Mitä kaikkea persut ovat saaneet maailmassa aikaiseksi? Itse en muista kuin mamuinvaasion vuodelta 2015. Onko mitään muita saavutuksia?
Persujen saavutuksia
Anonyymi
16676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 166
Vanhimmat
Paras saavutuksensa lienee jatkuva ja tasainen jakaantumisensa useiksi pieniksi toisiaan ja kaikkea muita vihaaviksi pienpuolueiksi.
Siis miten ihmeessä kaikkea ja kaikkia vihaavat ja vastustavat raivopäiset änkyrät eivät tule toimeen edes toistensa kanssa? En voi ymmärtää? Miten kummassa äreät riitelijät eivät osaa muuta kuin riidellä äreästi?
Ja jokainen noista raivopäisistä riitelijöistä kuvittelee aina olevansa kansan suuri enemmistö.
Eduskunnassa riehuva Aino Turtiainen on persujen suurin saavutus ja älykkyytensä huippu?
Mistä puhut? Olet ihan pihalla. Mitä olet syönyt? Et kai pössytellyt vai mikä mieltäsi vaivaa?
ON SE NIIN HYVÄ, ETTÄ EDES YKSI PUOLUE -PS- PITÄÄ SUOMEN PUOLTA!
PS ei pidä Suomen puolta.
Ei ole enää PS. Edustaa vain itse itseään.
Persut hänet sinne pallille nostivat.
😂😂😂Kysyttiin saavutuksista, ei pyydetty vitstä kertomaan.
PS pitää nimenomaan Suomen ja suomalaisten puolta toisin kuin muut puolueet!
Mitä sitten? Nyt ei kuitenkaan ole ja sillä siisti. Kansa valitsi silloin hänet.
Näin on.
Ainahan nuo hullut ovat "koko kansa".Aina pienemmällä kannatuksella.
Juurikin niin.
Haahaahaaaa.
Odottavat hilloa Brysselistä.jospa saisivat verorahoilla juopotella ,laistaa kokoukset ,ja etsiä tussua sieltä täältä.
No åersuhenkinen kuitenkin.
Niinkuin Teukankin Brysseliin. Joka reppana ei saanut edes päättötodistusta ,eikä perheen sahalllakaan pärjännyt. Ja muista kun Teukkaa kannettiin taksiin Hirvaskankaalla ,niin sikäläiset persut kehui että siinä vasta mies jeejee. Unohtui että kaikki työssä käyvät maksoi sen taksin.
Voi sinua.
Ei muutama juvalainen vatipää nyt sentään ole mikään kansa.
Persutko pitää Suomen puolta ? Ei kuule ei Suomi vielä ole venäjän osavaltio, sitten vasta persut alkaa pitämään suomen puolta, kun liittyminen on valmis.
Aivan. Sille saa joka päivä nauraa.
Hahahaa. Jussi ja Purra ilmoittivat ensimmäisenä natokannattajaksi. Koomassako olet viime päivät ollut ?
Wi niin.
Miten olet noin sokea. Persut kannattaa natoa.
Näin juuri. Teukan tyyliin.
Ano on paras kansanedustaja. Ainoa joka ajattelee kansan parasta.
Saman olen huomannut ja enää PS ei tule kyseeseen.
Sinä ET OLE SUOMI!
Milloin ootte punaviher lössiläiset pikkulapsia sormettaneet viimeksi.
-AKTIIVIMALLI, AKTIIVIMALLI AKTIIVIMALLI
-HALLINTAREKISTERI- rikkaita auttaa salaamaan korruptio-rahansa ulkomaille
-14 MILJARDIA YRITYSTUKIIN suurfirmoille ja samalla Suomeen lama- maailmantalouden kasvukautena...
Äänestäjiensä pettäminen kertakaikkisesti on heidän suurin saavutuksensa.
Aivan.
Saihan ne lopulta aikaiseksi kannattaa Nato-jäsenyyttä.
Saikohan ne aiemmin rahoitusta ns. vastapuolelta?
Ja+siinä+meni+90%+kannatuksesta.
Keksitty juttu ja tuulesta temmattu. Sen sijaan mm. tunnetuilla SDP.n ja keskustan entisillä politiikoilla on ollut hyviä pestejä ennen sotaa Venäjällä.
Näin juuri. Ja nyt persukantaa vituttaa.
Persujja ei kohta ole. Onneksi.
Luitko MV lehdestä ?
persut olis voinut tehdä välikysymyksen natosta ja viimein hajottaa glopalisti hallitus,
Eihän persuilla ole muuta kuin maahanmuuton vastustus.
PS puhuu Suomen ja suomalaisten hyvinvoinnin puolesta. Se on ykkösasia. Muut puolueet eivät sitä tee. PS ei ole päässyt toteuttamaan vaaliohjelmaansa, koska sitä syrjitään Suomi- mielisyytensä vuoksi. Kuka muu omaa maata puolustaisi, jos maa ei itse sitä tee? Muut maat kyllä puolustavat omaa maataan, Suomen hallitus ei osaa eikä halua sitä.
Oma maa mansikka, muu maa mustikka. Nykyinen hallitus on kääntänyt asian toisin päin. Muu maailma menee oman maan edelle.
Oman maan etujen ajatteleminen on kuulemma haitallista!
Miten järkevällä maalla voi olla moinen ministeri? Vankilaanhan se kuuluisi!
"suomalaisten hyvinvoinnin"
Pois lukien työtä tekevät, eli ne suomalaiset ketkä ylläpitävät Suomea.
Porvaripuolueet haluaisivat kieltää ay-liikkeet ja tehdä suomalaisista orjia.
Kaikkien suomalaisten hyvinvoinnista pitää huolta pitää, ei pidä pois sulkea ketään. Hyvää edistää ja pahaa vierastaa. Nythän hallitus lisää vain pahaa, sairasta ja luonnotonta, ei arvosta hyviä ja terveitä arvoja.
En vastusta AY-liikettä, Kyllä työläisilläkin pitää olla edun puolustajansa. Kumma vain, että esimerkiksi Ruotsissa paikallisella sopimisella hoitajjien palkat ovat paremmat kuin Suomessa. Siellä arvostetaan kuten muissa Pohjoismaissa hoitotyötä toisin kuin Suomessa jossa se on välttämätön paha.
Vaaliohjelmaa toteuttamaan, aika huonosti totettuti kun pääsivät hallitukseen.
Rivi Persu ei tajua mitä eroa on hallitus vastuulla ja opposittiosta luvatuilla lupauksilla.
Olisiko mitään edellisenhallituksen kiky?
Persut Jussin johdolla ilmoittivat että kannattavat paikallistasopimista ja valmis luopumaan työehtosopimuksesta. Edellinenhallituksen aikana keksivät vielä kikyn, eli kaksi ilmaistatyöpäivää kk.
Miten niin? Jos lupaa puolustaa Suomea ja suomalaisia, sitä voi tehdä oppositiostakin.
Jos ministeri lupaa demariministerin tapaan, että on vahingollista ajaa oman kansan etua, sen lupauksen on SDP toki pitänyt, muista lupauksista viis.
Demari tietenkin on kiitollinen äänestäjä ja kiittää ministeriä rehellisyydestä. Ei voi sitten vaatia mitään, kun risuja ja keppiä on vain luvattu. SDP-äänestäjä ottaa vaikka selkäsaunan demareilta, pääasia, että jotakin saa.
Eiköhän ensin vankilaan laiteta puolet persusta. Se toinen puoli siellä jo on.
Åorvaripuolue on myös persut
Olivat ainakin pakolaistulvan vastaan.
