Syvä huokaisu

Teitä häpeää nyt tällä hetkellä koko Suomi ja pohjois-pohjanmaa. Miksi sallitte kaiken vääryyden? minkä tämä niin sanottu lestadiolainen seurakunta taas hyväksyy! Haluatteko oikeesti että lapsenne kasvaa näiden ihmisten joukossa
151055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Hyvä, että heitä on runsaasti. Tarjoavat sitten meille uskottomille työtä ja toimeentuloa, itse kun emme uskalla yrittäjän riskiä ottaa

Äänestä

Roskaporukkaa ne on ei mitään muuta

Äänestä
  • Mafia väkeä. Niillä on oma mafia..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mafia väkeä. Niillä on oma mafia..

    Jep ! yle areenassa on yhä katsottavissa tuo kaikki synnit TV sarja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mafia väkeä. Niillä on oma mafia..

    Lestamafia päättää työpaikat ja kuka saa viran ja paikan lautakunnassa jne jne..

    Äänestä

Maallista mammonaa ei saisi haalia, siinä mennään metsään! Omia suositaan ja kauppa käy. Siksiköhän niin moni kauppamies kuuluu yhteisöön ,) mene ja tiedä. Toivottavasti lapset saa kasvaa rauhassa ja rikokset pitää kertoa., niitä ei saa anteeksi antaa uskon puolesta. Ällöttää kyllä se pintakiilto kun ollaan ns. parempia ihmisiä. Paljon pahaa ja väärinkäyttöä.

Äänestä

Jep, Juuri kuin tässä TV sarjassa ; kaikki synnit.

Äänestä

Samaa mieltä. Vaimo oli siellä töissä lasten päiväkodissa. Puolet porukasta , työntekijöistä uskovaisia ja opettivat lapsille jeesuksen sanaa, vaikka se on nykyään kielletty. Lorupusseissa raamatun lauseita, huh. norland päiväkoti jonka tarkoitus vain tuottaa voittoa, ei sijaisia kun ne maksaa, ei ihme kun työntekijät lähti kävelemään.

Äänestä
  • Joo meillä oli lapset siellä. Syksyllä häipyi puolet henkilökuntaa, onneksi saimme lapsille siirron. Vain muutama koulutukselta pätevä työtekijä, ei yhtään opettajaa tai oli ilmeisesti yksi mutta sekin lähti muualle. Norlandia on sen nimi ja siinä Linnakankaalla.
    Ruoka oli hyvää, ainut positiivinen asia. Henkilökunnasta näki päällepäin mitä olivat tai suurin osa, hirveän huono henki henkilökunnalla , uskovaiset kehuivat omiaan ja normi porukka häipyi.

    Äänestä

Sillä lahkolla on oikeasti se oma mafiansa. . .

Äänestä
  • L Mafia, pahempi kuin Kurdi Mafia...

    Äänestä

Lestat täytys kaikki piestä.

Äänestä
  • Kaikki synnit TV sarjan kakkos kausi tulee 5.7.2022 areenaan..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaikki synnit TV sarjan kakkos kausi tulee 5.7.2022 areenaan..

    Tulkoon vaikka TV seiskalle mutta ei kuitenkaan kukaan semmosta roskaa kato. Yhtä saastaa ku Lestat itekki

    Äänestä

Yhteiskunnan pohjasakkaa!!!🤢🤦

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Teitä häpeää nyt tällä hetkellä koko Suomi ja pohjois-pohjanmaa. Miksi sallitte kaiken vääryyden? minkä tämä niin sanottu lestadiolainen seurakunta taas hyväksyy! Haluatteko oikeesti että lapsenne kasvaa näiden ihmisten joukossa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu