Tasa=kaaos

Anonyymi

Vain kaaoksessa kaikki on tasa-arvoisia, joten ei tarvitse ihmetellä jos tasa-arvon tavoittelu on johtanut kaaokseen.

6

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seksuaalinen häirintä sallittu vain naisille, ihan läpällä.

      • Anonyymi

        Jos mieslääkäri menisi kännissä pelaamaan korttia ja heittäisi härskiä läppää nuorille naisille/tytöille nin ei selviäsisi pahoitteluilla.


    • Anonyymi

      Ei pidä paikkaansa koska kaaoksessa vallitsee vahvimman oikeus ja heikommat eivät ole silloin tasa-arvoisia.

      • Anonyymi

        Älyltään ja kaikin puolin heikot, mutta ahneet ja itsekeskeiset naiset aiheuttaa paljon kaaosta, koska tasa-arvon vuoski ne lasketaan päättämään asioista ja suositaan perusteettomasti. Suosivat sitten päättävässä asemassa naisia ja paheneva kierre on valmia.


    • Anonyymi

      Tasa-arvo on hieno sana koska se tarkoittaa ihan mitä vaan ja kuulostaa hyvältä.

      Tasa-arvo voi olla sitä, että kaikki saavat samat mahdollisuudet, mutta se voi myös tarkoittaa, että kun yksi saa leikata potilaita, niin kaikkien muidenkin pitää saada.

    • Anonyymi

      Itsekkin yöllä herättyäni aloin pohtimaan tätä asiaa. Olen niitä naisia jotka eivät ole koskaan hyväksyneet olevansa heikompi osapuoli. Näin se asia kuitenkin valitettavasti on. Miehet ja naiset eivät ole samanlaisia joten kuvittelemalla jotain muuta asia ei muutu miksikään vaikka sitä kuinka yrittää. Minusta tasa-arvon pitäisi merkitä sitä, että ihmisiä arvostetaan sellaisina minkälaisia he ovat eivätkä sellaisina mitä he haluaisivat olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      62
      8840
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5514
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      4966
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3842
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      83
      3446
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3359
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      35
      2702
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2631
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2603
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1727
    Aihe