Kaikki on jotain ihme teatteria?

Miksi kukaan valtionpäämies selittäisi medialle keskustelujaan toisen valtionpäämiehen kanssa? Taikka pohtisi julkisesti miten tämän luonne on muuttunut vuosien kuluessa.
Ja Natoon haetaan mahdollisimman suuriäänisesti.

Ei tämmöistä ollut ennen. Jotain on pahasti pielessä. Pitävätkö he meitä tyhminä?
455
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aena ollut.

Äänestä

Oudoksuin samaa asiaa.
Ehkä tässä ei voi verrata normaaleihin ihmissuhteisiin.
Mietin miten nämä kommentit vaikuttavat kohdehenkilöön.
Jotekin tuntuu oudolta että puhutaan jostain ihmisestä tämän kuullen (kun ei ole juhlapuhe;)

Äänestä

Niinistö on sellainen vanha lörppäsuu. Tykkää, kun ulkomaiset mediat tulee kysymään mielipidettä.

Siinä puolihuolimattomasti Niinistö leikkii koulutettua psykologia, joka puhelinkeskusteklun aikana sondeerrasi Putinin pääkopan läpitte. Nyt kertoo löydöksensä juoruna ulkomaiselle medialle, mutta ei suomalaisille.

Kyllä aikanaan presidentti Koivisto kuuli Gorbatshovilta ja muita Neuvostoliiton johtajilat luottamuksellisia asioita. Muun muassa Gorbatshovin kertomasta stressistä ja virkansa paineista.
Ei Koikkari noita medialle löpissyt, vasta George Bush vanhempi kertoi näin kuulleensa Koivistolta.-

Äänestä
  • Lopettiko Saul itse kommunikoinnin Venäjän suuntaan ja alkoi sitten tekemään omia tulkintoja Putinista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi kukaan valtionpäämies selittäisi medialle keskustelujaan toisen valtionpäämiehen kanssa? Taikka pohtisi julkisesti miten tämän luonne on muuttunut vuosien kuluessa.
Ja Natoon haetaan mahdollisimman suuriäänisesti.

Ei tämmöistä ollut ennen. Jotain on pahasti pielessä. Pitävätkö he meitä tyhminä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu