Mikä on oikea ajotyyli, esim. Mäntästä jämsään päin.
Mustanlahden risteys.
12
1582
Vastaukset
- Anonyymi
Ajaa oikea rengas siihen kohtaan missä viiva tekee kulman. Näin Keuruun suuntaan mahtuvat vasemmalle puolelle. Kukaan ei tosin aja noin, vaan tulppaavat takanatulevat taakseen.
- Anonyymi
Ihanko ite keksit miten pitää ajaa🤦♂️🤦♂️Siinä ei ole merkittyjä kaistoja, vaan keskustasta päin tulevat ajavat keskelle tätä yhtä kaistaa, niin että oriveteen päin kääntyvät pääsevät ryhmittymään oikeaan reunaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihanko ite keksit miten pitää ajaa🤦♂️🤦♂️Siinä ei ole merkittyjä kaistoja, vaan keskustasta päin tulevat ajavat keskelle tätä yhtä kaistaa, niin että oriveteen päin kääntyvät pääsevät ryhmittymään oikeaan reunaan!
Katso video: Näin Mustanlahden risteyksessä ajetaan oikein!: https://www.kmvlehti.fi/uutiset/art-2000006803966.html?share=cbd76b53f8ea03562420fc53b1fb12dd
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katso video: Näin Mustanlahden risteyksessä ajetaan oikein!: https://www.kmvlehti.fi/uutiset/art-2000006803966.html?share=cbd76b53f8ea03562420fc53b1fb12dd
Noinhan mää just sanoin 🤦♂️
- Anonyymi
Keskelle ristiä vaan! Huomautan, että siinä ei ole mitään ryhmittymiskaistoja.
Eri asia olisi, jos olisi. Sitten olisi useammallekin tilaa.- Anonyymi
Juuri näin. Videossakin on selvä teksti: suoraan ajetaan niin että, vasemmalle EI sovi autoa. Tuntuu että kaikki autokoulun juuri suorittaneet ajavat siinä aivan väärin. Eli jos siinä on jo Keuruulle menijä, niin ei ajeta siihen rinnalle vaan odotellaan takana, näin olen itse aina tehnyt.
- Anonyymi
Liikennesääntöjen mukaan suoraan risteyksessä ajettaessa ryhmitytään aina oikealle.
- Anonyymi
Heh. Nyt et ole tainnut oikein käsittää. Siinä ryhmitytään sen oman ajokaistan oikeaan reunaan. :D:D
- Anonyymi
Suomessa on oikeanpuoleinen liikenne, päättele siitä.
Monelle se oikea ajotyyli on että kunhan nyt hengissä selvitään risteyksen yli.- Anonyymi
miksi siitä risteyksestä ei poisteta havupuiden oksia, näkyisi mäntästä tulevat
paremmin
- Anonyymi
Ajetaan keskellä tietä vähän hidastaen .Jatketaan pysähtymättä kaasu pohjassa risteyksen yli kuten suurin osa tekee.Vilkku laitetaan sitten vasta kun aletaan kääntymään.
- Anonyymi
up
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/912276- 1351968
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481848Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171620"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu110865Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.297799Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24644