Venäjä propakandaan. Nimittäin he katselevat näitä vaihtoehto tiedotusvälineiden nettisivuja. Sellaisia, jotka ovat pullollaan salaliittoteorioita. Samalla tavalla heihin uppoaa se uskovaisten vaihtoehtokirjoittelu kuin rokotevastaisten kirjoittelukin. Erityisesti se uppoaa helluntailaisiin ja muihin karismaattisiin.

En ymmärrä sitä, miksi he näin toimivat. Miksi Raamatun puhdas sana ei riitä heille? Miksi juostaan ihmisten omassa lihassa keksimien kuviteltujen "profetioiden perässä"? Eikö teillä ole elämää ilman moista soopaa?

5

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä! Eikö sen jo pitäisi kertoa jotakin, ettei nuo huuhaa profetiat ole toteutuneet.

    • Anonyymi

      Meillä on vapaus Kristuksessa tehdä mitä hyväksi näkee. Samoin on nettihörhöilläkin rajoitettu vapaus kirjoittaa mitä lystäävät.

    • Anonyymi

      Luulisi tuollaisten vaihtoehtosivujen seuraamisen aiheuttavan tarpeetonta ahdistusta niiden lukijoissa.

    • Anonyymi

      eksyttävissä opetuksissa, kun "eivät tervettä oppia kestä", niin usko vaihtaa kohdetta milloin mihinkin mielettömiin / typeriin asioihin, joita Raamatussa ei edes sanota.

      "nuo, jotka ovat AINA opetusta ottamassa, eivätkä koskaan voi päästä TOTUUDEN
      tuntemiseen" 2 Tim: 3:7

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      66
      2688
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2288
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2148
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2025
    5. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      9
      1412
    6. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1314
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      71
      1021
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      64
      976
    9. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      114
      965
    10. Mikä ihmeen

      Romahdustila sulla oikein on?
      Ikävä
      96
      953
    Aihe