Purran mukaan persujen viesti ei mene läpi vaan persujen jutuille naureskellaan julkisesti. Onko taas vika muissa vai olisko viimein aihetta ottaa peili käteen ja miettiä, miksei persut saa mitään aikaan.
Purra: persujen viesti ei mene läpi
19
97
Vastaukset
- Anonyymi
Se ei ole peilin vika, jos persun naama on vino.
- Anonyymi
Vihreä "ruudinkeksijä" ?
- Anonyymi
Kassatyttö saa aikaan velkaa 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Ja missä ne sinun saavutuksesi oli yhden äänen ihme? Somesaasteen lisäksi.
- Anonyymi
Eikö kelpaa persujen prikat pajatsoon HE HEE.
- Anonyymi
Edustatko puolueesi järkevintä siipeä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Edustatko puolueesi järkevintä siipeä?
Jos vihreiden tyhmin edustaja loikkaisi persuihin, molempien ryhmien ÄO nousisi.
- Anonyymi
Persujen viestit on valheita ja valeuutisia
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6386f5c1-7b1c-486d-b6fb-cecd7644abe6- Anonyymi
Sananvapaudella on myös varjopuolensa.
- Anonyymi
Sen sijaan Purra ja Katainen (Kesk.) puhuvat totta:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/90fc7b74-acf3-4dee-a440-ee2b51492a85
- Anonyymi
Persu vihaa suomea.Oletko purra kosaan kehunut suomea ja sen saavutuksia? Kuka pitää jatkuvasta halveeraamisesta?
- Anonyymi
Purra valittaa että persuja ei oteta vakavasti. Harvemmin pellejä otetaan....
https://yle.fi/uutiset/3-12446025 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Purra valittaa että persuja ei oteta vakavasti. Harvemmin pellejä otetaan....
https://yle.fi/uutiset/3-12446025Persuilla ja Putinilla on paljon yhteistä. Molemmat elävät ihan omassa "todellisuudessaan". Reaalimaailman kanssa sillä "paras totuus on omakeksimä totuus" arvomaailmalla ei ole mitään tekemistä. Persuilla on koko ajan jalat tulkevasti ilmassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuilla ja Putinilla on paljon yhteistä. Molemmat elävät ihan omassa "todellisuudessaan". Reaalimaailman kanssa sillä "paras totuus on omakeksimä totuus" arvomaailmalla ei ole mitään tekemistä. Persuilla on koko ajan jalat tulkevasti ilmassa.
"paras totuus on omakeksimä totuus"
Juuri näin. Jokaisella on ihan oma mielipide asioista. Persuilla on ihan oma totuus asioista.
- Anonyymi
Persuen totuus on myös keksittyä mutua. Sitä sitten jauhetaan ja jauhetaan. Katkeruus kuvitellusta nousee sfääreihin. Ihan kuin putinin katkeruus länsimaille.
- Anonyymi
Se on maamme kannalta vain hyvä asia, jos joutavat lätinät päätyvät mappi Ö:hön.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1566384Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto745286Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143705Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213330Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1272561Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712306Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12068Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191516- 821235