Ensinnä tuomarit avustivat ruotsia pääsemään johtoon antatmalla suomalaisille kaksi jäähyä tilanteissa, joissa he tuskin hipaisivat sveanpoikaa ja niin ruotsi karkasi johtoasemiin ja jäähyt vei suomen pelistä terän.
Ja sitten tässä Usa:ta vastaan käydyssä pelissä suomelta vietiin selkeästi voitto hyväksymällä Usa:n maalivahdinhäirintä maali, vaikka kameroista katsottiin ja todettiin. Siis miksi se siltikin hyväksyttiin? Pahasti mättää ei voi muuta sanoa ja tätä on jatkunut vuosikaudet: Suomi kärsii tärkeissä otteluissa tuomarilinjasta.
Suomen vastainen linja taas
5
532
Vastaukset 5
Saisi mediakin karsia noiden väkivaltaisuuksia ym urheiliroskan toitottamisen.
Niistä ei ole mitään älyllisen kapasiteetin kehittäjiksi!- Maine
Raha ratkaisee. Lätkä lähenee jo täysin koruptoitunutta lajia eli jalkapalloa.
Kyse on miljoonista euroista, pienet rahat eivät peleissä pyöri, eivätkä pelit pyöri ilman rahaa.
Miane ja valta ne ovat kuvioissa myös.
Vaan en usko, en tohdi... että lätkässä lahjotaan vielä kovin paljon. Mitä maat tuomarit vetävät kuitenkin kotiin päin, aivan kuten euroviisuissa, sovitaan keskenään ketä äänestetään.
Pisteet raitkaisevat myös lätkässä pajon. Ehkäpä tuomari oli isäntämaan heppuja, Voitetaan edes Suomi pisteissä niin ollaan taas hieman korkeammalla ja sponsorit ilahtuu, avaten salmana kilvan kukkaron nyörejä.- exleijona
Ei kukaan maksa miljoonia voittaakseen MM kisoja. Niitä ei arvosteta paskan vertaa.
- Luuleppa
exleijona kirjoitti:
Ei kukaan maksa miljoonia voittaakseen MM kisoja. Niitä ei arvosteta paskan vertaa.
Kiva kun tiedät noin hyvin!
Miksi niitä sitten näytetään tv;ssä ympäri pitäjiä. Luuletko todella että pelit pyörivät ilmaiseksi? Vain hyvän yhteisen urheilutahdon eleenä.
Kaikki maksaa, ja maineen kasvaessa raha virtaa vapasti kotiin päin. - blackmagictiger
RAHA TAITAA OLLA NYT KOVA SANA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku88843Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31774- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31603
- 18558
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466