Vikaa vaikea ellei mahdoton korjata. Miten saisin kojetaulusta polttimon pois vikavalosta? Se ei sitten kyllä välähdä paria sekuntia kun kytkee virrat kuten kuulus eli miten saisi yhdistettyä sen vaikka öljynpaine valon kanssa? Jotta syttys samassa tahdissa.
Ei menny läpi kun vikavalo palaa
9
950
Vastaukset
- Anonyymi
vastaus ensimmäiseen kysymykseen on,et ilmeisesti mitenkään.
ja vastaus toiseen kysymykseen on,sen saa yhditettyä öljynpaine valoon kun muuttaa kyseisten valojen kytkennät. - Anonyymi
Suotta tuhlaat aikaasi. Kyllä se katsuri huomaa heti, jos valo syttyy ja sammuu samaan aikaan jonkun toisen valon kanssa. Auto vaan paaliin, jos ei ole rahaa korjata.
- Anonyymi
Mikä on sellainen vika joka on lähes mahdotonta korjata? Sellaista ei mielestäni olekaan.
- Anonyymi
Airbag fault. "Side airbag igniter - short to ground". Kokeiltu kahta eri istuinta joten luulisi että sivutyyny toimii toisessa mutta vikavalo ei poistu nollaamallakaan koodit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Airbag fault. "Side airbag igniter - short to ground". Kokeiltu kahta eri istuinta joten luulisi että sivutyyny toimii toisessa mutta vikavalo ei poistu nollaamallakaan koodit.
No siinähän se. Vie auto pajalle, niin katsovat mikä sivuturvatyyny on oikarissa maihin. Voi olla tyyny tai johdotus. Ilman testeriä ja yleismittaria menee arvailuksi.
- Anonyymi
Eikös ne viat kuitenkin vilkaista obd-lukijalla vaikka valo ei palaisikaan.
- Anonyymi
Kyllä.
"Suomessa 1. tammikuuta 2001 ja sen jälkeen rekisteröidyissä ottomoottorilla varustetuissa henkilö- ja pakettiautoissa OBD-mittaus on säädetty pakolliseksi katsastukseen liittyväksi toimenpiteeksi 1. tammikuuta 2004 alkaen"
- Anonyymi
Turvatyynyvalo sammuu kätevästi releellä. Pitää olla ajastin rele esim 0 s - 10 s.
- Anonyymi
Ja sitten kun jotain käy ja vakuutusyhtiö tutkii asiaa, maksat kätevästi korvauksia, esim 10t -100t euroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1894255"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?952793Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1462299Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8622606 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark402195- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302027Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371871- 851859
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201846