Näin juuri
Populistista tyhjän toistoa. Onko muuten persuissa vielä paljonkin Venäjä-mielisiä uusnatseja?
Mitähän pahaa näät nyky hallituksen tehneen ?
Mitä hyvää näät Sipilän hallituksen tehneen, jossa persut ja kokoomus mukana ?
Hyviä vinkkeja Saku Timosen päivän blogi kirjoituksesta, kannattaa lukea!
Ei uskoisi persuakaan noin köyhäksi, mutta totta se on!
No nyt iski totuus vasten kasvoja, vai mitä persut ?
Joo persut otti pakolaistulvan vastaan ja vieläkin laineilla kelluu yli 3000 paperitonta, kiitos Sipilä ja Soini.
Eikä tajua mistään muustakaan.
Siinä ne " saavutukset "
On. Anopersut
Afganistanilaisten tuonti Suomeen on persujen ansiota.
Tytti Tuppurainen on sanonut että Suomen etujen puolustaminen on haitallista.
Yritätkö haastaa riitaa?
Mamuinvaasiossa persut eivät haalineet niitä sotilaskarkureita läheskään niin paljon kuin vihreät ja vasemmisto. Kyseessähän väitettiin olevan hätätila niille.
Ainakin seksuaalinen hätätila on silmiinpistävä.
Sulla on riita perseessäsi. Persujen houkutteleman mamuinvaasion aikana vihervassarit olivat oppositiossa. Ei sieltä käsin johdeta Suomea.
PS ainoana puolueena on vastustanut aina haittamaahanmuuttoa. Jokainen asioita seuraava sen tietää. PS moititaan nimenomaan siitä, että se pitää esillä maahanmuuton haittoja ja ongelmia. Muut puolueet eivät niitä tuo esiin.
Ketkä istui hallituksessa silloin 2015, yksikään puolue ei vastustanut.
Jos niitä tuli silloin liikaa, niin minkä hel*etin takia te haluatte niitä VIELÄKIN LISÄÄ?
Vastustiko persut pakolaisten tuloa varmusvaraston alasajoa kykyä,poliisien rahojen vähennystä. Sairaanhoitajien koulutuksen rahojen vähennystä. Jos teillä on näyttöä ,niin antaapa tulla.
Ei taida tulla. Eikäpersu naisministerin laivahyppelystä laivalla. Vanha aika kännissä. Ministeri.
Ei se sanonut, että niitä tuli liikaa, kunhan haluaa v*ttuilla persuille.
Kaikesta päätellen haluaa tänne 10 miljoonaa kehitysmaamuslimia lisää.
Kun maassa on muslimienemmistö eikä kukaan käy töissä, niin itse ei näytä enää niin vajakilta. 😁
PS vastustaa kaikkea ja kaikkia aina, myös käsityskykyä vastustetaan, ainakin eduskunnan kyselytunneilla, meinaanko samaa kysymystä toistetaan ja toistetaa ja jo hallituspuolueet vihjaa, kenen pussiin puhutte, vaan ei mene perille, kun vastustetaan ja toistetaan, kuten sanottu on, niin toistamalla valheesta tulee itselle totta, eikä enää oikeasta tiedä mitään.
Vastustan!
Vihreät ja vasemmisto ei olleet sipihallituksessa. Persut olivat.
Ei istunut demarit ,vasemmisto ainakaan.
Kuka haluaa ?
Eipä löydy näyttöjä persuilta.
Persut olisi voineet laittaa nauhan pyörimään. Jokainen luki paperista samaa litaniaa.maahanmuutto maahanmuutto
. Ei välikysymystä koronasta eikä mistään ajan kohtaisesta.
PS vastusti ainoana järkevänä puolueena siirtolaisten tuloa turvallisesta Ruotsista tuolloin v. 2015. Jotenkin olet vajaa aisteiltasi, jos et sitä huomannut.
PS oli tulloin vähemmistönä, enemmistö KOK. ja KEPU toivottivat tulijat tervetulleeksi Suomeen, PS ei vähemmistönä voinut asiaan vaikuttaa.
TÄMÄ ON TOTUUS. joka muuta puhuu, valehtelee.
Sinun mielestä pitää olla aina yes-henkilö, jotta kaikki käy. Viekää kaikki, ei me tarvitse mitään. Kyllä joskus on osattava sanoa myös ei, tämä ei käy. Muuten jää kaluttu luu käteen.
On hyvä, että on edes yksi puolue PS, joka uskaltaa sanoa vastaan ja tuoda ongelmia esiin eikä lönköttele muiden persvanassa sokkona ja kuurona.
Kun katsoo Suomen tilannetta, on ajauduttu siihen, että muut vievät kaiken, eikä Suomi edes vikise.
Eikö vihreiden puoluetoimistossa taas parempaa aivopierua keksitty? Pääasiahan on suoltaa joka päivä satoja ääliömäisiä aloituksia persuista? Katkeraa ja lapsellista touhua.
Älä välitä. Se puhuttaa, mikä koskettaa.
Näin on. Eimuuta kun kaikki on huonoa persuilla hyvää. Sulat hattuun persut.
Katkeraa on anopersujen valitus. Vituttaako että edustajanne on kilvan menossa Natoon?
Onneksi ei ole.
Jakaantuminen lukuisiin uusiin pikkupuolueisiin.
Näin menee. Onneksi.
Riitelemään keskenään.
Eihän se mikään paras vaihtoehto ole, mutta eduskuntapuolueista vähiten mädättävin VKK:n jälkeen.
Kyllä kun istuu opposittiossa.
Hallitus työskentely oli karseeta.
Voisit luetella vihreiden saavutukset malliksi.
Ohisalolla taitaa olla maailmanennätys kysymysten välttelystä.
Vihreiden saavutukseksi ja samalla koko hallituksen ansioksi voisi sanoa, että on ensimmäinen hallitus joka on tuonut Suomeen oikein valtion kuskaamana julman Isis-terroristijärjestöön kuuluvia ihmisiä. Jonkun Vihreän, Vasemmiston, SDP:n ja RKP:n, ehkä Keskustankin mielestä tuo teko on oikein mitalin arvoinen ja jää historiaan maineikkaana kunnianosoituksena Suomen hallituksen toimena.
Onkos he tehneet paljon terroritekoja Suomessa ? Meinaan ko Suomessa ei tuomita luulon mukaan, vaan tiedon. Ei ihmisestä tee terroristia, vaikka kuuluisi johonkin terroristijärjestöön ei vaan vasta hänen pahat tekonsa tekee hänestä terroristin. Useimmiten terroriteot juontaa juurensa jonkun valtion tekemästä päätösestä, kuten turvapaikan kieltäminen, joka persuilla on aina päälimmäisenä asiana, eivätkä huomaa olevansa itse se joka terroriteon siemeniä ympäristöön kylvää ei aina on vika muissa ja tietysti juuri hallituksessa silloin, kun ollaan oppositiossa, näin jatkuu populistin elämä muista piittaamatta.
Mistä moinen " tieto "?
Oikein kirjoitit
Isis-järjestöön nuo kuuluivat, joita hallitus oikein valtion kyydillä Suomeen kuskasi. Jos kuuluu julmaan Isis-järjestöön, on terroristi. Sanot mitä vain, mutta vihervasemmistolaisilla on tapana kääntää ruma ja paha hyväksi ja kauniiksi. Hyväksyä rikollisuus ja oikein ruokkia sitä. Vihervasemmistolaiset rakastavat rumaa, pahaa, perverssiä, sairasta ja luonnotonta. Terveet ja luonnolliset arvot ovat heille kauhistus.
Siis puhuminen on persujen saavutus?
