Suomen ja Ruotsin nato hakemus. Nato-optio konkretisoitui.
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Erdogan sanoi, että ei kannata edes tulla neuvottelemaan. Hyvin menee mutta menköön.
Tuo nato optio on ollut aina pelkkä vitsi.
Syyllistä on turha etsiä Turkista. Oma vikamme, kun emme menneet Natoon samaan aikaan, kun Baltian maat. Tyhmät päättäjät, niin kärsii koko kansa. Tai tässä tapauksessa kenties myös päinvastoin.
Suomen Nato-optio koskee myös Natoa. Tuskin me sinne toista kertaa haemme.
Yhdestäkään valtiosta ei ole tullut jäsentä samana päivänä, kun hakemus jätettiin. Kaikki järjestyy ajan kanssa, kun on vahvoja tukijoita.
"Turhaan otti sale borikselta ja jenssiltä poskeen"!!!
Päivän paras vitsi on kylläkin se, että Naton vastustajat kuvittelevat edelleenkin Turkin muka estävän Suomen jäsenyyden. Takertuvat siihen kuin hukkuva oljenkorteen. Vaikka eihän Turkki mitään tule estämään. Kyse on vain etujen lypsämisestä ja neuvotteluista, joita ei ole vielä edes aloitettu.
Turkki on esittänyt täysin mahdottomat vaatimukset, siksi Natoon ei päästä ikinä.
Olis kannattanu liittyä jo 30 vuotta sitten. Liityttiin kyllä EU:n josta on saatu pelkkää kurjuutta.
Miksi Suomi NATO:oon liittyy? Suomellahan on itsellään uskottava puolustus...
Natoon liitytään siksi, että sotaa ei tulisi. Tokiha Suomi puolensa pitää ilman natoakin mutta tulee myös tuhoja kun vastassa on tuollainen neandertali yhteiskunta kuin venäjä joka on pelkkä siviilien surmaaja. Jos venäjä hyökkäisi Suomen kimppuun niin se saisi sellaisen käsittelyn, että tietäisi saaneensa. Suomen armeija on yksi Euroopan kovimpia. Se on asiantuntijoiden mukaan yhtä iskukykyinen kuin Ruotsi, Norja, Tanska, Viro, Latvia ja liettua yhteen laskettuna. Venäjä pärjäisi Suomelle vain ydinaseilla. Ei muuten.
Jos natoon mennään taviksia potkitaan naamaan ja Kustaan niskaan veroin ja maksuun.
NATO:on liittymisestä hyötyvät pelkästään NATO-lobbarit jotka saavat provision jäsenmaiden maksuista.
Minä,,,öööö,,,puhuinkin Erdoganin kanssakin eikä hä nähnyt liittymisessä mitään lngelmaa. Taidan ,,,öööö,,,lähteä Turkkiin lypsettäväksi,,kin.
Kroatian pressa tukee Turkin päätöstä. Mihin liittoon suomi pääsis oikeesti, pääsiskö suomen eliitti veroparatiisiliittoon? Että jemmatut rahat olis paremmin turvassa ahneelta kansalta? Mitä?
Mitä kaalisopassasi ei ole suolaa????
Sen pituinen se. Se natosta.