Vain kaaoksessa kaikki on tasa-arvoisia, joten ei tarvitse ihmetellä jos tasa-arvon tavoittelu on johtanut kaaokseen.
Tasa=kaaos
6
243
Vastaukset
- Anonyymi
Seksuaalinen häirintä sallittu vain naisille, ihan läpällä.
- Anonyymi
Jos mieslääkäri menisi kännissä pelaamaan korttia ja heittäisi härskiä läppää nuorille naisille/tytöille nin ei selviäsisi pahoitteluilla.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa koska kaaoksessa vallitsee vahvimman oikeus ja heikommat eivät ole silloin tasa-arvoisia.
- Anonyymi
Älyltään ja kaikin puolin heikot, mutta ahneet ja itsekeskeiset naiset aiheuttaa paljon kaaosta, koska tasa-arvon vuoski ne lasketaan päättämään asioista ja suositaan perusteettomasti. Suosivat sitten päättävässä asemassa naisia ja paheneva kierre on valmia.
- Anonyymi
Tasa-arvo on hieno sana koska se tarkoittaa ihan mitä vaan ja kuulostaa hyvältä.
Tasa-arvo voi olla sitä, että kaikki saavat samat mahdollisuudet, mutta se voi myös tarkoittaa, että kun yksi saa leikata potilaita, niin kaikkien muidenkin pitää saada. - Anonyymi
Itsekkin yöllä herättyäni aloin pohtimaan tätä asiaa. Olen niitä naisia jotka eivät ole koskaan hyväksyneet olevansa heikompi osapuoli. Näin se asia kuitenkin valitettavasti on. Miehet ja naiset eivät ole samanlaisia joten kuvittelemalla jotain muuta asia ei muutu miksikään vaikka sitä kuinka yrittää. Minusta tasa-arvon pitäisi merkitä sitä, että ihmisiä arvostetaan sellaisina minkälaisia he ovat eivätkä sellaisina mitä he haluaisivat olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse143822SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2263748Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723384Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575451645- 361593
- 321491
- 921433