Neljä viidestä haluaa Suomea puolustettavan aseellisesti..mitä 5. kolonnaa tämä merkittävä vähemmistö sitten on?
Maanpuolustustahto korkeimmillaan?
Anonyymi
1572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Vihreitä, vasemmiston kannattajia ja sivari-isänmaallisia ja -persuja.
Puolustavatko kenen omaisuutta? Veroparatiisi -hyvävelipiireillä rahat ovat piilossa veroparatiiseissä.
Naton kannattajia. He tahtovat että Nato hoitaa puolustuksen.
Ihmettelen näitä uutisointeja. Itse kävin eroamassa viime viikolla reservistä. Ei voisi vähempää kiinnosta sotahullujen puolustaminen. Suomi jota minä olisin puolustanut lakkasi olemasta olemassa viime viikolla.
Suomen perustuslakia on paskottu
kohta 25 vuotta.
Mitä te tarkoitatte maan puolustuksella?
Saksa käskyttää jäsenmaita pitämään rajat auki
ja se on globalistille ”tottakai”.
Montako työhakemusta olet tehnyt toukokuun aikana? Uupuuko vielä monta neljästä?
Luepa vastaukseni nyt tarkasti: saat jatkaa tuota jankutustasi rauhassa. Minulta ei heru enää kommentteja noihin.
Koeta pärjätä.
Aktiivimalli 2 ei toimi, kun laistat sen velvollisuuksista.
Maataloustuki on raskas taakka veronmaksajalle kuten myös valtion virkahenkilö.
Mikä Suomessa enään toimii?
Ilmeisesti ei ainakaan peruskoulussa kirjoittamisen opettaminen. Sen verran onnetonta töhertelyä tuo sinunkin tekstisi.
Se viides näistä viidestä kuuluu viidenteen kolonaaan. Vasemmistolaisia, anoturtiaisia ja muita venäjän hännystelijöitä.
Aseellisen konfliktin sattuessa on varauduttava taistelemaan sekä venäläisissä sotilasvaatteissa taistelevia vihollisia että siviilivaatteissa taistelevia terroristeja vastaan. Sabotöörit ja muut desantit saa tappaa tavattaessa.
Ihan kuin Ukrainassa , sabotöörit ovat siviilivaatteissa.
No me pidetään pommisuojassa teidän vaimoista ja tyttöystävistä 😘 hyvää huolta...
Kun te sotasankarit juoksette muna pystyssä Uraliin asti valloittamaan Venäjää aseveljienne 🇪🇺🇺🇲 kanssa.....tai mikäli tulette ruumisjätesäkissä takaisian niin pitää jonkun kaivaa teille hautuumaalle monttu ja pitää kädestä kiinni naisistanne sankariseremonian aikana..you know...😇
Kaatuneita ei tuoda enään kotimaahan. Uusi käytäntö tuli voimaan jokunen vuosi sitten.