Tasa=kaaos

Anonyymi

Vain kaaoksessa kaikki on tasa-arvoisia, joten ei tarvitse ihmetellä jos tasa-arvon tavoittelu on johtanut kaaokseen.

6

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seksuaalinen häirintä sallittu vain naisille, ihan läpällä.

      • Anonyymi

        Jos mieslääkäri menisi kännissä pelaamaan korttia ja heittäisi härskiä läppää nuorille naisille/tytöille nin ei selviäsisi pahoitteluilla.


    • Anonyymi

      Ei pidä paikkaansa koska kaaoksessa vallitsee vahvimman oikeus ja heikommat eivät ole silloin tasa-arvoisia.

      • Anonyymi

        Älyltään ja kaikin puolin heikot, mutta ahneet ja itsekeskeiset naiset aiheuttaa paljon kaaosta, koska tasa-arvon vuoski ne lasketaan päättämään asioista ja suositaan perusteettomasti. Suosivat sitten päättävässä asemassa naisia ja paheneva kierre on valmia.


    • Anonyymi

      Tasa-arvo on hieno sana koska se tarkoittaa ihan mitä vaan ja kuulostaa hyvältä.

      Tasa-arvo voi olla sitä, että kaikki saavat samat mahdollisuudet, mutta se voi myös tarkoittaa, että kun yksi saa leikata potilaita, niin kaikkien muidenkin pitää saada.

    • Anonyymi

      Itsekkin yöllä herättyäni aloin pohtimaan tätä asiaa. Olen niitä naisia jotka eivät ole koskaan hyväksyneet olevansa heikompi osapuoli. Näin se asia kuitenkin valitettavasti on. Miehet ja naiset eivät ole samanlaisia joten kuvittelemalla jotain muuta asia ei muutu miksikään vaikka sitä kuinka yrittää. Minusta tasa-arvon pitäisi merkitä sitä, että ihmisiä arvostetaan sellaisina minkälaisia he ovat eivätkä sellaisina mitä he haluaisivat olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4629
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4395
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1749
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1661
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1109
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      353
      1100
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      56
      964
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      938
    Aihe