Tasa=kaaos

Anonyymi

Vain kaaoksessa kaikki on tasa-arvoisia, joten ei tarvitse ihmetellä jos tasa-arvon tavoittelu on johtanut kaaokseen.

6

289

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Seksuaalinen häirintä sallittu vain naisille, ihan läpällä.

      • Anonyymi

        Jos mieslääkäri menisi kännissä pelaamaan korttia ja heittäisi härskiä läppää nuorille naisille/tytöille nin ei selviäsisi pahoitteluilla.


    • Anonyymi

      Ei pidä paikkaansa koska kaaoksessa vallitsee vahvimman oikeus ja heikommat eivät ole silloin tasa-arvoisia.

      • Anonyymi

        Älyltään ja kaikin puolin heikot, mutta ahneet ja itsekeskeiset naiset aiheuttaa paljon kaaosta, koska tasa-arvon vuoski ne lasketaan päättämään asioista ja suositaan perusteettomasti. Suosivat sitten päättävässä asemassa naisia ja paheneva kierre on valmia.


    • Anonyymi

      Tasa-arvo on hieno sana koska se tarkoittaa ihan mitä vaan ja kuulostaa hyvältä.

      Tasa-arvo voi olla sitä, että kaikki saavat samat mahdollisuudet, mutta se voi myös tarkoittaa, että kun yksi saa leikata potilaita, niin kaikkien muidenkin pitää saada.

    • Anonyymi

      Itsekkin yöllä herättyäni aloin pohtimaan tätä asiaa. Olen niitä naisia jotka eivät ole koskaan hyväksyneet olevansa heikompi osapuoli. Näin se asia kuitenkin valitettavasti on. Miehet ja naiset eivät ole samanlaisia joten kuvittelemalla jotain muuta asia ei muutu miksikään vaikka sitä kuinka yrittää. Minusta tasa-arvon pitäisi merkitä sitä, että ihmisiä arvostetaan sellaisina minkälaisia he ovat eivätkä sellaisina mitä he haluaisivat olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      288
      2289
    2. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      23
      1353
    3. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      268
      1340
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      846
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      140
      827
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      241
      732
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      729
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      56
      560
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      501
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      478
    Aihe