Voitte laittaa omia näkemyksiänne kakkoskierroksen tuloksesta. Tässä omani
St Louis blues-colorado Avalanche.
Jatkoon colorado
Carolina hurricanes-new York Rangers
Jatkoon Carolina
Tampa Bay lighting-florida Panthers
Jatkoon Tampa Bay
Calgary flames-edmonton oilers
Jatkoon Calgary
Nhl kakkoskierroksen ennakko
9
790
Vastaukset
- Anonyymi
Laitan myös loput sarjat ( konferenssi finaalin ja finaalin) oman näkemykseni mukaan.
Konferenssi finaali
Calgary-colorado
Jatkoon colorado.
Tampa bay-carolina
Jatkoon Tampa Bay
Stanley cup finaali
Colorado-tampa Bay
Stanley cup mestari TAMPA BAY LIGHTING🥳🥳🥳💙🤍 - Anonyymi
Valitettavasti minun ei tarvitse laittaa omaani, koska se olisi lähes identtinen. Ehkä kuitenkin Edmonton yllättää sittenkin Calgaryn. Ja Uskon Coloradon voittavan finaalissa.
- Anonyymi
Colorado voi ehkä voittaa, jos Husso pelaa St. Louisin maalilla, ei muuten. Tuskin voittavat Cupia vieläkään. Ihme veikkailuja.
- Anonyymi
Olen ollut Coloradon kannalla. Nyt näyttä Tampa voittavan kolmannen putkeen. Tosin ne oli lähellä tippua jo ensimmäisellä kierroksella. Mutta silti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen ollut Coloradon kannalla. Nyt näyttä Tampa voittavan kolmannen putkeen. Tosin ne oli lähellä tippua jo ensimmäisellä kierroksella. Mutta silti.
Joo, ei oikein tiedä, onko tuo Colorado riittävän tiukka nippu vieläkään ja riittääkö maalivahtipelikään lopulta ihan päätyyn asti. Lähempänä kuin aiempina vuosina kuitenkin.
Toronto herätteli Tampan sopivasti. Tosin nyt Florida päästi melkein puolivaloilla eteenpäin vuorostaan, eikä yllättänyt yhtään. Saa nähdä, voihan jotain vähemmän odotettua vieläkin sattua. Riittääkö nälkä triplaan saakka, jos tulee tiukkaa, vastoinkäymisiå jne.?
Oilers ja Rangers tuovat hyvää yllätyksellisyyttä ja väriä. Tulee jopa hiukan sympattua Rangersia, kummallista.
Husso ei ole pettämässä. Eipä joukkue edessäkään edes ole näyttänyt luottavan läheskään niin kuin mestari-Binningtoniin. - Anonyymi
...Aina kannattaa vähän tsempata. Hussolle lopulta uran toinen pleijarivoitto jatkoerässä, ja sarja jatkuukin St. Louisissa. Ihan hyvä peli loppua kohti, ja komea nousu Bluesilta. Avs oli taas juuri niin löperö nippu kuin tuli ennakoitua.
- Anonyymi
Näyttää siltä,että ei kannata voittaa runkosarjaa. Florida voitti runkosarjan ja pudotuspeleissä kävi miten kävi. Kutina on , että Carolinakin lähtee lomille. Pakkopulla-peliä
- Anonyymi
Ehkä Florida ja Carolina ovat parhaillaan kasvamassa mestarijoukkueiksi. Ensin tarvitaan selkeästi pettymysten kausia, kunnes aletaan ymmärtämään pelin henki. Tampa on siitä hyvä esimerkki.
- Anonyymi
Just noin. Florida on vielä oppipoikaporukka, vaikka pari kokeneempaa partaakin täksi kaudeksi hommasivat mukaan playoff-menestyksen toivossa. Voitto Capsista oli jo ihan hyvä suoritus, tulevina vuosina ehkä sitten enemmän.
Carolinan putoaminen New Yorkille olisi jo pienoinen yllätyskin.
Runkosarjamenestyksellä ei näitä pelejä tosiaan ratkota.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa204063Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!2383580Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi4881857- 1391624
Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1491561Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa5781480Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?2171427- 1131375
- 491109
- 751065