Venäjän sotilaallinen yllätys

Rajalla: Panssarivaunun luukku aukeaa ja sieltää pomppaa kessu ja huutaa YLLÄTYS!
Toivottavasti luukku on rasvattu, ettei jymähdä puoliväliin.
499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ilman paitaa, kuin Putin.

Äänestä

Tuovat sillä takilla suomen rajavartioille laatikon venäläistä votkaa. Ihan pyytämättä ja yllättäen

Äänestä
  • Tankin piipusta kuuluu "plop" kun sieltä putoaa vodkapullo rajavartijoiden eteen.

    Äänestä

Ei se tohon jää hyvä veikkonen. Se ryskvitsin solttu käy vääntämässä tietysti kaalisoppapölörinät Suomen rajalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rajalla: Panssarivaunun luukku aukeaa ja sieltää pomppaa kessu ja huutaa YLLÄTYS!
Toivottavasti luukku on rasvattu, ettei jymähdä puoliväliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu