Teitä häpeää nyt tällä hetkellä koko Suomi ja pohjois-pohjanmaa. Miksi sallitte kaiken vääryyden? minkä tämä niin sanottu lestadiolainen seurakunta taas hyväksyy! Haluatteko oikeesti että lapsenne kasvaa näiden ihmisten joukossa
Vastaukset 15
- Anonyymi
Hyvä, että heitä on runsaasti. Tarjoavat sitten meille uskottomille työtä ja toimeentuloa, itse kun emme uskalla yrittäjän riskiä ottaa
- Anonyymi
Roskaporukkaa ne on ei mitään muuta
- Anonyymi
Mafia väkeä. Niillä on oma mafia..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mafia väkeä. Niillä on oma mafia..
Jep ! yle areenassa on yhä katsottavissa tuo kaikki synnit TV sarja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mafia väkeä. Niillä on oma mafia..
Lestamafia päättää työpaikat ja kuka saa viran ja paikan lautakunnassa jne jne..
- Anonyymi
Maallista mammonaa ei saisi haalia, siinä mennään metsään! Omia suositaan ja kauppa käy. Siksiköhän niin moni kauppamies kuuluu yhteisöön ,) mene ja tiedä. Toivottavasti lapset saa kasvaa rauhassa ja rikokset pitää kertoa., niitä ei saa anteeksi antaa uskon puolesta. Ällöttää kyllä se pintakiilto kun ollaan ns. parempia ihmisiä. Paljon pahaa ja väärinkäyttöä.
- Anonyymi
Jep, Juuri kuin tässä TV sarjassa ; kaikki synnit.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Vaimo oli siellä töissä lasten päiväkodissa. Puolet porukasta , työntekijöistä uskovaisia ja opettivat lapsille jeesuksen sanaa, vaikka se on nykyään kielletty. Lorupusseissa raamatun lauseita, huh. norland päiväkoti jonka tarkoitus vain tuottaa voittoa, ei sijaisia kun ne maksaa, ei ihme kun työntekijät lähti kävelemään.
- Anonyymi
Joo meillä oli lapset siellä. Syksyllä häipyi puolet henkilökuntaa, onneksi saimme lapsille siirron. Vain muutama koulutukselta pätevä työtekijä, ei yhtään opettajaa tai oli ilmeisesti yksi mutta sekin lähti muualle. Norlandia on sen nimi ja siinä Linnakankaalla.
Ruoka oli hyvää, ainut positiivinen asia. Henkilökunnasta näki päällepäin mitä olivat tai suurin osa, hirveän huono henki henkilökunnalla , uskovaiset kehuivat omiaan ja normi porukka häipyi.
- Anonyymi
Sillä lahkolla on oikeasti se oma mafiansa. . .
- Anonyymi
L Mafia, pahempi kuin Kurdi Mafia...
- Anonyymi
Lestat täytys kaikki piestä.
- Anonyymi
Kaikki synnit TV sarjan kakkos kausi tulee 5.7.2022 areenaan..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki synnit TV sarjan kakkos kausi tulee 5.7.2022 areenaan..
Tulkoon vaikka TV seiskalle mutta ei kuitenkaan kukaan semmosta roskaa kato. Yhtä saastaa ku Lestat itekki
- Anonyymi
Yhteiskunnan pohjasakkaa!!!🤢🤦
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su46634Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 42564
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520