MTV amatöörit asialla taas MM kiekon televisioinnissa!

Anonyymi

Ei sitten minkäälaista introa aina pelien aluksi. Kun kansainväliset kanavat joita on tullut useita kymmeniä seuraamaan otteluja Tampereelle, aloittavat suoran lähetyksen mistä tahansa kisapaikalta, on kilpailun televisioinnista vastaava paikallinen yritys yleensä tehnyt aina intron (noin 30-60 sekunnin ammattimaisesti tehty video) jossa esitellään nopeasti kisakaupunkia esimerkiksi drone lennolla kisahallin ja kaupungin yli, samalla kuvassa näkyen kisojen logo ja kaupungin nimi.

Suomijuntit eivät ole viitsineet tehdä omien kisojen ja kotikaupungin esittelyä varten paskaakaan. Kuva alkaa ulkomaisillakin kanavilla aina suoraan hallin sisäkamerakuvalla ilman että kansainvälinen katsoja tietää edes missä maassa kisat ovat.

8

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan! Jonkinlainen upea dronelento kaupungin ja pelihallin yli ja kaupungin symboli ja näkyvin maamerkki Näsinneula pitäisi tietenkin sisällyttää kuvaan. Tämän pitäisi olla itsestäänselvää ja markkinointikikka numero yksi. Mutta jostakin syystä tämäkin mahdollisuus hukattiin taas kerran.
      Näsinneula - Tampere, Finland. Drone footage - DJI Phantom 4 Pro https://www.youtube.com/watch?v=KkyxoSN91t0

      • Anonyymi

        Esimerkiki drone joka nousisi Kansiareenan vierestä näyttäen hallin koko komeudessaan ja sitten lähtisi lentämään keskustan yli kohti Näsinneulaa.

        Mutta suomijuntit ovat suomijuntteja jotka eivät osaa mainostaa alkuunkaan itseään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Esimerkiki drone joka nousisi Kansiareenan vierestä näyttäen hallin koko komeudessaan ja sitten lähtisi lentämään keskustan yli kohti Näsinneulaa.

        Mutta suomijuntit ovat suomijuntteja jotka eivät osaa mainostaa alkuunkaan itseään.

        Aivan! Hyvä esimerkki on Amazing Race TV-ohjelma jossa aina kilpailijoiden saavuttua uuteen kaupunkiin on jonkinlainen nopea ilmakuva tämän kaupungin tunnetuimmista nähtävyyksistä.


    • Anonyymi

      Entä sitten se tamperelainen rallienglanti selostuksissa..... Huh huh...

      • Anonyymi

        Kiekko on junttiviihdettä. Mitä odotit?

        Juntit pelaa, juntit katsoo, juntit kuvaa ja juntit juontaa.


    • Anonyymi

      Ainahan isäntämaa tekee omiin kisoihinsa intron!

      Mistä kirjasta nämä suomijuntit ovat ottaneet oppinsa?

      • Anonyymi

        Järjestelyistä vastaavat nuoret 20-30 vuotiaat junttimiehet jotka fanittavat vain jääkiekkoa.
        No ovat niin töpinöissään saadessaan järjestää kisat että millään muulla kuin kiekolla itsellään ei ole merkitystä. Kaikki oheistoiminta ja palvelut unohtuvat kun kaikki vouhottaa vain kiekosta.


    • Anonyymi

      Nyt pelataan nääs kieäkkooo....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      195
      11383
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      58
      8467
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      116
      7891
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      6
      7438
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      91
      5822
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      56
      5273
    7. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      6
      5266
    8. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      51
      5111
    9. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      15
      5109
    10. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      40
      5078
    Aihe