Oppositiossa ei paljon voi tehdä, vähemmistönä hallituksessakin toimiminen on rajallista, kun suurin osa muista puolueista eivät välitä Suomen ja suomalaisten hyvinvoinnista.
Eihän se suinkaan ole muiden puolueiden ja kannattajiensa ongelma että te persut tunnutte olevan ainoita jotka Suomessa voitte jatkuvasti huonosti.
Kuka niin sanoi? Joskus voi ajatella koko Suomea ja muita suomalaisia eikä vain itseään. Nyt on kyse koko Suomen hyvinvoinnista eikä vain omasta hyvinvoinnista.
💩puhuminen.
Voi vittu mikä selitys.
Onko sinulla mitään käsitystä hallitus työskentelystä. Ennen kun saadaan hallitus kasaan, käydään läpi mitä hallitus ajaa. Ellei kelpaa jäädään opposittioon.
Ei olekaan. Minulla ja perheellä on mennyt hyvin. Oli hallitus mikä hyvänsä. Keskituloisia,suht raittiita. Elämä on hyvää ,vaikkei saada kaikkea. Lapset ovat pärjänneet ilman ateismia ,ja ilman uskontoja.en ole kummankaan maan kannattaja. Kumpikin maa on perseestä.
Taidat olla järki ihminen
. Kiitos.
Joskus vois ajatella, kyllä. Sipilän hallituksessa persut tosiaa ajatteli koko kansaa, leikkaamalla ja leikkaamalla ja vielä kerran leikkaamalla ja tämän pitää Suomen kansan muistaa ikuisesti, että ei enää koskaan pers ke ko hallitusta Suomeen, sillä Suomi ei kestä sitä kusetusta enää.
Ei kestä.
Miksei Rinne halunnut edes keskustella PS kanssa hallitusta muodostaessaan?Omat ennakkoasenteet ja erilaiset arvoperusteet estivät sen.
Kummallinen jästipää.
Konsensusta tarvitaan ja demokratiassa pitäisi kuunnella aina kansan ääntä eikä aliarvioida sitä, jota RInne ei tehnyt vaan muodosti hallituksen ainoastaan oman arvopohjan mukaan välittämättä kansan äänestä.
Enemmistö jyllää. Voi syyttää Sipilän hallituksessa nimenomaan kokooomusta ja keskustaa, PS oli siinä vähemmistönä.
PS on nimensä mukaan perussuomalaisten puolue. Puolustaa suomalaisia HYVIÄ arvoja. Muut puolueet ovat enemmän tai vähemmän kallellaan muuhun maailmaan, niille ei ole niin väliä omalla maalla ja kansalla, kunhan vain jotenkin pärjätään, haluavat ensisijaisesti auttaa muita maita pärjäämään.
Luetko "hyväksi arvoksi" esimerkiksi pakkotyön, josta ei saa riittävää palkkaa? Sitähän persut ajavat.
SDP:n aikaansaama on 9 e/pv kuntouttava työtoimintatyö. PS on korostanut aina, että palkka pitäisi olla sellainen, että sillä tulee toimeen.
PS. Mikä se on ? Takinkääntäjä ?
Niin 8euroa tunti. Kiva kiva.
Ainakin he tuhosivat suomalaisen poliittisen koneiston päätöksentekokyvyn ja aiheuttivat nykyisen poteroitumisen. Saavutus sekin.
Mitä oikein tarkoitat? Syytätkö taas PS:aa muiden puolueiden aikaansaannoksista, Pitääkö olla aina yes- siten menee kyllä kaikki eikä mitään jää?
Vai että oiken "Mitä kaikkea persut ovat saaneet maailmassa aikaiseksi?" - Siis maailmassa!
Vaikka Persujen agendalla ehkä tärkein asia onkin mielipiteen- ja sananvapauden puolustaminen joka kuuluu tosiaankin maailmanlaajuisesti demokraattisten valtioiden tärkeimpiin ihmisoikeuksiin NIIN kyllähän Persut nyt ensisijaisesti toimmivat meidän Suomalaisten ja Suomen hyväksi!
No jos et muista (teeskentelet vain) niin tässä noin 2 vuotta takaperin Persut saivat käytännössä yksinään ja oppositiosta käsin turvattua kansanedustajien sananvapauden - Näinä aikoina varmaan jokaisen on nyt helppo ymmärtää tämä merkitys!
Mutku Punistien mielestä kansa ei tarvii mielipiteen- ja sananvapautta!
Persut alentaa verot. Pitää kaikki edut kaikki velat pois. Alentaa vuokrat. Alentaa bensat ,sähköt , sanoo kauppiaille ruuan hinta alas ,vanhuksilla hyvät olot ,nuorten ongelmat loppuu heti ,kun persut niin sanoo.palkat nousee ,huumeet loppuu. Vuokrat puolittuu.asinnon hinnat ajetaan alas. Verot maksaa valtio. Ja kahvipaketti maksaa euron. Ja kaikki väärän väriset pois. Mitä vittua ne täällä maksaa veroja. Nuo tutkijat ,yrittäjät ,vääränväriset lääkärit ,bussikuskit. Kun väri on niin väärä. Kyllä me suomalaiset juopot ollaan niitä kunnon tyyppejä.
Olipa hyvä kommentti!
Näin oli. Loistava. Tälläistä mielikuvaa persut esittää tyhmille.
Venäjän kielinen texti YLE ja Novosti sekä Espoon kirjaston seinässä ja Riihimäen rikolliset.
Aika kyseenalaisin perustein poistetaan taas viestejä, eipähän jää moden puoluekanta epäselväksi.
Vasemmiston trolliakatemiassa taas työharjoittelu menossa? :D
Perussuomalaiset ajaa suomalaisten hyvinvointia mm. luomalla suunnitelmia, suuntaviivoja, ehdotuksia jne, miten meille jäisi enemmän rahaa, miten ostovoimaa voi kohentaa, miten työllisyyttä voitaisiin lisätä, miten valtion taloutta voi kohentaa, miten lainanottotarvetta voi vähentää, miten huoltovarmuutta, suomalaista elintarviketuotantoa sekä teollisuutta voi turvata jne jne jne., ja näistä löytyy äärimmäisen selkeäsanaiset dokumentit mm. PS:n kotisivuilta, sekä muualta somesta.
Mitä kaikkea eräät muut ovat saaneet aikaiseksi, että Perussuomalaiset ovat fokusoineet toimintansa ja tarkoituksensa Suomea ja suomalaisuutta kohtaavien ongelmien esiinnostoon ja niiden korjaamiseen? Jos esim. nykyhallitus on niin täydellinen ja hyvä kuin joka päivä jaksetaan hurmoksessa kehuskella, niin miksi meillä on kuitenkin niin paljon vakaviakin ongelmia, ja miksi niistä puhumista halutaan vaientaa ja miksi Perussuomalaisten vaikutusvaltaa ja ääntä tällä kyseisellä ongelmakentällä halutaan vahingoittaa? Miettikää tätä äärivasurit, kun satutte olemaan selvinpäin.
...ja tästä löytyy myös syitä ja motiiveja, miksi ne eräät muut tekevät kaiken mahdollisen, ettei Perussuomalaisista tulisi pm-puoluetta. Kuvitella, että PS:n johdolla syntyisi lisää työpaikkoja, ostovoimaa, hyvinvointia jne., niin millaiseen valoon nämä eräät muut joutuisi? Esim. SDP ei ole periaatteessa suomalainen puolue, vaan EU:n edunvalvontajärjestö, joka mm. pitää huolen, että integraatio jatkuu maksoi mitä maksoi, sekä siitä, että kansa uskoo hyvinvointinsa heikentymisen olevan "pelkkää persujen pelonlietsontaa".
Heheh. Persujen laskevat kannatusluvutkin ovat nyt persujen mielestä muiden puolueiden syytä :)
Persuilla taitaa olla hallusaan takinkäännön maailmanennätys.
On on
Eivät mitään muuta kuin eripuraa myös omiensa keskuudessa. Jos joku toppuuttelee ,niin kirvestä päähän.ja nyrkkitappelut Kirkkonummella.sekä terroristisuunnittelu kouluun. Siinä "saavutukset "
Teuvo Hakkarainen:
"Suomen olisi parempi olla osa Neuvostoliittoa kuin EUn jäsen"
"Suomen perustuslaki estää perussuomalaisia harjoittamasta haluamaansa politiikkaa"
Teuvo Hakkarainen: "Neuvostoliitossa oli isompi sananvapaus kuin EU:ssa."
Teuvo Hakkarainen: "Väitän että Suomella olisi enemmän sanavaltaa Neuvostoliiton autonomisena tasavaltana kuin EU:n orjana."
Miksi levität valheita Suomen kansalle?
Onhan he huijanneet suomalaisia tyhmiä äänestämään sortuneita olemalla valeoppositio.
Sinä levität valhetta tuosta "valeoppositiosta". Kummallisia tapoja teille vasemmistolaisille opetetaankin. Pysy totuudessa.
on persuilla ollut yksi kärkihanke, se oli sipilän hallituksessa, hevosen paskan hyötykäyttö. Tämä oli ravimies Soinin sydämen asia, mikään muu ei sitten ollutkaan.
Aha, viimeksi kun luin vasemmistolaista räkätystä persuista, niin väittämän mukaan niiden kärkihanke oli kuulemma tuoda maahan kehitysmaalaisia. Eli siis mitään kehitysmaatuontia ei ollutkaan?
Tässä on yksi hyvä linjaus.
https://www.suomenuutiset.fi/aggressiivinen-identiteettipolitiikka-hiertaa-perussuomalaisia-halla-aho-jokaisen-saatava-elaa-rauhassa-etta-joku-vieressa-sanomassa-pitaa-elaa/
Kysyn sinulta aloittaja. Oletko suvakki kun nykyhetken ainoaa haittamaahanmuuttokriittistä puoluetta mollaat?
Tämä kysymys on niin syvällinen että se sinun täytyy siihen vastata. Muussa tapauksessa joudut outoon valoon.
Tai tämä kysymys on niin ytimekäs. Miksi et syytä vihervassuja haittamaahanmuutosta joille se on henki ja elämä. Eivät edes itärajaa saa umpeen eivätkä halua.
Kuvittele aloittaja se tilanne jos ryssässä tapahtuu sisällissota tai putte laittaa kostoksi natosta muutaman miljoonan tänne tulijoita. Tämä hallitus vaan pitää rajoja auki. Törkeää
no persu, jos niitä tulijoita olisi miljoonia, ei mikään hallitus niitä pysty pidättelemään.
Luuletko että ne siellä rajan takana jollain lainsäädännöllä pysyvät? Rajat voi teoriassa sulkea, mutta 1300 kilometriä rajaa käytännössä ei.
Muutama tuhat pystytään (ehkä) pitämään rajan takana.
Vihervasemmisto ja RKP, osin SDP ovat rajalla ja toivottavat kaikki tulijat tervetulleeksi. Mikkonen sanoi, että voi estää ainoastaan siinä tapauksessa, jos tulijat yrittää väkisin tulla rajan yli, mutta kun nykyisen hallituksen mielestä tulijat ovat kaikki tervetulleita, ei heidän tarvitse väkisin tulla vaan hallitus riemuissaan oikein vetää heitä Suomeen kuten eräs heistä sanoi, että Suomeen kyllä sopii.
No onhan noita saavutuksia, suosittelen lukemaan Saku Timonsen tämän päivän blogi kirjoituksen, siellä käsitellään aihetta ja hän on asiantuntija Uuninpankopoika.
Vihervasssuttelijat ovat pössyttelijöitä, usein vähän mieleltään vinksahtaneita.
Taas tällainen vesipään yksinpuheluketju. Eikö idiootti ymmärrä että pelkästään lukukerroista pystyy päättelemään apinan itse kirjoittaneen jokaisen persuvastaisen viestin..
No, tyhmyydessä ja tietämättömyydessä persut voittavat kaikki muut puolueet!
Siitä ei kahta sanaa! Saavutus sekin.
Kannattaa muistaa, että Persut vähensivät poliisien määrää SAMALLA kun päästivät 35.000 paperitonta Suomeen. Ilmeisesti he kuvittelivat, että maa rauhoittuu, kun tänne saadaan lisää reippaita nuoria miehiä.
Olivathan Persut mukana myös taksiuudistuksessa ja viemässä sairaanhoitajien lomarahoja.
Näin olivat
Nykyinen hallitus on lisännyt poliisien työmäärää monella tavalla, moni uusi työtehtävä liittyy maahanmuuttajiin, jotta poliisit eivät ehdi tehdä normaalia työtä kunnolla.
Valitettavasti maahanmuuttajissa on paljon rikoksia tekeviä, jotta sekin lisään poliisien työmäärää. Moni pienempi rikos jää tutkimatta, koska poliisit eivät nykyään ehdi tutkia niitä.
Sinää vajaa-aistinen ja huonomuistinen, KOK ja KESKUSTA ne 35000 hallituksessa enemmistönä tuotti turvallisesta Ruotsista, PS ainoana puolueena vastusti, mutta ei voinut hallituksen vähemmistönä asiaan vaikuttaa.
Maailma pääsee eroon vihervasemmistolaisuudesta. Aika hyvä saavutus.
Joo ja loppuu sitte tää jatkuva paskanjauhanta
Jos vihervasemmistolaisia ei olisi, Suomi tervehtyisi monella tavalla. Huokaisisin todella syvään, jos saataisiin lakkautettua vihervasemmisto puolueet. Kukaan ei jäisi heitä kaipaamaan.
Rappiopuolueet on pidetty kohtuudessa. 🇫🇴
Maailman parhaan taksijärjestelmän tuhoaminen, pakkorokotusten kannattaminen, riidanhaastaminen Venäjän suuntaan, Kokoomuksen aatteiden kannattaminen lasketaan Perussuomalaisen puolueen ansioiksi.
PS sai erittäin hyvin paljastettua julkisuuteen punavihreiden kuvottavan idioottimaisen kaksinaamaisen moraalittomuuden.
Kun PS vaati asioiden laittamista suomen kannalta tärkeysjärjestykseen, alkoi punavihreiden lössi ränkättää ja kaakattaa kuin zombilauma kaikkea sontaa, kuin virtahevon ripulin päristimet sarvet punaisena.
Länkyttävät muka oikeusvaltiosta, ja itse harrastavat pikkulasten sormettamista ja huumeiden levittämistä nuorisolle. HYI HELEVETTI, minkälaista porukkaa.
Kyllä on niin älytöntä paskaa mitä kirjoitelette taitaa avopotilaat päässeet vähän kevät lomille
Ei mitään hyvää saaneet aikaiseksi, puhuvat vaan. Samoin muut puolueet, tekevät vain pahaa suomalaisille
No kerro nyt suomen kansalle mitä sinä olet tehnyt tai saavuttanut suomen hyväksi epäilen että olet perusjuntti joka elää kurjaa ja vittumaista elämää
Tynkkynen sai pudotettua kännipäissään kännykkänsä bajamajan paskalaariin.
PS oli joskus maahanmuuttokriittinen, mutta nykyään he ilmeisesti kannattavat naton globalism, diversity ja lgbtiityy-arvoja.