MTV amatöörit asialla taas MM kiekon televisioinnissa!

Anonyymi

Ei sitten minkäälaista introa aina pelien aluksi. Kun kansainväliset kanavat joita on tullut useita kymmeniä seuraamaan otteluja Tampereelle, aloittavat suoran lähetyksen mistä tahansa kisapaikalta, on kilpailun televisioinnista vastaava paikallinen yritys yleensä tehnyt aina intron (noin 30-60 sekunnin ammattimaisesti tehty video) jossa esitellään nopeasti kisakaupunkia esimerkiksi drone lennolla kisahallin ja kaupungin yli, samalla kuvassa näkyen kisojen logo ja kaupungin nimi.

Suomijuntit eivät ole viitsineet tehdä omien kisojen ja kotikaupungin esittelyä varten paskaakaan. Kuva alkaa ulkomaisillakin kanavilla aina suoraan hallin sisäkamerakuvalla ilman että kansainvälinen katsoja tietää edes missä maassa kisat ovat.

8

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aivan! Jonkinlainen upea dronelento kaupungin ja pelihallin yli ja kaupungin symboli ja näkyvin maamerkki Näsinneula pitäisi tietenkin sisällyttää kuvaan. Tämän pitäisi olla itsestäänselvää ja markkinointikikka numero yksi. Mutta jostakin syystä tämäkin mahdollisuus hukattiin taas kerran.
      Näsinneula - Tampere, Finland. Drone footage - DJI Phantom 4 Pro https://www.youtube.com/watch?v=KkyxoSN91t0

      • Anonyymi

        Esimerkiki drone joka nousisi Kansiareenan vierestä näyttäen hallin koko komeudessaan ja sitten lähtisi lentämään keskustan yli kohti Näsinneulaa.

        Mutta suomijuntit ovat suomijuntteja jotka eivät osaa mainostaa alkuunkaan itseään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Esimerkiki drone joka nousisi Kansiareenan vierestä näyttäen hallin koko komeudessaan ja sitten lähtisi lentämään keskustan yli kohti Näsinneulaa.

        Mutta suomijuntit ovat suomijuntteja jotka eivät osaa mainostaa alkuunkaan itseään.

        Aivan! Hyvä esimerkki on Amazing Race TV-ohjelma jossa aina kilpailijoiden saavuttua uuteen kaupunkiin on jonkinlainen nopea ilmakuva tämän kaupungin tunnetuimmista nähtävyyksistä.


    • Anonyymi

      Entä sitten se tamperelainen rallienglanti selostuksissa..... Huh huh...

      • Anonyymi

        Kiekko on junttiviihdettä. Mitä odotit?

        Juntit pelaa, juntit katsoo, juntit kuvaa ja juntit juontaa.


    • Anonyymi

      Ainahan isäntämaa tekee omiin kisoihinsa intron!

      Mistä kirjasta nämä suomijuntit ovat ottaneet oppinsa?

      • Anonyymi

        Järjestelyistä vastaavat nuoret 20-30 vuotiaat junttimiehet jotka fanittavat vain jääkiekkoa.
        No ovat niin töpinöissään saadessaan järjestää kisat että millään muulla kuin kiekolla itsellään ei ole merkitystä. Kaikki oheistoiminta ja palvelut unohtuvat kun kaikki vouhottaa vain kiekosta.


    • Anonyymi

      Nyt pelataan nääs kieäkkooo....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2464
    2. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      57
      2274
    3. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      76
      2203
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      16
      1979
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      83
      1698
    6. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      30
      1348
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1329
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      14
      1234
    9. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      4
      1043
    10. Se on siinä

      Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna
      Lappajärvi
      29
      918
    Aihe